Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért akarnak hazait enni az...

Miért akarnak hazait enni az emberek, ha elmennek külföldre nyaralni?

Figyelt kérdés
Sokfelé jártam már a Földközi-tenger térségében, és azt tapasztaltam, hogy a legtöbb helyen minidg volt egy csomó tájidegen étterem, a hotelekben angol, kontinentális reggeliket lehetett enni. Mindig volt legalább egy utas (ha társas utazással mentünk), akinek a helyi étel nem volt jó, csakis magyar ételt akart fogyasztani. All-inclusive hotelekben angol reggeli Spanyolországban és Görögországban. Miért?
2019. aug. 25. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert azt szeretik amihez hozzá vannak szokva.
2019. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Talán mert nem hajlandó kockáztatni egy idegen ételtől egy gyomorrontást vagy akármit ami tönkreteheti a nyaralást.
2019. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

A McDonads pont ettől lett sikere, hogy a megszokott kaját kapod, bármerre is jársz a nagyvilágban.

Nem mindenki akar pl. szöcskét enni csak azért mert a helyiek is azt esznek.

2019. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem akkor főzzön magának apartmanban. Az angol reggeli még nem a világ vége, mert azért elég elterjedt dolog a reggelizőkbe is.

A tájidegen étterem sem akkora nagy szám. Mert a helyi emberek akarhatnak enni más népek eledeiből is.


De amikor vkinek az a baja, hogy az étlapon miert nem talál ilyen meg olyan magyar ételt, az fáj.

2019. aug. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Aki még Európában is retteg egy gyomorrontástól és nincs valami krónikus betegsége, csak simán ennyire germofób, annak kár kilépnie a küszöbön túlra. Amúgy szerintem ez kevésbé az indok, az angol reggeliző britek Spanyolországban egyszerű suttyók, akiknek a nyaralás annyit jelent, hogy 10 napig részegek a nekik kialakított 3 utcában, ahol csak ír pubok meg brit éttermek vannak és másnaposan áznak kicsit a tengerben.
2019. aug. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

MI rengeteg Allincl hotelben voltunk és pl Jamaikán a helyiek reggelie kb 1000-2000kalóriás föt éttel amit én reggel nem tudnék lenyomni a torkomon. Nekik ez azért alakult ki, mert mikor rabszolgaként a föleken dolgoztak csak reggel és este tudtam enni, így a reggelinek fött kelória dús ételnek kellett lennie.

Èn viszont örültem a zsemlének, meg az ottani felvágottaknak. De a gyümölcsöketnek a legjobban. Habár a hotelek kínálnak helyi reggeliket is.

Èn Mo-n sem eszem meg a kolbászos rántottát reggelire...


MCDonaldsos példa nagyon jó. Mi rengeteget utazunk nagy hajókkal, és mikor egy egy városban kiszállunk, akkor azért egésznap megéhezünk és délben kint a városokban eszünk valamit. Ha van jó kis streetfood akkor mindenképpen a helyiektöl, de ha csak normál éttermek vannak akkor sokszor egy gyorsétteremben eszünk valami gyorsat, mert a hajón teljes ellátás van.

2019. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert nem ízlik nekik az idegen kaja, hozzászoktak egy ízvilághoz és ami ettől eltér az rossz ízű számukra. Viszont utazni, nyaralni szeretnek.
2019. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#3: Sajnos nem. Kínában még a mekis hamburgernek is kínaikaja íze van. (Saját szomorú tapasztalat.)
2019. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sok oka van. Étkezési kultúra foka az egyik ok. Vannak, akik itthon is csak azt az egyfélét keresik, ha nincs, morognak. Vannak, akik nehezen állnak át.

És lehet egészségügyi oka. Európában az ételek összetevői és ízvilága nem nagyon különbözik, ám a világ sok táján, főleg a trópusokon, gyakran csak egzotikus ételek kaphatók. És nem mindenki gyomra, szervezete tolerálja. Agy alapos és önkéntelen undor akár az utazás megszakítását is jelentheti, mert az ilyen ember már az étel szagától is hány. Enni padig muszáj.

2019. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocs, nem írtam bele, hogy nem extrém és egzoitkus helyekről írok, hanem kifejezetten a Földközi-teger vidékéről. Tehát Görögország, Olaszország, Spanyolország, Portugália. Ott azért egyik helyen sincsenek sült szöcskék.
2019. aug. 28. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!