Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Costa Ricaba védőoltások?

Costa Ricaba védőoltások?

Figyelt kérdés

Costa Ricába utazom 3 hét múlva. Elkezdtem utánaolvasni a különböző védőoltásoknak és heveny rosszullétkörnyékez,mennyi betegséget elkaphatok kint. De például Mexikóban többször is jártam már és meg se fordult a fejemben hogy beoltassam magam bármi ellen is. Nincsen kötelező védőoltás a beutazáshoz.


Ti mit gondoltok? Esetleg valaki aki járt már kint? Leszek az esőerdőkben egy ideig, szóval nem csak városi beépített területekre megyek.


Már kértem időpontot oltóközpontba, csak érdekel ti mit gondoltok, melyik oltásra lenne valóban szükség?


Köszönöm


2017. aug. 12. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy meg sem fordult a fejedben, hogy beoltassad magadat Mexikóba utazás előtt - ettől még tanàcsos, pl Hepatitis ellen...

Nincs is jobb egy jóféle majgyulladásnal, amit aztán hónapokig kezeltethetsz, sok tízezerért.


Ráadásul most Costa Ricába mész, esőerdőbe... tífusz, veszettség, malária. Mind vicces kis betegség, szinte meg sem érzi az ember! (De.) Szerintem legyél bölcs és oltasd be magadat, illetve szedd rendesen a malária elleni szert.

2017. aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi fejletlen orszagokban utazgatunk es van Hep A, Hep B, tifusz,sargalaz elleni oltasunk plusz malaria Ellen tablettat szedunk.

Ezeket javaslom neked is.

Viszont lebeszelnelek AZ oltokozpontokrol egyreszt meet feleslegesen drags masreszt mert mindent rad fognak sozni.

Menu el a haziorvosodhoz es o felirja ezeket es be is adja.

2017. aug. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Utolsó, le tudnád kérlek írni nekem, hogy ez pontosan hogy működik? Elmegyek háziorvoshoz, mondom neki mi ellen szeretném az oltást, ő felírja, én megveszem, visszamegyek és ő beadja?


3 hét elég arra hogy megkapjam őket és hatni is kezdjenek?


Malária ellen mit szedtek? Nagyon sok rosszat olvastam a malária elleni gyógyszerről...

2017. aug. 12. 15:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Korabban kellett volna elkezdeni az oltasokon valo gondolkodast, ugyanis nem lehet tul sok fele oltast ugyanabban az idoben beadni (akar sokkot is okozhat, hogy a legdurvabbat emlitsem)

WHO recommend the following vaccines for Costa Rica: typhoid, hepatitis A, hepatitis B, rabies, measles, mumps and rubella (MMR) and influenza.

Ezen kivul aktiv veszely a zika-virus, ez ellen viszont jelenleg meg nincs oltoanyag.

2017. aug. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pontosan igy megy, a HepA es B kombinalt oltas Twintix neven egyutt adhato Tifusz elleni oltassal de vigyazz meet utobbi csak kb 70 szazalekos vedettseget ad. A sargalaz elleni oltasban nem vagyok biztos hogy kell, mi Perura vettuk fel, Costa Ricaban szerintem nincs Helen de nezz utanna. A hep oltasok 3 darabbol allnak, AZ utolso harmadik mar nem fog beleferni a 3 hetbe, de van gyorsitott sema Ott AZT hiszem a harmadikat AZ elso utani 21 nap on kell beadni. Viszont a Hep A meg belefer es az fontosabb meet sokkal konyebben elkaphato.

Malaria Ellen mi mindig doxicyclint szedunk, regi Jo szer es egy csomo MAs betegsegtol is megvedd es a rezisztens fajok Ellen is hatekony. Egy dologra vigyazz, nagyon fenyerzekenyitt konnyen leegsz, errre oda kell figyelni.

2017. aug. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Twintix AZ Twinrix akart lenni.
2017. aug. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2017. aug. 14. 10:46
 8/11 A kérdező kommentje:
Elmentem háziorvoshoz, azt mondta oltóközpontba menjek..... jövő hétfőre van időpontom, de akkor mér csak két hét mire utazom.... kicsit aggódom
2017. aug. 15. 10:07
 9/11 anonim ***** válasza:
En nem hagytam volna magam lerazni. Sokat ismerek akik haziorvossal oldottak meg. A HepA egy oltas es a tifusz is kb 10 nap mig kialakul a vedetseg, belefer az idodbe.
2017. aug. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, ti tetanuszoltást nem kaptatok?
2017. aug. 15. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!