Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Szerintetek Brazília, Mexico,...

Szerintetek Brazília, Mexico, Puerto Rico, Cuba és Chile jó helyek?

Figyelt kérdés
Nyaralás, közbiztonság esetleg ott lakás szempontjából. Pl azt tudom, hogy Columbia, Venezuela és Urugwayba megy a háború mindig. Azt is tudom, hogy Brazíliában vannak olyan helyek ahhol a közbiztonság kb olyan retek mint Omán vagy éppen Szudánban. No meg szegénység van. De egyik ismerősöm kint élt 6 évig. Hamar megtanult Portugálul, elvileg a kokaint ott fogyasztják mint a cukrot. Viszont ahhol ő lakott elvileg a közbiztonság nem rossz. És azt mondta pl Németország nincs olyan fejlett mint Brazília azon része. Elmondása szerint Indiánnak, Mexiconak és Chilének is van ilyen része. Ami nálunk fejletebb! De nem tudom ebbe mennyi igazság lehet. Bár én Görög és. Olaszországba már jártam. Elvileg sokkal jobban csődbe vannak menve mint mo. És pedig egy átlag Görög 2,5x annyit keres mint itthon egy átlag Magyar. Oké az árak is lehet magasabbak. Pl Chile is fejletebb lenne mint MO. Csak ott is sokkal magasabbra vannak rúgva az árak. Hiába keresnek jól ott Magyar viszonylathoz mérve!

2020. aug. 20. 20:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Jártam már szinte az összes országban Dél-Amerikában. (Suriname kivételével)

2020. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

válasz vencel milei részére.


Észak Nyugaton nincs tengerpart, összekeverted az ÉszakKeleti parttal (nordedste).

Nagyon erősek a sugarak, ha fehér vagy 5 percen belül leégsz.

Ezen kívül ha nem beszélzs portugálul valószínüleg átvernek, lehúznak majd.



mire vagy kiváncsi? írd ide, mivel másnak is hasznos lehet ,ami téged érdekel.


üdv,

2020. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Mexicoban jártam. Három hét sem elég. Cuba volt az álmom,megéri,de nincs annyi látni való mint Mexicoban. Puerto Rico ketö hétre már unalmas
2020. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Kedves Kerdezo,


Nagyon sok gondolat van most a fejembe de a kerdeseit nem eppen itt, ezen az oldalon kellett volna feltennie, en ugy gondolom. Le akartam irni a tapasztalatomat. (Volt egy par jo, tenyleges tapasztalatokra alapulo komment is itt, de nem sok) Nem erezem a relatias erteket sok kommentnek es a feltett kerdeseknek is sok esetben.


Nem hobbi utazokat, mediabol tajekozodokat vagy 1-2 hetes nyaralokat kerdezzen ezekrol a dolgokrol, hanem nomadokat akik ebbol elnek. Ok nem turistak es nem eppen ugy latjak az utazast mint sok turista, mi a draga mi a veszelyes...(Nyilvan a biztonsag fontos, de ez elegge tul van tolva a mediaba, nem kicsit.)


Tanacsok:


1, Ne olvasson olyan sok mediat mert nagyon karos az elmere. Utazzon inkabb es tapasztalja meg. Egy par honapos Backpacking-el tobb orszagot be tud jarni es tobb tapasztalatot tudsz szerezni mint egy atlag turista. Penzrol meg nem is beszelve, foleg Del es Kozep Americaba, Carib tersegben. (Egy 6 honapos Del Amerikai BackPacking fele annyibol ki lehet hozni, mint egy 5x1 hetes Gorog utazast/ nyaralast sok esetben, ha nem olcsobban.) Nagyon sokat jartan a kerdeseben emlitett helyeken, honapokig, evekig eltem egyes orszagokban minimum penzbol egyedul allo nokent, helyiek kozeleben. Inkabb besegitettem a helyieknek minthogy turistaskodjak. Ez engem mindig jobban vonzott. (Szerintem ezzel mindent elmondtam, mi mennyire biztonsagos.)


