Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Brazília, Kuba (mostanában,...

Brazília, Kuba (mostanában, gyk: a vírus megjelenése előtt) tényleg mindkettő borzasztó? Közbiztonság tekintetében főleg! De éttermek, szállodák árai (és utazás, belépőjegyek) is érdekelnek.

Figyelt kérdés

2020. ápr. 23. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Voltam mindkét helyen. Brazíliában ott voltunk a riói karneválon, Majd San Paoloban is voltunk. Egy kedves brazil barátnőm hívott meg minket ( ő lakik San Paoloban) A karnevál az én álmom volt, hogy ott lehessek. Nos, azal kezdték, hogy karnevál idején csak egy nadrág és póló legyen. Se ékszer, se mobil, se kidudorodó pénztráca ne legyen, mert veszélyes. Taxival mentünk a városban. A taxis ahogy beültünk, zárta az ajtót, és közölte: saját érdekünkben ne engedjük le az ablakot. Közbiztonság borzalmas. Étteremben az árak nagyjából egyáras a magyar éttermi árakkal. Emlékszem éppen ebédeltünk,és az ablakból láttuk, hogy egy nőnek a kezéből szó szerint kivette egy tizenéves suhanc a mobilt. A nő épp telefonált. Maga az ország gyönyörű, de egyszer bőven elég volt ott lenni. San Paoloban sem jobb a közbiztonság, de ott brazil barátokkal voltunk mindenfelé, így biztonságban éreztük magunkat. Rióban nagyon szembetűnő volt szegénység, a fiatalok bandás csoportjai. Megrázó volt, hogy a gazdag negyedből ahol szállodák is egymást érik, csak pár utca választotta el a nyomornegyedekkel.

Kuba: 2 éve voltunk ott. Csodás ország, de drága. Nagyon drága. De Havanna tetszett, mert kicsit olyan mintha visszamennénk a 60-70 -es évekbe. (azok a hatalmas autók) Az emberek barátságosak, közbiztonság elmegy. De egyéni kirándulásokat ott sem javasoltak.

2020. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A két ország ég és föld, én jelenleg is Brazíliában élek, északkeleten.


SaO (!) Paulo egy nagy város, olyan mint New York csak szubtrópusi éghajlattal.

A vírus előtt nem volt borzasztó egyik sem, Brazília rengeteget feljlődött az utóbbi 10 évben.


Kuba pedig egy civilizált ,visszamaradott nosztalgiaparadicsom, jó szivarokkal, nőkkel,ételekkel megspékelve.

A kettő között Kuba a drágább


Mindkettő egyedi, de Brazíliában a tengerpart sokkal jobb(világ szinten mondom, hogy több mint 40 országban jártam ,beleértve Óceánia,Ausztrália,USA,stb.)

2020. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
az ,meg hogy ne legyen semmi nálad az hülyeség, a brazilok 90 százalékának okostelefonja van, és ha ne adj Isten rablás lesz(kiszúrják, hogy gringo vagy, és kérik a telefont és nem adod oda, akkor neked lőttek.(megtörtént eset Salvadorban)
2020. ápr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Brazíliában egymás mellett van a nyomornegyed és a gazdag hely.

Magyarországnál annyival másabb,hogy nincs mondjuk olyan középréteg mint pl Budapesten.

Úgy képzeld el az ottani városokat,hogy az egyik fele az a Hős utca,a másik fele meg az I.kerület gazdag része és folyamatosan váltakozik.


Kuba szuper és kedvesek az emberek,egy időutazás az ország.

2020. ápr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Brazilban is kedvesek, ha te kedves vagy hozzájuk.


Kubában én pl. utoljára egy igen mogorva családnál laktam ,Varadero mellett.

2020. ápr. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!