Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Aki Floridából akar Magyarorsz...

Aki Floridából akar Magyarországra utazni, miket kell elintéznie, illetve miket kell fizetnie (a repjegyen kívül), miből mennyit hozhat magával. Vagyis mit kell tudnia utazás előtt? 2 hetet maradna Magyarországon.

Figyelt kérdés
Florida, utazás, repülő, vízum, Magyarország

2013. aug. 7. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
ha amerikai állampolgár, akkor vizum kell bár ebben nem vagyok biztos. repülőjegyet foglaltatni kell időben, mert hamar elfogy az adott időpontra. folyadékokból ha jól tudom az usa-ban 115 ml a max, tudnia meg a nyelvet kell kicsit
2013. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi! más valaki, aki biztosabban tud állítani valamit?

egy link is megteszi, én néztem már a külügyminisztérium oldalán is, de nem sok hasznos infót találtam!

2013. aug. 9. 05:57
 3/7 anonim ***** válasza:
első vagyok, találtam egy linket, szerintem elég jól leirják a beutazás feltételeit, de a mennyit hozhat magával kérdést az amerikai ismerősödnek kell tudni, hogy mit engednek neki fel amerikában a repülőre. lehet olyan hogy amerikában felengedik a gépre a dolgokat, de magyarországon elvámolják vagy forditva. [link]
2013. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A repülőjegyen kívül semmit se kell intézzen, vízumra sincs szüksége. Amit hozhat, az az Európai Unió-ba behozható kvóta: 200 szál cigaretta, 2 liter tömény szesz és 4 liter bor. Azon kívül minden, ami a bőröndjébe belefér és nem fegyver vagy kábítószer.
2013. aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszok! és ha le is telepedne Magyarországon? Mit kell intéznie(jogi dolgok)?
2013. aug. 11. 06:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet két szóban elmondani, ezért bemásolom a New York-i Magyar Főkonzulátus ismertetőjét:


Letelepedés a Magyar Köztársaságban



Letelepedés céljából engedélyt az a külföldi kaphat,


aki beutazásától számítva legalább három éven át megszakítás nélkül jogszerűen és életvitelszerűen Magyarországon tartózkodott;

akinek magyarországi lakhatása és megélhetése biztosított;

akivel szemben a külföldiek beutazásáról és tartózkodásáról szóló 2001. évi XXXIX. törvényben meghatározott kizáró ok nem áll fenn; illetőleg

akinek a letelepedését a belügyminiszter kivételes méltányosságból engedélyezte.

A legalább három éven át megszakítás nélkül jogszerű és életvitelszerű Magyarországon való tartózkodás alkalmazásában nem minősül megszakításnak az ország évente legfeljebb kilencven napra történő elhagyása.

A három éven át megszakítás nélkül jogszerű és életvitelszerű Magyarországon való tartózkodás alól felmentést kaphat az a külföldi, aki tartózkodási vízummal vagy tartózkodási engedéllyel rendelkezik, és

letelepedését családegyesítés céljából családtagként kérelmezi, feltéve, hogy beutazásától számítva legalább egy éve magyar állampolgárral, letelepedési vagy bevándorlási engedéllyel rendelkező, illetve Magyarországon menekültként elismert külföldivel családi életközösségben, jogszerűen Magyarországon tartózkodik;

magyar állampolgár volt, de állampolgársága megszűnt, vagy akinek felmenője magyar állampolgár volt.

A tartózkodási vízummal vagy engedéllyel rendelkező házastárs kérelmező a három éven át megszakítás nélkül jogszerű és életvitelszerű Magyarországon való tartózkodás alól akkor kaphat felmentést, ha a magyar állampolgárral, letelepedési vagy bevándorlási engedéllyel rendelkező, vagy menekültként elismert külföldivel a házasságot már a kérelem benyújtását megelőzően legalább két éve megkötötte.


A letelepedési engedély iránti kérelmet a kérelmező jövőbeni magyarországi lakóhelye szerint illetékes területi idegenrendészeti hatóságnál az előírt formanyomtatványon, személyesen, illetőleg közös kérelmezés esetén a nagykorú családtag útján lehet benyújtani.


Ha kérdése lenne, a New York-i Magyar Főkonzulátus elérhetősége:


E-mail: hucons@humisny.org

Tel: (212) - 752-0661

Fax: (212) - 755-5986

2013. aug. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! ez egy olyan infó, amit még nem tudtam :)
2013. aug. 12. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!