Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Repülőjegyem van oda-vissza...

Repülőjegyem van oda-vissza végcélig, de odaúton nem közvetlen, hanem egy másik városon keresztül, ahonnan én egyelőre nem a végcél, hanem egy harmadik irányba mennék és csak pár nap után mennék át busszal a végcélra, ezt így lehet?

Figyelt kérdés
Megszakítható ily módon a retúr repülőjegy? Van erre lehetőség? Ergo lemondok a köztes állomás és a végcél közti egyórás, szerződéses repülőútról, mert egy érdekesebb helyet is megnéznék pár napig a köztes állomástól nem messze. A jegy viszont lehet, hogy csak úgy érvényes, ha végigrepülöm az utat oda a végcélig? Csinált már valaki gond nélkül ilyen megszakítást, nem volt gond a hazaútnál?

2013. febr. 10. 21:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Nem megoldhato
2013. febr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
nem lehet ilyet.
2013. febr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
7%
Ha kifizetted a jegyet, az égvilágon semmi probléma nem lesz belőle, ha valamelyik járaton nem vagy rajta. Akik szerint nem, azok gondolkozzanak már el azon, hogy visszafele úton kérték-e tőlük valaha valahol az odaútról szóló beszállókártyát vagy bármit, ami bizonyítaná, hogy a járaton voltak! Még ha kedvezmény is van rajta, a légitársaságot hidegen hagyja, hogy te igénybe vetted-e az összes járatot, a lényeg, hogy KIFIZETTED.
2013. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%
megoldhato, csak ferihegyen szolj a check inesnek, hogy csak XY varosig repulsz, es a borondodet felveszed ott. Maskulonben te leszalsz, de a csomagod megy a vegcelig nelkuled. Amibol megint para van, mert ha jol mukodik a rendszeruk, akkor megjelenik naluk, hogy a csomagod fent van, te meg nem. Az pedig szabalyellenes. (kiveve, ha elhagytak es utanad kuldin, de az mas tema)
2013. febr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
10%

Az utolsó véleményét osztom. Ez ugyanaz, mintha a saját hibádból lekésnél egy gépet és egy másik járattal/társasággal mész el a végcélra. Ettől függetlenül még érvényes a vissza útra a jegyed.

Ha az megnyugtat hívd fel a légitársaságot, vagy az utazási irodát ahol vetted a jegyet, de ők is ugyanezt fogják mondani.

2013. febr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

Már megint, milyen forrásból osztják az észt az urak és hölgyek? Ha egy repülőjegy valamelyik szakaszát nem veszed igénybe, a többit általában törlik. Ha a check-in pultnál közlöd, hogy nem szeretnél végigmenni, akkor kifizettetik veled a változtatás díját. Az nem úgy van hogy az A-B-C jegy meg az A-B jegyből az utóbbi az olcsóbb, de nem ám.


Itt egy forrás


[link]


"the airlines often cancel the subsequent parts of the trip once a traveller has disembarked. Also, it requires that the traveler have carry-on luggage only, as any checked baggage items will be unloaded only at the flight's final destination."


[link]


If you miss any segment of your itinerary, the airline will usually cancel the rest of it. ... Don’t lie if you get caught — travel lawyers agree that misstating your intentions could leave you facing fraud charges.

2013. febr. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én saját tapasztalatból osztom az észt.

Nekem volt átszállós retúr jegyem BP-Athén-Korfu-Athén-BP.

5 hónapos jegy volt és mire visszajöttem volna módosították a Korfu-Athén járat indulását (amiről nekem kellett volna tájékozódnom) ezért lekéstem. Szerencsére az átszállásra volt 5 órám, ezért vettem egy teljesen új jegyet és elmentem Athénba.

Majd ott szépen becsekkoltam a retúr jegyemmel a Malév gépre. Nem kérdeztek semmit. Ez már 6-7 éve volt.

2013. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

Ha kifizetted a jegyet, az égvilágon semmi probléma nem lesz belőle, ha valamelyik járaton nem vagy rajta. - butasag! Ha van egy repjegyed Budapest - Becs - Budapest, de te nem ulsz fel Budapesten a gepre, mert teszem azt a haverod kocsival kivisz Becsbe, akkor a Becs-Budapest szakaszat a jegyednek elbuktad, vagyis ha nem kezded meg az utazast, akkor nem is fejezheted be!


A csomagot tenyleg celallomasig szallitjak, de ha te check-in-nel szolsz, hogy megsem celallosasig utazol, akkor az valtoztatasnak minosul es mint olyanert altalaban fizetni kell.


Ez ugyanaz, mintha a saját hibádból lekésnél egy gépet. -- A legitarsasag altal megvaltoztatott indulasi idopontokbol valo gep lekeses nem szamit "sajat hibadnak". Vagyis ebben az esetben lehet veluk veszekedni, es elnezobbek, mintha peldaul egy olyan esetben kesed le a gepet, amikor egyszeruen elalszol. Raadasul ez 5-6 eve volt.... (ezert kell a foglalasnal emailt, telefonszamot megadni, hogy a legitarsasag ertesiteni tudjon idoben a valtoztatasrol)


Egyebkent kerdezo ha veszed a faradsagot es felhivod azt a qrva airlinet, akkor tutti hogy ok HIVATALOS valaszt adnak es nem csak tippelgetnek mint mi.... vagy felsz telefonalni?

2013. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Gondolhatod, hogy utánajártam a dolognak, de benne volt/van az ÁSZF-ben, hogy a 2 hétet megelőző időpont módosítás esetén nem terheli felelősség a társaságot.

Akkor még papír jegyem volt, nem volt lehetőég elérhetőséget megadni...

Amúgy akkor Korfuról felhívtam a Malév athéni irodáját (mivel Malév járattal kezdtem meg az utazást ezért csak náluk tudtam volna módosítani a görög gépet is) és ők mondták, hogy azt már bebuktam, de ha eljutok Athénba akkor semmi gond nem lesz.

De akkor lehet hogy ez egy egyedi eset volt és légitársaság függő is, hogy ki mit enged meg ilyen esetben.

2013. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Nem biztos, hogy előre felhívnám a légitársaság figyelmét erre, mert akkor tuti elkezdenek kavarni, poggyászom nem lesz, csak kézitáskám, inkább a hazaút előtt közvetlenül balhézok, ha mégse engednek felszállni, csak nem hagynak tengerentúlon?

Egyébként tényleg felháborító, hogy ez a probléma egyáltalán felmerül, kifizetem az egész utat és még én aggódjak, ha nem akarom kihasználni teljesen? A közértben is plusz pénzt fizessek, ha nem iszom meg a joghurtot otthon, amit vettem? Vagy az a gáz, hogy eladhatták volna a felszabadult jegyet, ha előre szólok, akkor fizzesenek ők nekem, legalább 50%-át az eladott ülőhelyemnek?

2013. febr. 12. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!