Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Amerikai vízumnál gond lehet...

Amerikai vízumnál gond lehet egy korábbi afrikai utazás?

Figyelt kérdés
2019. szept. 28. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ország Afrika? Vagy az egész afrikai kontinenst bejártad? Miért lenne gond ha Tunéziában vagy a D-Afrikai Köztársaságban jártál? Lehet gond, de országtól függ, azt meg ugye nem írtad le, tehát nem tudjuk. Majd kiderül amikor elfogadják vagy visszautasítják a vízum kérelmedet.
2019. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha sokat voltál Eritreában vagy Szomáliában, arra esetleg rákérdeznek, egy hurghadai nyaralás nem nagyon fog érdekelni senkit.
2019. szept. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ESTA-ra gondoltál, annál csak Szudán és Dél-Szudán probléma, én például voltam már Szomáliföldön és minden probléma nélkül kaptam ESTA-t.
2019. szept. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 subrette ***** válasza:

A Külgazdasági és Külügyminisztérium Konzuli és Állampolgársági Főosztály honlapja szerint:

"A következő személyek ESTA-val nem jogosultak belépni az Egyesült Államokba, esetükben a tartózkodás céljának megfelelő vízum igénylésére van szükség:

-- a vízummentességi programban részt vevő államok polgárai, akik egyúttal állampolgárai Iraknak, Szíriának, Iránnak vagy Szudánnak is,

-- a vízummentességi programban részt vevő államok azon polgárai, akik 2011. március 1 után Irakba, Szíriába, Iránba, Szudánba, Líbiába, Szomáliába, vagy Jemenbe utaztak."

[link]

Vagyis az Afrikai országok közül ha Szudánban, Líbiában és Szomáliában jártál, akkor vízumot kell kérned.

Egyébként 90 napnál nem hosszabb turista vagy üzleti célú beutazás esetén Magyar állampolgároknak vízum nem kell, ESTA elegendő.

2019. szept. 29. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!