Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Feladtam egy levelet postán...

Feladtam egy levelet postán Chilébe! Elsőbbségivel eggyüt adtam fel. Mennyi idő alatt érkezik meg kb?

Figyelt kérdés
Lehet nem a megfelelő topicba írtam, ezért elnézést kérek...

2015. júl. 9. 19:40
1 2
 1/11 xX_FiReBLaDe_Xx válasza:
52%

Csak tipp, mivel nem vagyok szakértője a témának. EU-ban 1-2 nap a kézbesítés, szerintem Dél-Amerikába kb. 8-12 nap lehet.

Majd, ha megkapta a címzett, megírhatod a megfejtést. :)

2015. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
egy hét,8nap kb a megfejtést kérjük
2015. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát azaz igazság hogy én a levelemet 1 hónappal ezelőtt adtam fel Chilébe. Pontosan Június 11. én.

Tegnap volt napra pontosan egy hónapja....

Nagyon remélem hogy a jövőhéten már mindenképpen megkapja a levelem.... :/

2015. júl. 12. 12:37
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez a 8-10 nap elég kevés, Olaszországba érkezik meg 10 nap alatt:)

Szerintem hamarosan meg kell érkezzen Chilébe:)

2015. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Afrikában kaptam egy karácsonyi üdvözlőlapot. 11 hónap múlva érkezett. Előbb azt hittem, hogy az illető elsiette, aztán megláttam a dátumot.
2015. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Érdekes amit az utolsó válaszoló írt. Azért az a 11 hónap elég durva! Küldtem már Afrikába levelet de 1 1,5 hónap múlva megkapták. :O


Am Chilei ismerősöm még a mai napig nem kapta meg, lehet csak én vagyok egy kicsit türelmetlen, meg persze Chile nem éppen itt van. Ha nem találják a címzettet vagy nem kézbesíthető gondolom akkor visszaküldik. Ráírtam hogy From/Return address, csak egy kicsit aggódok nehogy elvesszen.

Egyébként ma már a Postának nincsen kimondott Légiposta szolgáltatása, helyette van az elsőbbségi. De az elsőbbségi levél az úgye légipostán megy remélem, nem pedig teherhajón viszik el ezt Chilébe.

2015. júl. 27. 21:49
 7/11 anonim ***** válasza:
A remény hal el utoljára... :-)
2015. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha nem találják a címzettet vagy nem kézbesíthető gondolom akkor visszaküldik"

Van rá némi esély. :))


"De az elsőbbségi levél az úgye légipostán megy remélem, nem pedig teherhajón viszik el ezt Chilébe."

Szinte biztos, hogy minden levelet repülővel visznek el. Valószínűleg azért nincs külön légiposta, mert úgyis azzal megy.


Én Tunéziából küldtem egyszer levelet haza, az kb. egy hónap volt. Szerintem a leveled pár nap, max. egy hét alatt eljutott Chilébe, és ott lassult le kicsit az útja. Ha nagyon fontos levél és ilyen helyekre megy, mint Dél-Amerika, Afrika, stb., akkor érdemes valamelyik nemzetközi céggel küldeni, nem a helyi postákkal.

2015. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen sztm is. Afrikába már többször is küldtem levelet és igen általában 1 hónap alatt jön meg. Volt hogy ajánlottan adtam fel mert akkor tudom nyomon követni. Például küldtem egyet Togóba. Nem a Magyar Posta oldalát néztem mert van egy globális hálózat is és ott látom az útvonalat is. Mikor feladtam a Magyar Posta a Dél-Afrikai Köztársaságba küldte az egy idő után elküldte Ghana-ba majd Ghanaból ment Togoba. Gondolom ez az útvonal azért van mert gyűjtő állomásokon át megy a levél aztán jut el az adott országba. A Chilei levelet nem adtam fel ajánlva mert nem volt épp 1350 Ft-om erre. Mondjuk Chilei ismerősöm mondta hogy az ottani postai rendszer elég rossz. Szóval lehet ezért tart ennyi ideig...
2015. júl. 29. 05:18
 10/11 anonim ***** válasza:

70-es években a Togóból Ghanaba küldött távirat előbb elment Párizsba, majd onnan Londonba, végül kb. 2 hét után megérkezett Accrába. Egyszerűbb lett volna kivinni a levelet a buszpályaudvarra, s ott megkérni valakit, hogy vigye el a levelet, s adja fel Ghanában. Vagy egyszerűen átmenni a határon -pár km- s Aflaoban (ghanai határállomás) feladni a levelet.

-A Dél-Afrika, Ghana, Togo útvonal se semmi. Úgy látszik sok minden nem változik a világban...

2015. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!