Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön lako magyarokat...

Külföldön lako magyarokat kerdezem, hogy feletek sincs közös to, ahol sokan setalnak, futnak, horgasznak es nem turistaparadicsom, hanem olyan csaladias jellegü, ahol mindenki ismeri egymast? Ha van, hol, melyik települes?

Figyelt kérdés

Ausztriaban tudomasom szerint csak a turistahelyeken van.

A kapitalista tulajdonviszonyok szerint minden termeszetes to magantulajdon, keritessel körbezart, megközelithetetlen, es kihasznalatlanul "all", a tulaj fele se nez, max füvet nyir(at). Mit is csinalna ott, egyedül a 4 fös csaladjaval, teljesen mas hangulatu, mint a magyar varosokban, ahol sokan setalnak, gyerekekkel, kutyakkal, öregek, parok...stb? A varosokban csinalnak egy-egy mesterseges tavat, es a topartot körbeepitik hazakkal, amik igy toparti hazkent magasabb aron eladhatok. A környeken lakok meg semmit sem latnak a tobol. Erthetetlen, hogy miert nem csinalnak csak a varosnak is egy tavat, ahova barki lemehet setalni?

Hianyzik a magyarbol megszeretett, szocializmusbol meg közös tulajdonu to, ahol kisgyerekesek, parok setalnak. Szeretnenk hazat venni, de nekem nem kell sajat partszakasz, inkabb legyen a környeken egy to.


2010. júl. 14. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

èn németországban lakom, és éltem az USA-nban és angliában is éveket régebben.


de mindenhol volt. ezek az önkormányzat tulajdonai, de ápolt és szabad, vagy is bárki mehet. vagy pl horgász társaságoké. itt a németeknél nincs is bekerített tó. olyan van hogy strandnak lekerítették de kultúrált gyönyörü fü stb... és 2 € a felnött belépö, vagy is tök olcsó.


nekünk itt a faluban is van és a környékünkön ezer helyen.


szerintem csak rossz helyen keresgélsz.


ird be a google.de -be ahol laksz és megnézheted hol van a környéketeken tó.

2010. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En Spanyolorszagban lakok, itt mondjuk itt a tengerpart, aminek nagy resze senkie, a tavak pedig viztarozok, amik szinten mindenkie...Most voltam Nemetorszagban a Bodeni-tonal, az az osztrak es a svajci reszen is pl mindenkie, vagy az Alpsee Fussennel sincs korbekeritve(szinten Nemeto.) pl. Szeritnem is csak rossz helyen keresgelsz. Hol laksz?
2010. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek: hát pont erről írtam, hogy nem az ilyen 2 euros belépőjegyes helyekre gondoltam! (Egyébként ilyenről sem tudok itt.) Hanem a lakóhelyünkön kimegyünk az utcára, ami mindenkié, önkormányzati terület, ahányszor akarunk, és ne kelljen fizetni, mert a természetben sétálni akarok, még 2 eurot se!

Wiener Neustadtban akarunk házat venni, de nem tudok ilyen részről, ahol az önkormányzat gondozna egy tavat, googleban sem találtam.

2010. júl. 15. 11:47
 4/4 A kérdező kommentje:

Spanyolban mi is sétáltunk a tengerparton, de nem ott lakunk.:(

Ausztriában a Bodeni tó, Fertő tó környékén tudom, hogy lehet sétálni, és délen a Wörthy tó és még több tó egy-egy szakaszán, de egyébként ritka szakaszán, mert nagy része körbeépített strandokkal vagy lakóházakkal, nemigen van "szabad rész". És ezek turistahelyek.

Magyaro-on vannak kisebb városi tavak, nem turistahelyeken (nemcsak a Velencei-tó és a Balaton), ahol max. csónakázni lehet, és esetleg egy-egy étterem van is mellette, de mégis körbe is sétálható a tó! Ilyent itt még nem láttam.

2010. júl. 15. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!