Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Máv jegy árát vissza tudom...

Máv jegy árát vissza tudom igényelni?

Figyelt kérdés
Ma (08.24.) utaztam haza 19 óra után, azonban a kalauz nem kezelte le a jegyemet. Érdeklődnék, hogy a jegy árát vissza tudom- e igényelni?

2019. aug. 24. 20:47
1 2
 1/14 qkker1 ***** válasza:
82%
A vonat indulása előtt tíz perc az utolsó határidő, pont az ilyen csalok miatt.
2019. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Viszont ha nem IC vonat, az online jegyvásárlást el tudod indítani okostelefonon a vonat indulása előtt, de nem fizeted ki. Ha már a kosárba került a jegy az ott marad indulás után is (kivéve az IC helyjegy, azt 20 perc után kidobja), csak néha kattintgass a felületen, hogy ne dobjon ki. Ha jön a kalauz befejezed a vásárlást és van érvényes jegyed, ha nem jön törlöd a tranzakciót.
2019. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
A menetrendet nem kell tartani.. Simán késnek 40perceket én persze nem annyit fizetek amennyit jólesik vagy sikerül. A jegyet persze könyörtelenül behajtják a kis f**kalapok xD Ha igazságosak akarunk lenni mindenki kb 90%os áron utazna ilyen szolgáltatásért :D
2019. aug. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha egy szolgáltatás nem tetszik, akkor nem az a megoldás, hogy nem fizetsz, hanem nem veszedigénybe. Lehet menni busszal, gyalog, biciklivel és vehetsz saját autót is.
2019. aug. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha e-jegy volt, akkor indulás / érvényesség kezdete előtt 1 órával tudod utoljára visszaváltani.


Ha papír alapú jegyről van szó, akkor az érvénytartam kezdete után csak a kiindulási állomáson tudod visszaváltani vagy más állomáson akkor, ha a kiindulási állomáson leigazoltattad a jegyedet. Nyilván itt nem ez a helyzet.

2019. aug. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Jött a vonat? Jött. Hazaértél vele? Igen. No, hát akkor win-win, azaz a MÁV adta, amit ígért, (jött egy vonat) - Te meg elérted a célodat, hazaértél vele.

Szájbarágósabban: fizettél egy szolgáltatásért, amit igénybe is vettél - mit szeretnél? :-)

2019. aug. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

És ha éppen munkába mész? Akkor is azt mondod, hogy végülis oda ért??? Nyilván nem tudod mit beszélsz ha nem dolgoztál még, de megsúgom, hogy a késésért kirúgnak, azon pedig a megélhetésed múlik. Akkor nyilván nem, ha anyuci meg apuci etet.

Hogyha engem úgy vesznek fel dolgozni, hogy azt mondom értek valamihez aztán kiderül, hogy mégse akkor elküldenek xDD Ugyan így, ha a máv megigéri, hogy 1órás menetidő akkor a 2 óra nem az amiért fizettem. Érted már? :D

És vannak olyanok akik bizony kénytelenek vonattal menni... Nyilván, ha volna más lehetőségem, nem járnék ezzel a szutyok vonattal. Egyéb kérdés?

2019. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
De mondom, semmi baj nincs azzal, ha késnek (mert emberek vagyunk, előfordul), kivéve ha sietnék, de akkor úgy igazságos, hogy én is annyival kevesebbet fizetek xD
2019. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

7-es, te miről beszélsz? Mit tombolsz itt ?

Elolvastad a kérdést?


A kérdező hazament a vonattal, de ezalatt nem jött a kalauz és most a LEUTAZOTT jegy árát akarja visszakérni, pusztán azért, mert nem jött a kalauz.

Amúgy a MÁV-nál is van kártérítés, ha x időt késik a vonat, akkor igazolást kell kérni a kalauztól.


Az meg egyenesen vicc kategória, hogy látatlanban nekiugrasz egy 60 éves nőnek :D - hogy nem dolgozott még és apuci meg anyuci eteti :D

2019. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Még mindig a 7-esnek: ja, és megkérlek, hogy a MÁV által okozott frusztrációdat máskor ne rajtam vezesd le ! :D
2019. aug. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!