Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Ha voltál már legalább egyszer...

Ha voltál már legalább egyszer ott: Brazíliában, vagy Mexikóban élnél szívesebben? Leginkább befektetni a pénzed hol tennéd szívesebben, vagyis nagyobb biztonságban hol lennél?

Figyelt kérdés
Természetesen nem kell százmilliókra gondolni befektetés alatt! :)

2020. ápr. 29. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Mindkét helyen voltam már nyaralni, de egyik országban sem élnék 1 napot sem. Turistakként szép, de állandó lakosként nem.
2020. ápr. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Mexikóban voltam. Fantasztikus élmény volt, de nem szeretnék ott élni.

Brazíliában élt egy ismerősöm pár évig. Munka miatt. Ahogy lejárt a szerződése, ment is tovább. Nagyon nem élhető hely! Borzalmas a közbiztonság. Csak a zárt lakóparkban lehetsz biztonságban. Nem lehet csak úgy kimenni az utcára sétálgatni.

Ha muszáj választani, akkor Mexikó, mert spanyolul beszélek. Meg ott talán könnyebb biztonságosabb részt találni.

2020. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

En Mexikoban eltem. A kozbiztonsag ott is rossz (drog problema), de fugg az orszagresztol is. Gondolom ez Braziliara is igaz. Talan a szervezett bunozes erosebb Mexikoban, de a kozbiztonsag hasonlo a ket orszagban.


Ha uzletet nyitsz van egy olyan erzesem, hogy valakinek (narko vagy rendorseg) fizetned kell majd a vedelemert. Mindemelett, sok millio uzlet megell es jovedelmezo mindket orszagban.


A helyi nyelvet, spanyol/portugal, jol kell beszelned.

2020. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Voltam mindkét helyen és egyik helyen sem élnék. A párom brazil és ő se véletlenül él 10 éve Európában, soha nem is akar hazaköltözni.
2020. ápr. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Mexikónak a biztonságos részein simán élnék :D

Üzletnél viszont nem tudom kinek kéne védelmi pénzt fizetni de azt itthon is kell nagyobb üzleteknek szóval annyira nem lennék elájulva :D

Mexikóváros nagyon szép és nyilván nem a helyi Hős utcába kell beköltözni

2020. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Én is voltam többször mindkét helyen, Brazíliában van lakásom, és állando lakos vagyok.(residente permanente).


Nem veszélyes annyira, amennyire a hírek mondják.

Nem tudom, hogy akik írják, hogy veszélyes azok hol voltak és mennyit.


Én anyanyelvi szinten beszélek brazil portugálul, feleségem is brazil.


Mi is egy condo-ban lakunk (őrzött felhőkarcolók medencével, fegyveres biztonságiőrrel), de kamasz fiainkat simán engedjük iskolából haza gyalogolni.


Szerényen vannak öltöztetve, nem róná senki le rólunk a státuszunkat.


Sao Paulo a veszélyesebb és az is inkább a favelákat.

Meg még Rio de Janeiro. Itten vannak ún. Onde tem tiroteio nevű alkalmazások, amik azt mondják hogy éppen akkoriban hol van lövöldözés


Meg volt régebben egy Onde fui roubado, ami a fegyveres rablás helyszínét meg adatait adta meg.


Mexikóban Acapulcóba, Mexikóvárosba,Cancun,Hermosillo(Sonora sivatagi nagyváros,),Villahermosa,Zihuataneho vagy hogy írják le, és sok más kisvárosban is jártam.

Nagyon szép ország mexikó, én azért nem élnék ott ,mert kicsi koromban nem spanyolul tanulta, hanem brazil portugálul, plusz valamiért nekem Brazília jobban tetszik és nagyobb potenciált láttam benne a jövőbe.



Bármilyen kérdésed van, ITT írj légy szíves, próbálunk miharamabb válaszolni.

2020. ápr. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Miért, mennyi pénzre kell gondolni "befektetés" alatt?
2020. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Mexikó nekem jobban bejön.

Amúgy vannak olyan része amik biztonságosak viszont azok a részei amik nem biztonságosak,azok sokkal veszélyesebbek mint kb bármelyik magyarországi hely mivel a drogkartellek nem szórakoznak,lőfegyverhez meg kb annyira nehéz hozzájutni mint cukorhához egy szupermarketben.

Én ajánlom Mexikót bár megmondom őszintén,hogy élni egyikben sem élnék.


Magyarországon azért még mindig nagyobb az életszínvonal,ha csodás tengerpartra vágynék akkor azt meg Spanyolországban,Portugáliában,Horvátországban,Albániában vagy Máltán ugyanúgy megkapom.


Viszont ahogy az előttem lévő írja,ilyen távoli helyekre pénzt befektetni kb csak nagy összegben szabad.

2020. máj. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
36%
Mexikót ajánlom, nekem kb 50 tagú családom van kint (már kint születtek) és nagyon jól és boldogan élnek. Könnyű meggazdagodni vagy legalábbis a kellemes életet megteremteni. Nem annyira veszélyes mint ahogy azt mondják...Monterrey a gazdasági kp. valamint Mexikóváros és aglomerációja (Puebla, Guanajuato stb...) is nagyon jó és a közbiztonság sem a legrosszabb. Ha a helyiekkel meg akarod szerettetni magad akkor használj egy két mexikói (chilango) szót pl. Amit itt használnak “kajak” ként az náluk a “neta”
2020. máj. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megoldható Brazíliában főleg a Sao Paolo tól délre fekvő területet ajánlom, az Uruguay határ környékét Mexikóban pedig azokat a városokat ahova sok turista is megy mert azok biztonságosabbak és a turizmusban be lehet fektetni
2020. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!