Mondjuk soha nem is aggodtam a biztonsag emiatt. Megertem a mentalitast es beszelem mind a ket nyelvet, spanyolt es portugalt is. Ez sokat segit. Soha nem ereztem magam veszelybe es nem is vonzottam be.


Europai viszonyokban, minden jobb Mo-nal (Nyugaton, Delen, Eszakon) mindenhol tobb a szabadsaga penzkeresesben ha van tapasztalat es beszeli a nyelvet, hatarozott, nem penzehes. Lehet epitgetni az eletet, emberi korulmenyekben es elismeressel ha jo helyet valaszt.


Del Americaban 3 fele keppen tud jol elni hosszu ideig es 1 fele keppen nem jol. Jol el, ha digitalis nomad es tud online dolgozni. Ha van egy ingatlana,uzlete pl: egy hotel es ebbol van penz,vagy pedig egy olyan cegnel dolgozik ahol Euroban/Dollarba kapja a fizeteset nem pedig a helyibe pesoban pl. Jo pelda erre Mexico, Puerto Rico, Columbia, Cuba, DRepublic es egyes Carib szigetek.


Nem fog jol elni ha a helyi penzt keresi, mert az ottani helyi viszont rosszabb mint Mo. Illetve erezni fogja a kulonbseget mindenben, a mentalitast leszamitva.


Veszely Zonak: A mai napig egy hely van amit soha nem mertem bevallalni az utazasaim soran, pedig sokat jartam a kozeleben Ezt a dzsungelt Darian Gap-nek hivjak, Panama es Columbia Kozott. Inkabb atmentem hajoval. A tobbi strigula.


Nem tudom mennyit segitettem de remlejuk sokat. Egy dolgot kell itt eldonteni, hogy mit vagyok hajlando bealdozni a tapasztalatert? Sokan a kenyelmet nem tudjak es akkor jon az aggodalom a penz es egyebek miatt.


Meg egy gondolat: (Akinek nem inge...) Ha valaki utazik is ezekre a helyekre, egy dolgot hagyjon itthon mindenkeppen. A klasszikus, bedobozolt (Neha rasszista) magyar mentalitast. Nem lesz jo sehol.


Jo Utat es Sok sikert.

Csilla

2022. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Csilla!

Voltal Honduraszban La Moskitia-ban?

Guatemalaban az El Mirador-nal?

Nikaraguaban a Bosawas NP-ben?

Kolumbiaban a Cano Cristales kornyeken? Az El Chiribique national parkban?

Venezuelaban barmelyik tepuin?

2022. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

#Juj de megmosolyogtatott most. Ha lenne opcio beszurnek egy par kepet, Volna mirol meselni orakig.

IMADOM HONDURAST ES GUATEMALAT. Rio platano:) Az El Miradornal akartam a dront felloni de mivel nagy dronom van nem volt engedelyezve sajnos.(Mexico ue) Mondjuk ertheto.

Bosawas NP- Nem voltam azon a reszen, inkabb a nyugati kis szigeteken voltam es Leon, Granada kornyeken.

Cano Cristales - Nem, sajnalatos modon, nem volt 800 dollarom a helire meg a tour-ra. DE. Tervbe van. Nincs engedelyezve turistaknak, hacsak nincs elofoglalva.Mar evek ota tervezem, de majd...:(

La mesas de Venezuela :) Istenem. Minek irtal? :D


Majusba tervezek meg egy ilyen utat, de most lemegyek Ecuador -ig es at a Galapagosra, megnezni a kek labu madarakat.:D Aztan Patagonia.


Jo Ejszakat es koszonom, hogy visszahozott sok kellemes emleket.

Csilla

2022. jan. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Csilla!

Koszi.

En most keszulok Honduraszba a Rio Platano-ba es/vagy El Mirador.

Ha raersz ea van is kedved mondhatnal par dolgot.

2022. jan. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!