Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Dél-Amerikai nyelvtanulásról...

Dél-Amerikai nyelvtanulásról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Szeretném megpróbálni a közeljövőben és véleményekre ajánlásokra vagyok kíváncsi.

Hova érdemes menni és hova nem,nagyjából mennyiből lehet kijönni egy hónapban,nagyváros vagy kisváros,trópusok vagy sem,iskola,oktatás,tanárok,

egészségbiztosítás,szállás.Spanyol vagy portugál?Mindkettő érdekel.Ez a baj...

egyéb lehetőségek? Az önkéntességből kiöregedtem.

Vagy így is van lehetőség?



2014. szept. 12. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A spanyolnak több hasznát veheted, ha jól megtanulod. Bár én inkább az európait tanulnám Spanyolországban, Dél-Amerikában országonként annyira eltér a nyelv, hogy az irodalmi nyelvet (lásd Hochdeutsch) nem fogod tudni elsajátítani, márpedig a legjobban boldogulni azzal lehet. Szóval én Dél-Amerikában az utazgatást ajánlom, de tanulni Spanyolországban érdemes. Egyetemi kurzusokra bejárni akár (vannak külsősként látogatható előadások).
2014. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A spanyolt ajánlom, azt jóval többen beszélik, és szerintem egy magyar számára könnyebb is a portugálnál mind kiejtésben, mind írásban. Spanyolországban is régiónként változnak a nyelvjárások, lásd pl. baszk, katalán; a dél-amerikai spanyol sem tér el ezeknél jobban a castellano-tól. Ha nincs ott ismerősöd, akkor javaslom, hogy keress fel egy céget, amely kiközvetít külföldi nyelviskolába és intézi a szükséges papírokat. Ilyen pl. a NoVa Experience, itt tanulás mellett lehetőség van munkavállalásra is, megkeresheted a tandíj és a szállás árát. Az önkéntességnek sajnos plusz költségei vannak, szóval az szerintem nem éri meg.
2014. szept. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt köszönöm !
2014. szept. 15. 21:05
 4/5 kicsileja válasza:
Kubában voltam, ott oroszul beszélnek, és magyarul is, mert egy dollárét szuper taxit kínálnak magyarul, de igazán a spanyol, azt érdemes kicsit beszélni. A kisgyerekek magyarul kérnek és megköszönik, ha valami édességet adsz nekik :)
2014. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Magyarul kérnek? Ez komoly?


Milyen lehetőségek vannak arra, hogy Spanyolországban tanulhasson valaki spanyolt?

2014. okt. 28. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!