Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mennyit pusztítottak el és...

Mennyit pusztítottak el és még mennyit fognak az amasonas menti őserdőből?

Figyelt kérdés
2008. márc. 23. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
A felét már tuti kiírtották, és meg sem állnak addig, amíg egy fa is áll a földben...
2008. márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
83%

Sztem mindenki ültessen egy fát...Valami olyannal kéne próbálkoznom, hogy bárki helyett ültetek fácskát, 20000ért :P

Amúgy elöbb utóbb nagy ültetések lesznek, nem hagyják majd ezt azok, akiknek autógyüjteményük van...

2008. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Wikipédiát ajánlom:


[link]


Ez alapján 1970 óta kb. a 20%-át.


...lesz egy határ, ahol a környezetvédők több pénzt fizetnek egy fa életéért, mint az ipar. Ezt a határt ma nehéz megmondani, de szerintem a dzsungel fele biztos megmarad. Már most is vannak hírességek, akik erdőket vásárolnak, azért, hogy ne irtsák ki őket.

2008. júl. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
94%
sajnos addig fogják írtani az erdőket amíg van tiszta levegő vagy míg oxigénhiány nem lesz a földön. a környezetvédők próbálják megállítani de mindig lesznek meberek akik ilegálisan is kitermelik a fákat (szerintem)
2008. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem több programot kellene szervezni. Szerintem jó lenne, ha bizonyos városokban évente megszerveznék az "Éves Környezetvédelmi Fesztivált", ahova a belépés ingyenes, lehet kis cserjéket kapni és lehet hozni is. Egy adott területen ásni kellene, majd ültetni, szépen berendezni. Ezzel kezdenék a napot. Aztán mindenki kapna egy kisrészt, amiből kertet kell készíteni. Ezen a fesztiválon lennének standok, ahol virágokat lehet vásárolni, erre a csoportok összedobnának pénzt és vennének annyit, amennyi kell. Ezek a kertek kicsik lennének, egy-két négyzetméteresek. Ültethetnének magokat, kis táblákkal megneveznék, hogy mi-mi. Majd a bírók eldöntenék, hogy kié a legszebb kert. Persze az eredményhirdetés csak később lenne. Utána egy túrát tennének a környéken és egy szemét szedési akciót szerveznének. Majd visszaérkezve kvízt tartanának és jöhetnének a fellépők, különböző énekesek, gyümölcsös-zöldséges standok állnának, ahol lehetne egészséges dolgokat vásárolni, közben élvezni a hangulatot. Lehetne gyerek megőrző, sötöbö sötöbö. A végén eredmény hirdetés és kész.

Szóval vannak itt elképzelések. :) Meg én igazából rengeteg programot szerveznék, ha lenne rá lehetőségem...

2008. okt. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Sajnos pont többet, mint amennyit Földünk még el tudott volna viselni.

AHogy én tudom a Peugeot gyár minden eladott autó után ültet egy fát a SAJÁT esőerdejében. Hasonló megmozdulások mindenképp jót tesznek, bár ez még mindig kevés. Reménykedjünk, hogy valahogy fennmaradunk....

2008. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
97%
Ha nem fizetünk úgy a Braziloknak az élő fáikért (oxigénért), mint a Kuvaitiaknak az olajért, akkor gyakorlatilag el fogják pusztítani az összeset.
2009. aug. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
70%
10000 ért megmondom
2009. dec. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ha ti tudnátok azt, amit a bugyuta greenpeacesek már 30 éve hülyeségként terjesztenek...


A föld Co2 --> O2 konverziójának az esőerdők csak egy töredéke. A korallok, tengeri algák és a fitoplankton egyes becslések szerint az esőerdőknél és a föld összes erdejénél 10x több oxigént állítanak elő. Valahogy mégse láttam még idióta greenpeacest odakötözve egy korallszirthez sem.


Egyenlőre még csak ott tartunk, hogy savasodik a tenger (mivel az oldott Co2 savasít, és nem tudja a megcsappant tengeri fotoszintézis kellőképpen feldolozni az oldott Co2-t), de ha eléri a kritikus savasságot gyors ütemben leépül a maradék élővilág is, a vízi fotoszintézis megszűnik és az esőerdő vajmi kevés lesz.

2009. dec. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A svédek és a finnek pl. rengeteg fát kitermelnek, de az ottani erdészek 1 kivágott fa helyett 2-3 csemetét ültetnek a földbe, így nem fogy hanem gyarapszik az erdő. Ha minden ember (vagy legalább a nagy részük) így gondolkodna, talán sikerülne megmenteni ezt a bolygót és nem kéne a Holdra vagy a Marsra költözni.
2010. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!