Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért vannak a külföldi...

Miért vannak a külföldi nyaralástól elájulva?

Figyelt kérdés

Semmi olyan nincs külföldön, amit itthon ne tudnék megtenni (vízpart, hegyvidék, kirándulás, szórakozás, kaja-pia, wellness stb.) mégis azt érzem, hogy rokonaim lenéznek mivel "csak" belföldre járok nyaralni.

Voltam már párszor külföldön pihenni (pl. Németország, Ausztria, Görögország), de nem estem tőle hasra, sőt sokkal több idegességem volt vele, mint egy itthoni nyaralással.



2019. júl. 26. 06:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván ha a tucat helyekre jársz külföldre nyaralni az nem sokkal jobb mint a tucathelyek itthon. Az átlag prolinak csak ennyi jut.
2019. júl. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ha mások által extravagány menő-manó helyeknek tartott úti célokra járnék, attól lennék értékesebb ember? Hú, de fura világ ez.
2019. júl. 26. 07:07
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Volt itt tegnap kérdés, menjek vagy ne. Család 14 éve jár ugyan oda Horvátokhoz. Ennek mi értelme? Utazni fél napot vagy többet csak azért, hogy ott hasaljon a homokban? Mert mást nem csinál, na az ilyen embereket én se értem.
2019. júl. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Pontosan, nekem érdekesebbek azok az emberek akik jártak már sok helyen. Szeretem hallgatni a történeteiket, hogy miket láttak, milyenek az ottani emberek, hogyan oldották meg a problémákat, hogyan döntötték el, hogy hova akarnak menni stb. Egyszerűen nyitottabbak a világra és sokkal szélesebb a látókörük, jobb beszélgetőpartnerek. (Persze itt nem az all inclusive szállodában döglőkről beszélek, hanem a hátizsákos turistákról.) például ők sosem mondanák azt, hogy minek menjenek külföldre mert nincs ott semmi olyan, amit itthon ne tudnának megtenni. Erre csak annyit mondok hogy nem itthon nem tudunk leereszkedni a Grand Canyonba, túrázni az Andok 5000 méter feletti hegyeiben, rizsteraszokon sétálni, papagájokat lesni az esőerdőben, az állatok vonulását figyelni a szavannán, felmászni a sivatag közepén egy homokdűnére, megnézni a kínai Nagy Falat, alkudozni a török bazárokban vagy elájulni egy-egy mecset szépségétől. Ezzel együtt semmi baj ha neked erre nincs igényed, úgyis túl sok a turista a világon, de ne nézd le azt, akinek van. A rokonoknak is csak gratulálni tudok, ha ezzel piszkálnak, nem vagyunk egyformák és kész.
2019. júl. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tényleg nincs igényem amúgy, engem ezek a dolgok hidegen hagynak.
2019. júl. 26. 08:01
 6/17 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
77%

Az első válaszoló arra utalt, hogy egy belföldi és egy külföldi wellness közt valóban nincs különbség. Külföldre azért mész, ami itthon nincs. Pl. tenger, magas hegyek, teve, friss kasszava, feka csajok... stb.


Ez természetesen nem erkölcsi kategória, hülyeség érte lenézni, de az is, ha csak azért nem mész külföldre, mert azt hiszed, ugyanolyan, mint itthon.


A nyaralás a kikapcsolódásról szól; ha jobban érzed magad belföldön, akkor maradj nyugodtan és élvezd a szabadságod.

2019. júl. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindegy, hogy az ember hol nyaral? Engem baromira nem érdekel, hogy a munkatársaim, rokonaim hová mennek (vagyis szívesen beszélgetek velük a nyaralásról, de nekem mindegy, hogy Balatonon vagy Bora Borán volt az illető).

Az meg, hogy én hol nyaralok az én dolgom, ha valakinek nem tetszik akkor így járt.

2019. júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
Nálam az egy értékesebb ember aki világott latott, aki szeret más kultúrákat megismerni. A krumpli földből az ilyen embereket meg kvázi egysejtűekkel raknám egy szintre. De persze ez egy szubjektív vélemény.
2019. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó mintha az egyik rokonom lenne a szokásos bsz.tatással.
2019. júl. 26. 09:12
 10/17 D. Brasco ***** válasza:
78%

Mégis mit vártál a végtelenül ostoba kérdésed után!

"Semmi olyan nincs külföldön, amit itthon ne tudnék megtenni "

Ha ezt komolyan igy gondolod,akkor .......akkor......mindegy is......

2019. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!