Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Biztonságos területeik vannak...

Biztonságos területeik vannak Brazíliának, Perunak, Mexikónak az egyszeri turista számára? Kiváltképp ha európai? Mindenhonnan az zúdul ránk, hogy mennyire életveszélyesek ezek az országok. Főképp Brazília. De mivel ezek hatalmas országok...

Figyelt kérdés

...nincsenek vállalhatóan biztonsagos területek?


Ti, akik ott éltek, hogy látjátok ezt?


Vagy ha néhányan nem éltek ott, de vannak kint ismerőseitek (barátok, haverok, rokonok, levelező cimborák), ők mit mondanak erről?



2021. febr. 1. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Élnek rokonaim és ismerőseim Guadalajara, Mexikóváros és Acapulco környékén. A helyzet romlik, a mindennapi életvitelt egyelőre e területeken nem befolyásolja, de a szomorú realitás az, hogy a világ nagy részéhez képest egyszerűen könnyebb rosszkor rossz helyen lenni. De azért vannak turisztikai-biztonsági szempontból továbbra is vállalható részei Mexikónak.
2021. febr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok brazil barátom, ismerősöm van, akiknek a családja otthon él, én is voltam kinn pár hetet. Mindenhol vannak biztonságos és veszélyes területek, ezalól Brazília sem kivétel. Én helyivel mentem, volt pár érdekes helyzet, de végül nem ért atrocitás, viszont láttunk rablást, lopást fényes nappal az orrunk előtt, szóval egyrészt szerencsént volt másrészt a helyi ismerősök mindenről előre figyelmeztettek. Ismerősömék egy favellában nőttek fel, amikor náluk voltunk akkor minden sarkon láttunk embert drogot árulni, ennek ellenére senki sem zárja az ajtókat, az ottaniak biztonságban értik magukat, mert egymást nem bántják, max akkor ha valaki rosszkor van rossz helyen. A rivális bandás egymást gyilkolásszák rendszeresen, de ez az átlag szomszédot nem érdekli. Nagyon érdekes hely, voltam olyan helyen is, ami annyira békés és hippi, hogy még rendőr sincs, de nincs is rá szükség. Európa méretű ország, minden fajta helyet megtalálsz, én nem éreztem veszélyben magam, de nem mennék helyi ismerős nélkül, főleg nem nyelvismeret nélkül. Egy hónapot voltam kinn, összesen 3 emberrel találkoztam, aki jól beszélt angolul.
2021. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 D. Brasco ***** válasza:
100%
A felsorolt országoknak mind vannak olyan turistagettói ahol jól elkulonitve a helyiekkel szinte nem is erintkezve lehet"nyaralni"
2021. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!