Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Rio de Janeiroban és Sao...

Rio de Janeiroban és Sao Paulóban mit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

Októberben fogok menni.

Mit érdemes ill. megnézni és mit jobb kerülni. Milyen szállások megbízhatóbbak. Kb. mennyi pénz kellhet 2 hétvégére?



2017. aug. 2. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A pénztárcádat, hogy megvan-e még.
2017. aug. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Krisztus-szobor Rióban, hogyhogy 2 hétvége? Elmész egy hétvégén hazajössz és másikon mész vissza? Vagy egymásutáni napokon?
2017. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Végül úgy néz ki, hogy Rio nem jön össze. Egyébként nem turistáskodni megyek, hanem két hetes kurzusra, így csak a köztük levő hétvége szabadprogramos, Sao Pauloban.
2017. aug. 5. 19:22
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Jaj értem, sajnálom:( hát, Sao Paolo-t nem nagyon ismerem, de a Google a barátod :D
2017. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Olá! :) Ha SP-ba jössz nem fogsz csalódni, mivel előnye Rióval szemben , hogy kevesebb a turista és ha bejárod az IGAZI brazil kultúrát ismerheted meg, az ország szinte összes pontjáról! Sao Paulóban 21 millióan laknak a külvárosokkal együtt, gondolj bele...

Az,hogy mit érdemes megnézni, az egyéni preferenciátoktól függ.Ha szeretnétek bazinagy felhőkarcolókat látni, helyenként mélyszegénységi kontrasztussal akkor sétáljatok a Morumbi negyedbe.(ez az egyik úgymond. elittebb városrész, ahol a gazdagabb kaszt lakik.Emellett helyezkedik el a város egyik legszegényebb, és egyben legveszélyesebb nyomornegyede(favelája) : Paraísopolis. Na, ezeket, meg a hasonlókat kérlek KERÜLD EL!A saját épségetek kedvéért! Tömérdek ilyet fogsz látni , már attól a pillanattól fogva, ahogy leszálsz a guarulhosi reptéren.Ott domborodnak a viskók, amikben több gyermekes családok - illetve drogdílerek laknak.Akár hiszitek akár nem, a legnagyobb baj - az ottlakók szerint- az, hogy aki favelában él BŰNÖZŐKÉNT tekintenek rá, függetlenül attól, hogy az e valójában ,vagy nem.Ezekben a nyomornegyedekben európai szemszögből felfoghatlan dolgok történnek nap mint nap.

Kezdve a sima rablással, legyen az kocsi,motor, kábítószerkereskedelem, stb. át ,mélyebbre.(remélem nem kell részletezzem.) .Ami az egésznek a lényege, hogy egyesekbe a rendőr se- vagy nagy félelelemmel és farkasszemet nézve a halállal mennek be. Az ott élő bűnözőknek nem érdeke, hogy téged, vagy bármilyen turistát ún. GRINGO-t meggyilkoljon, ők csupán a területüket védik a rivális bandáktól.

Írhatnék még több mindent, de most inkább egy kicsit a belvárosról:

Itt lehetőleg nappal járjatok, drága kamera és okostelefont hagyjátok a hotelbe. Napiszintűek a rablások, eltulajdonítások. Ez úgy történik, hogy odamegy hozzád egy vagy két fickó (fiatalok, kb 14-19 év körüli a leggyakoribb) és vagy rádfog egy pisztolyt, vagy kést, akármit ,és elkéri a mobilodat .Az Atyaúristen megmentsen titeket attól, hogy ellenálljatok nekik! Szépen lassú mozdulatokkal kiveszitek a zsebetekből.... Nem éri meg az életeteket kockáztatni egy darab műanyagért.


Na ez volt a felrázó rituálé, bevezető a szomorú brazil valóságba, és most ezt rakd férre!


Ezeken kívül, egy csodás országba fogsz járni, ahol gyakorlatilag minden más lesz mint amit otthon tapasztaltált.Remélem beszélsz portugálul, mert ha nem, kimaradsz a helyi feelingektől. Ha tudsz, addig mindenképp próbálj elsajátítani legalább valamennyit :)


Ajánlanám neked a Vila Olimpia, vagy Moemas városnegyedet, amelyek ugyan nem pont a belvárosban vannak,de nagyon biztonságosak, nyugatiasnak néznek ki.

