Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Aki járt mostanában Panamában...

Aki járt mostanában Panamában tudna tanácsot adni?

Figyelt kérdés

A konzulátus oldalán ezt írják:

"magyar állampolgárok 180 napra vízummentesen, érvényes menettérti jegy és megfelelő anyagi fedezet felmutatásával, valamint a belépés napjától számítva minimum 180 napig (a maximum tartózkodás időtartamáig) érvényes útlevél birtokában utazhatnak Panamába"


A megfelelő anyagi fedezet mit jelent ha mondjuk 2-3 hétre megyek és hogyan ellenőrzik?



2019. júl. 17. 21:04
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem ellenőrzik. A nálunk megszokott szovjet rendszerrel ellentétben, ahol be kell bizonyítanod, hogy igazat mondasz, különben hazudsz, nyugaton - és ebbe Panama is beletartozik, mint minden, aminek halvány köze is van az USA-hoz - az a módi, hogy ha állítasz valamit, a hatóságnak kell megcáfolnia, különben igaz. Tehát ha felmutatsz egy bankkártyát, és azt mondod, van húszmillió forintod a számlán, akkor OK, bemehetsz. Bár ha valami gyanúsan magas összeget mondasz, akkor arra felhúzzák a szemöldöküket. Életszerűtlen vagy logikátlan részleteket keresnek az állításaidban, nem pedig azt várják, hogy mindent tételesen bizonyíts be.
2019. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%
Mit akarsz te panamába?
2019. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Napi 100 usdt kell tudnod felmutatni, de ezt nem mindig kérik. Nálunk egyszer kérték akkor megvillantottam az American Expresset és le is volt tudva.
2019. júl. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, ez most így megnyugtatott. Köszönöm a válaszokat. Nyilván viszek annyi pénzt amennyiből fedezni tudom az ott tartózkodásomat. Persze ez is attól függ ki mennyire él nagy lábon. Csak hirtelen azt hittem majd hazaküldenek ha nincs pár millió a számlámon. :)
2019. júl. 18. 08:06
 5/7 A kérdező kommentje:
milyen védőoltásokat adattatok be?
2019. aug. 5. 08:09
 6/7 anonim ***** válasza:

szia. én most voltam áprilisban és semmilyen oltást nem adattam be magamnak, namár a Kovid oltáson kívül.

Nem kérdeztek semmit, rám se nézett a vámos asszony, mosolygott, és azt mondta ,,have a nice trip,,

2021. máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tőlem most február végén a repülőtéri beléptető Mancika megkérdezte, hogy előreláthatólag meddig maradok az országban és mi lesz az első szálláshelyem. Utána még le kellett adni azt a kis vámnyilatkozatot, de ennyi, nem vitték túlzásba.
2023. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!