Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Melyik jobb hely Argentína...

Melyik jobb hely Argentína vagy Brazília (letelepedés)?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és szeretnék olyan helyre menni ahol új életet kezdhetnék.

Argentínát vagy Brazíliát ajánlották.. Mennyire nehéz letelepedni ott, munkát vállalni ?

Igazság szerint Ázsiába szeretnék élni de sajnos nem kivitelezhető..

Előre köszönöm



2016. okt. 25. 09:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Beszélsz spanyolul vagy portugálul?

Mert ha nem, akkor egyiket sem.

Mihez értesz?

Van legalább 500 ezer ft félretett pénzed, hogy ha nem tudsz mégsem ott meglenni, akkor haza is tudj jönni?


Amúgy nem is kell ilyan messzire menni ahhoz, hogy ne tudj hazajönni - nemrég "néztem" végig egy házaspár kínlódását Spanyolországban (spanyolországi facés csoportban) - először csak munkát kerestek, aztán már szállásért könyörögtek, majd végül a konzulátus segítségével tudtak csak hazajönni, mert nem volt rá pénzük... :-( és akkor ez ugye az Unió - hát még akkor Brazília...

2016. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Angolul jól beszélek :D

hát diplomám nincs de 3 év munka tapasztalat csak vmit számít nem?

akkor milyen országot ajánlotok ?

2016. okt. 25. 10:18
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Nagy-Britannia, Irország esetleg Málta, viszont , ha nem a turizmusban akarsz dolgozni akkor meg kell tanulnod a máltai nyelvet is. Távolabb Kanada, Ausztrália, Dél-Afrika , de oda olyan alapos előkészületek kellenének amiket egy ilyen kérdés után nem nézek ki belőled és ezzel nem bántani akartalak.
2016. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló nyilván azért tettem fel a kérdést mert nem tudom.. De ha felvilágosítasz annak örülnék.

Ausztrália kilőve nem szeretem nagyon rossz emlékek vannak..

Kanada úgy tudom nehéz megkapni a work permitet...

2016. okt. 25. 13:31
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Brazíliában nem mész semmire sem az angollal, ráadásul piszok nehéz munkavállalói vízumot kapni, ez nem úgy megy, mint itt az EU-ban. Argentínában nem ismerem a letelepedési szabályokat, de ott is szigorú rendszer van ezzel kapcsolatban és ott sem elég az angol vagy 3 év munkatapasztalat, erre ne számíts.

Voltam mindkét helyen, vannak onnan barátaim, hidd el, nem olyan jó helyek letelepedésre.

Kanada, USA, Ausztrália, Új-Zéland - ha megfelelsz a szigorú kritériumoknak, ezek közül egyik sem megy "csak úgy".

Írországot bátran ajánlom, én is itt élek, UK-be is mehetsz, Máltára is, vagy ha messzebb akarsz menni, valamelyik brit/holland/francia szigetre a Karib-térségben, ahová nem kell vízum EU-s állampolgároknak.

2016. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
E kettő közül Argentína. Brazília nagyon nem fekszik az európaiaknak. Oda csak úgy, ha van fix munkahely, fix szállás, és van ismeretség, ottani kapcsolatok, akik tudnak veled foglalkozni, és persze nagyon jó nyelvtudás. Brazíliában elég sokáig éltem, tudom hogy hogyan mentek a dolgok és hogy lettem pár hét-hónap leforgása alatt a nyomortelepek lakója.
2016. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
90%

Ausztraliaban a kígyók meg a skorpiok gyakran bemennek a házba ezért megkell tanulni jól lőni mert ha megmar belehalhatsz...

A festőnk 25evet élt kint és hát brutális veszélyes

2016. nov. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Tuzy Pál válasza:
Brazília - mi most költözünk ki
2016. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
91%
Én már mindkét helyen jártam. Mindkét ország gyönyörű! Ha viszont nem beszéled a portugált Brazíliába nem érdemes menni. Argentínában többre mész az angollal, de ott sem árt, ha beszéled a spanyolt.
2017. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Utolsó voltam.


Egyébként akár melyik országba is mész mindenképpen oltasd be magad!

2017. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!