Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi poggyászt szoktatok...

Mennyi poggyászt szoktatok vinni egy 1-2 hetes, külföldi nyaralásra, ahová repülővel mentek?

Figyelt kérdés

Van esetleg olyan köztetek, aki mindig kézipoggyásszal utazik? (Olyan helyekre gondolok, ahol mondjuk nagyrészt meleg van és nem kell 20 réteg meleg ruha).


Néha elcsodálkozom a reptéren, hogy emberek mekkora poggyásszal képesek utazni. Némelyik táska akkora, hogy szerintem az összes holmim elveszne benne:D


Eddig 1-2 hetes utazást megoldottam kézpoggyásszal (fapadosoknál priority jeggyel, ahol a kis kézitáska mellé egy nagyobb hátizsák is mehet). Jövőre két hétre közép-Amerikába utaznék, nem vettem feladott poggyászt. De mikor ezt mondtam valakinek, általában eléggé ledöbbentek és így magam is elbizonytalanodtam egy kicsit:D

Nyugtassatok meg, hogy simán el lehet férni egy 30 literes hátizsákban és egy kisebb kézitáskában két heti cuccal úgy, hogy szinte csak rövidgatya/trikó kell:D


2019. júl. 29. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Én általában priority jegyet szoktam venni. Azzal felvihetek magam mellé egy ~55x40x20cm-es (10kg) gurulós bőröndöt, illetve egy hátizsákot. Egy rendes hátizsákot, amit tudok vinni mindenfele miután a szállást befoglaltam. Túrákra víznek, törcsinek, váltóruhának, fürdőruha stb. Ez a 2 táska bőven elég nekem a cuccaimnak, mondjuk én fiú vagyok.
2019. júl. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Ja az lemaradt, hogy kb 10 euró ez a priority jegy a legtöbb légitársaságnál, és sokkal olcsóbb mintha vennék egy be-check-olós bőröndöt háromszor ennyiért. +nem kell megvárnom a sort, elsőnek szállok fel a repülőre.
2019. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha meleg helyre megyek akkor bőven elég a kisméretű kézipoggyász. Fürdőgatya 2-3 póló egy rövid gatya türcsi búvárszemcsi alsónemű. Ha valami extra kell majd ott megveszem.
2019. júl. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi nagyobb utazáshoz mint Thaiföld, Vietnam, Burma mindig kézipogyásszal megyünk. 2 hétre. Pár póló, fehérnemű, 2-3 sort, szandál (sportcipőben utazok) Ennyi. Mosoda mindenhol van.
2019. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
30 literes nekem kicsit kevés lenne 2 hétre, vagy 55 literes nagyobb hátizsákom, ami pont 55x40x25-ös nagykézi méret, azzal szoktam menni, mászkálósnak meg dobok ve egy zokni méretűre hajtogatható hátizsákot. 30 liter elég, ha csak tengerpartozik meg városozik az ember, de én majdnem mindig csinálok valami világ végére menős dzsungeltúrát vagy hasonlót, ahova kell pár cucc.
2019. júl. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért mert vannak akik nagy csomaggal utaznak, az nem jelenti azt, hogy az illető nyaralni megy. Én gyakran utazok két feladott poggyásszal, mert versenyekre megyek és annyi felszerelésem van, hogy muszáj vinni két bőröndött. Ha nyaralni megyek, akkor is van egy feladandó, mert mindig vásárolok ajándékokat. De szerintem egyéni kinek mennyi cucc kell a nyaraláshoz.
2019. júl. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Amerikába rendszeresen csak egy kisbőrönddelmés egy nagyobb hátizsákkal utazok :) télen is nyáron is:) egyrészt, simán elférek csak okosan kell összeválogatni az alapdarabokat, hogy minden napra jusson “más” ruha :) másrészt ha kint sokat vásárolnék, még mindig jobban megéri ott venni egy noname bőröndöt és csak a visszaútra kifizetni a csomagfeladást! A legelső utamon adtam fel egyedül bőröndöt kb üresen mert akartam, hogy sok hely maradjon a hazahozni kívánt dolgoknak, aztán amikor kint megláttam, hogy mennyivel jobban jártam volna ha csak visszaútra veszek bőröndöt és fizetem ki a feladást, észhez kaptam :D egyébként az utolsó két utamon már vissza sem kellett bőrönd, simán megoldom a 10kg-os piorytis kisbőrönddel:) azétt azt tanácsolom, hogy olyan ruhákat vigyél amiket esetlegesen nem sajnálsz otthagyni, ha hazafele nem férnél el a szuvenirekkel. Én könyvből is csak olyat viszek, ami nem könyvtári, nem muszáj hazahoznom :)
2019. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy mások is el szoktak férni ekkora táskákban:D Én is úgy gondolom, hogy egy nyaralásra, ha nem kell 8 kg meleg ruha, akkor azért egy közepes túrazsák elég.
2019. júl. 30. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!