Ajánlott hotelek : Merak Hotel - viszonylag olcsó ,van medence a tetején - közel az Ibirapuera parkhoz, amely Dél-amerikában az egyik leghíresebb!


Ha belvárosban akartok lenni a Normandie Design-t ajánlom! Ez egy tiszta 4 csillagos, ami gyakorlatilag minden központi látványossághoz közel van....Már ami SP-i mércével közelnek számít :))))) - 15 percre van a Mercado Municipal - Dél-Amerika egyik legnagyobb piaca :)

Ha akartok spórolni ,taxi helyett menjetek az Airport Busszal, ami 42 reál ( 3200 HUF) és elvisz a város főbb részeire, beleértve a Paulista Avenuet is.

Éjjel ne járkáljatok a belvárosban, ha buliból jöttök haza- TAXI.

Ne legyen a kezetekbe SOHA mobil a kezetekbe! Pláne ne szelvizgessetek, ez egy jel arra hogy ti turisták vagytok, és egyből célponttá váltok!

Bankkártyával gyakorlatilag még a legkisebb helyi büfében is lehet fizetni ! (visa, mastercard) a brazilok is így teszik , mivel kényelmesebb, gyorsabb, stb.

Kocsit nem érdemes bérelni, mivel iszonyat dugók vannak !

Ha kedvetek van tengerpartra menni, ott van Santos, ahova van busz egyenesen a tengerpartig visz (ULTRA) !

Egyéb kérdésedre is szívesen válaszolok!


Remélem minden érdeklődő számára hasznos lesz!

Ne feledjétek, én nem akarok senkibe félelmet kelteni, vagy egyéb negatív érzelmet kihozni, csupán felkészítelek az ESETLEGES szituációkra!!!


Jó szórakozást, Tchau!

2017. aug. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Kedves ay!

Ha nem haragszol, kérdésedre inkább itt válaszolok, mivel e téma, és ezek az információk sok kedves ,vagy kedvtelen embertársunk számára válhat hasznossá!


Nos, nézzük csak... A guarulhosi reptéről a városba egyik megoldás se biztonságos, mint ahogy sajnos semmi manapság Brazíliába :(

De nézzük csak a leggyakoribb közlekedési eszközöket, előnyüket, és hátrányukat.

Taxi (Guarucoop, amik leggyakrabban látsz majd dekkolni) : előnyük : gyorsabb, egyszerűbb megoldás,

Hátránya: baromi drága, a helyi mércével nézve. A központig simán belekerül 150 reálba, amit már előtte ki tudsz fizetni mindjárt ahogy kijössz az Arrivals ból, így már nem kell kézpénzt villogtass bent, vagy kártyát.

Igaz, hogy mostanában nem volt rá példa, de pár éva egy bűnbanda a Guarucoop taxikat célozta meg a frissen érkezett turisták kizsákmányolására, egy-egy piros lámpánál.Természetesen ez nem valószínű, de sajnos semmi se kizárt.Erre az esetre egy kívülről jól kinéző, de akár elromlott mobilt is adhatsz gyorsan, (veszel párat vaterán pár ezerért) ,plussz egy 100 reálos (9000 HUF) és elment a rosszfiú ,anélkül ,hogy további komplikációkat okozzon :)

Következő mód az AIRPORT BUS SERVICE, aminek van weboldala is. Ez talán összességében a legjobb, mivel csupán egy harmada a taxinak, (42,9 reál )ami 3200 HUF, tiszta, egyes helyeken külön sávon közlekedik, így elkerülheted az esetleges dugókat, ezenkívül az utasok élvezhetnek wifit, kapnak palackozott ivóvizet, ami jól jöhet egy hosszú út után, illetve mosdó is van.

Hátránya: nem mindenhova megy el, de a siteon elolvashatod a pontos útvonalát. Itt a link :

[link]


Aztán vannak valami normális buszok, aminek az ára 3,80 reál ha nem tévedek, de ezek lassúak, és nem ajánlom ha csomagotok van...


