Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Boldog-boldogtalan azt mondja...

Boldog-boldogtalan azt mondja Mexikóról és Brazíliáról, hogy életveszélyesek! Minimum kirabolnak. De néhányan azt is mondják vannak kevésbé turistára ocsmány mód veszélyes részeik is. Innen vannak valakik, akik fel tudják ezek országrészeket sorolni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 18. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Yucatán például teljesen rendben van, Jalisco nem különösebben. Brazíliát nem ismerem.
2020. júl. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mexikovaros, Queretaro. A korulmenyek szamitanak: ejszaka nagyobb a veszely (nem szabad ejszaka utazni), szorakozohelyek kornyeken nagyobb a veszely. Ismeretlen taxiba nem szabad beszallni (utcan nem szabad leinteni).


[link]

2020. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

Egy normál turisztikai cég ad ki térképet vagy közleményt utazás előtt arról, hogy az adott területen turistáknak merre nem érdemes mászkálniuk ha már ott vannak

Mind a két ország mélyszegénységben él, sok a drogos, alkoholista bűnöző is úgyhogy lehet számitani minimum egy kirablásra ha eltévedsz

És akkor még szerencsésnek mondhatod magad ha csak kirabolnak mert akár el is rabolhatnak és pénzt követelhetnek érted

Ha meg nem kapják meg a pénzt akkor pedig megölnek

Én kihagynám mindkét országot,utazz máshova

2020. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
3.-te olyan hulye vagy mint a segg. Mexikovaros nappal es attol delre biztonsagos kiveve az ocean fele pl Michoaca. Voltam es halal biztonsagos CDMC, puebla oaxaca chipas campeche es az egesz yucatan. Tomegkozlekedtem es mozogtam nappal ejjel. Braziliaban nem voltam nem ksmerem.
2020. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Mindkettőt ismerem, Brazíliában éltem 4 évet, Mexikóban a következő városokban jártam : Mexikóváros, Acapulco, Hermosillo,Zacatecas.

Brazíliában éltem Fortaleza mellett.


Egyikben sem raboltak ki, (nem is öltek meg, :D) ,körültekíntőnek kell lenni...Párizsban sokkal nagyobb veszélyben éreztem magam


Akinek van kérdése írjon ide! és ne privátot.

Köszönöm

2020. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem pont a fordítottját állítja mindenki,hogy atom biztonságos pedig azért vannak helyek ahol kell vigyázni nem is kicsit

Egyébként minden országban vannak jó és rossz helyek,Svájcban is vannak putrik és Dél-Afrikában is vannak brutál gazdag helyek

Az arány a nem mindegy.


Egyébként Mexikónak a nagyobb részre azért a nem ajánlott kategória de ezek északra koncentrálódnak


5-ös nekem egy ismerősöm azt mondta,hogy Johannesburgban nem félt annyira mint Párizsban

Párizs tényleg ennyire putri hely lett?

2020. júl. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen:Mexikóban Yucatan és a tengerparti helyek azok teljesen jók,az északi részeket viszont érdemes teljesen elkerülni illetve a Kalifornia félsziget és délen a határvárosok sem életbiztosítás helyek
2020. júl. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
92%
Mexikóváros, és Yucatan több pontja de főleg Cancun amiről van tapasztalatom: soha senki ferdén se nézett ránk, pedig egyszer-egyszer igencsak dzsumbuj részbe sikerült betévedni (egyik piacra másnap mondta az idegenvezetőnk hogy ha ajánlják se nagyon menjünk). Vese, iratok, telefonok, szüzességek, minden megmaradt:)) Bár az is igaz hogy mindig 8-10-en mentünk. Kedvenc emlékem random cancuni utcán építkezés, magyarokból kiindulva előre vártam minimum a füttyögést és SEMMI nem volt, még kifejezetten feltűnő bámulás se. Helyi járatokon mentünk, random éttermekben ettünk, abszolút laza volt. Lehet hogy éjszaka és kevesebb embernek neccesebb de néha a “nyóckerben” ahogy jövök haza kevésbé érzem magam biztonságban mint akkor Mexikóban
2020. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szabolcsban jártam

Na most amiket itt olvasok minimum meg kellett volna halnom

Csodák csodájára semmi nem történt


Hozzátéve,hogy Mexikónak pont ez a 2 a legbiztonságosabb része

Juarezben vagy Tijuanaban már nem biztos,hogy ilyen jó lenne


Egyébként Afganisztán Mazar e Sharif része is full biztonságos elvileg,most is mentek oda magyarok turista célból


Én mindig azt mondom mindenkinek:nem a helyi Hős utcába kell bemenni bármelyik országba mész


Egyébként nyílván a dél-amerikai országok sokkal rosszabbak közbiztonságra mint Magyarország vagy az európaiak de ez nem kontansan mindenhol ugyanolyan hanem területenként is változó


Meg kell nézni hova nem érdemes menni és azt hanyagolni DE turistaként szinte kizárt,hogy bemenj olyan helyekre

Alapból minek mennél mikor semmi látnivaló nincs ott? :D

2020. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Evente jarok nyaralni Tapachulaba

Soha semmi nem tortent

Azonban egyszer a Madridi atszallasnal kimentem a varosba setalni ott is aludtam


Masnap reggel bejartam a kozpontot es a repterre erve eszrevettem hogy hianyzik 50 euro ami a kabatom zsebebe volt.

2020. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!