Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Hátizsákos túrázás Bolíviában,...

Hátizsákos túrázás Bolíviában, Peruban veszélyes lenne?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el gondolkodni ezen.. De Bolíviáról sok rosszat olvasni (pl Tóásó Előd esete), drogkartellek, stb..

Mégis hátizsákot túristaként mennyire veszélyes a hely?

Mennyire lehet a két országban spontánnak lenni? (pl csak oda vissza repülő van meg a többit mindent a helyszínen intézünk)

Hirtelen azt sem tudom hol kezdjek el utánakeresni a dolgoknak, azért kérdezem meg itt.



2013. okt. 8. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Budapestről is sok rosszat hallani és veszélyes mégis sok ember megy oda. Ny. Európa legalább olyan veszélyes mint Bolívia vagy Peru.

2. Ezen országokba nagyon sokan mennek hátizsákos turistaként, többségük mindenféle probléma nélkül.

3. Az érkezésed napjára legyen szállásod, pl agoda

4. Olvasgasd a lonely planet forumát, itt valoszínűleg nem fogsz használható válaszokat kapni

5. [link]

6. Ha megtehed menj!

2013. okt. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első tökéletes választ adott, teljesen biztonságos és bejáratott helyekről van szó.


A Lonely Planet fórumát itt találod: [link]


A Tripadvisor.com hasznos lehet még az éttermek, szállások minőségének leellenőrzésére, főleg Peruban.


Útikönyvet vegyél és olvasd át még bőven utazás előtt. Kerüld a több országot felölelő multi-country guideokat, vegyél egy csak Bolívia és egy csak Peru könyvet. Bár más helyeken a Lonely Planet a legrosszabb választás, itt kétségtelenül az ő könyveik a legalaposabbak, tőlük vegyél. Ha netről nem szeretsz rendelni némi felár mellett az Andrássy úti Vista irodának van egy útikönyv boltja, Peru tuti megvan nekik és Bolívia is nagy eséllyel.

2013. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja és még kezdjetek alapvető spanyoltanulásba. Ha nem is tanárnál/tanfolyamon, de az ingyenes online nyelvtanuló oldalak tökéletesek erre, hogy felismerjétek az ételek neveit, el tudjátok mutogatás mellett magyarázni mit akartok, stb.


A LP-nél phrasebookok is vannak, a turisták számára leghasznosabb kifejezéseket összegyűjtve.

2013. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Eszter077 ***** válasza:
Egyedül és spanyol nélkül szerintem ne próbáld meg, mindig legyen megbízható társaságod. Egyébként lehetsz spontán, nem kell előre szállást foglalni, mert, én pl. Peruról tudok nyilatkozni, rengeteg szállás van, kivéve akkor, mikor ünnepek vannak épp, de egyébként nagyon könnyen szálláshoz lehet jutni, mert rengeteg olcsó kis hostal, hospedaje van. A taxisokkal és úgy mindenki mással vigyázz, mert nagyon átvernek, a visszajárót mindig nézd meg, de az az egy biztos, hogy ha egyedül leszel, mindig a normál ár többszörösét fogják mindenért elkérni.
2013. okt. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 4-es válaszolóval, a visszajárót ne csak úgy nézd meg, hogy pontos-e, hanem hogy megfelelő pénznemet kapsz-e vissza (nem más országét) és a papírpénz nem hamis-e.


Amúgy nem veszélyes, de spanyol tényleg kell, mert főleg vidéken nem beszélnek angolul. Na meg a gazdag turistát szívesen levágják, mi ketten úgy utaztunk, hogy a perui társam ment be a szállodákba kérdezősködni, én meg kint maradtam. Ha megegyeztek az árban, akkor mentem be, mert nekem tuti többet mondtak volna. Találkoztunk egyedül utazó amerikai sráccal, megoldható, de unalmas. Ráadásul jobb ketten, ha az egyik alszik a buszon, a másik figyelhet, hogy ne lopják el a csomagot.

Ha észnél vagy, akkor nem veszélyes, inkább a lopások miatt kell figyelni.

2013. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%

Szia! Most is itt vagyok jelenleg La'Paz-ban barátommal. Nekem azt mondta az ismerősöm apja hogy legalább 10 fős csoportban induljunk csak így külön. Veszélyes, tegnap beszakadt alattam egy szikla, pedig semmi extra nem volt ott. (Tegyük hozzá hogy 56 kg vagyok)

17/L

2014. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A taxisokkal és úgy mindenki mással vigyázz, mert nagyon átvernek, a visszajárót mindig nézd meg, de az az egy biztos, hogy ha egyedül leszel, mindig a normál ár többszörösét fogják mindenért elkérni."


Engem taxival kapcsolatban ott élő figylmeztetett, hogy taxiból kizárólag a jónevű hotel által kihívott, jónevű taxis cég kocsijába szabad beszállni, különben a taxis simán "elrabol" elhajt veled a fenébe és jobb esetben csak kirabol. Senkiben sem szabad megbízni, még öregasszony is képes átcseszni, hogy veszélyes együtt taxizni, menjetek együtt, aztán a taxissal együtt rabolnak el. Szóval tré. Peruban iszonyatos a szegénység, lopnak mindent amit tudnak, és nem félősek. A rendőrök meg úgy sem tudnak veled mit kezdeni, ha csak nem beszélsz perfekt spanyolul, mert arra még csak most kezdenek ráébredni és csak a turistákkal foglalkozó arcok, hogy jó lenne beszélni angolul, de amúgy szinte senki sem tud. Sok angol vezetéssel hirdetett túrán a köszönés hangzik csak el angolul, meg a végén angolul kérdezik meg, hogy tetszett-e amit láttál, de amúgy spanyolul nyomják végig... Érdekes egy hely, az biztos.


Ja és erről a Tóásó témákról fingjuk sincs. Ez csak itthon nagy szám...

2014. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!