Ha rám hallgatsz nagy csomaggal, amiben gondolom benne vannak az értékes cuccaitok, bankkártyák, laptop, okostelefon, ÚTLEVÉL (!!!) - nem egyszer láttam már rendőrbácsihoz sírva szaladó GRINGÓT - (így hivják a fehér európaiakat - nem pejoratív ) mert az elrabolt táskájában hordozta az útlevelét, amit elég necces helyettesíteni...) stb. Tehát amikor érkeztek a legjobb vagy az airport bus, ha mondjuk olyan helyen laktok ami közelében van a buszmegállójához, vagy akkor taxi ...


Én azt mondom Neked, hogy ha teheted, persze válts be a reptéren mondjuk 20000 forintot, majd a többit fizetheted kártyával. Igen, mint ahogy máshol is, a reptéren magasabbak a beváltási díjak :(

Mint ahogy az utóbbiakban említettem, szinte bárhol tudsz kártyával fizetni !!! még a legkisebb hambisoknál az utcasarkon is :D

Két hétre én az alábbi összeget ajánlom ,ha egyedül mész , :Minimum - nuku a la carte étterem, buszozgatás 300 EUR

Közepes: néha étterem, bővebb vásárolgatás ,500 EUR

Magas, ajánlott : 700 EUR - napi szinten a la carte éttermekben evés, taxival jársz, bőven vásárolsz szuveníreket, kipróbálsz minden egzotikus cuccot a Mercado Municipalon, ami ,inkább a turistáknak kitalált. A helyiek ezt drágának találják :)

Személyes ajánlat : Föltétlenül próbáld ki a híres Mortadela szendvicset és hozzá egy finom Caipirinhát (ejtsd: káipirinjá)

Igen, Sao Paulo állam tengerpartján normálisan október 1. től elfogadható hőmérsékletű kezd lenni a víz, természetesen, ezek relatív dolgok, hogy kinek mi a meleg és hideg.

Amennyiben ott maradsz, semmilyen oltás nem kötelező ,és eddigi európai ismerőseimnek se lett semmi bajuk az itteni kajáktól, italoktól, persze ha teheted, ne a favela sarkai Lanchonete (lánsonécsi)ből vegyél gyorskaját, mert ahhoz lassan kell fokozatosan hozzászoktasd a gyomrod :)

Persze, nem Banglades, de azért az európai higéniától egy kicsit távol áll.

Amúgy a közhiedelemmel ellentétben a brazil emberek igen tiszták, naponta többször is zuhanyoznak ,főleg amikor meleg van.


Ha tudsz románul az nem rossz, de sajnos nem sokat fog segíteni, mivel a brazil portugál egy különböző műfaj más latin nyelvcsoportoktól :)

Remélem segítettem, BÁRMILYEN egyéb kérdésedre szívesen válaszolok!


P.S: ha netán mész északabbra, esetleg északkeletre, ott talán érdemes benyomd magad sárgaláz ellen (főleg Belem, Manaus) stb. ,de délen nincs mitől aggódnod :)

2017. aug. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Mi az, hogy ha tud románul? Már miért kellene tudnia románul? Egy Magyarországon lakó ember már miért tudna pont románul? Nem értem. Ugyanúgy, egy bolgár állampolgárnak sem kell magyarul tudnia. Esetleg más újlatin nyelv, talán a spanyol, esetleg portugál.
2017. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Ha figyelmesen elolvasod az előbbi bejegyzésemet, észreveszed, hogy ezt a Kérdező egy - hozzám személyesen küldött üzenetére írtam válaszként itt, nyilvánosan, mivel lehet, hogy egyes olvasók számára hasznossá válhat, és nem egy úgymond állításként...

2017. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Értem. De akkor is, miért tudna az illető románul? Magyarországon.... nem értem, még mindig nem, sajnálom. De amúgy amit írtál, nagyon részletes és hasznos, szerintem, köszönöm mindenki nevében is.
2017. aug. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az igen részletesen leírt tudnivalókat.

Utolsónak: A nyelvre én kérdeztem rá, mert korábban javasolta a portugál tanulást, és erre kérdeztem, hogy elég-e egy alapos román és angol tudás a hétköznapi boldoguláshoz. Bár egyetemi környezetben leszek leginkább...

Amúgy nem csak Magyarországon élők használják az oldalt. Vagy tán a magyar nyelv használata kizárja más nyelvek anyanyelvi színtű tudását?

2017. aug. 19. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!