Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért rühellik a magyarokat...

Miért rühellik a magyarokat Németországban?

Figyelt kérdés
Sajnos ez nem vicc. Több helyen is megkaptam, hogy miért nem takarodok haza, nem segítenek mert magyar vagyok.Többek között a Rathausban is, egy hivatalos helyen közölte ezt velem ag ügyintéző. Ez számomra felfoghatatlan.Azért jöttem ide, hogy új életet kezdjek, de bárhova megyek, sehol nem segítenek amint meglátják a személyiigazolványomat.
2019. okt. 8. 14:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudom, rühellik-e, és hogy a magyarokat, csak a magyarokat, vagy sem.


Ez régi, osztrák, és nem felel a kérdésre, de érdekes.


panaszkodik az osztrák (mondom, kb. 30 éves, nem a mai migráncsos idő), hogy sok a munkanélküli, és hogy a betolakodók elveszik a munkahelyeket.

Akkor olyan 7% körüli volt a munkanélküliség, vagy kevesebb.

Az idegenek pedig főleg lengyelek, magyarok, törökök. Villamost vezettek, újságot árusítottak, kukás kocsin dolgoztak stb.

Pajtás, rendben! Elzavarjuk a vendégmunkások, ülj fel a villamosra, árusíts újságot, szedj szemetet. Azt már nem! Hát mi vagyok én?


Szóval a jelenség nem új, és nem csak a németekre korlátozódik.


De az igazolványt sem kell megmutatni annak, aki olyan.

Volt kedves kollégám vezetékneve német, keresztneve, annak írásmódja is gyakori Németországban. Húsz éve él kint, magyar akcentusa egyáltalán nincs.

És kiszagolják, hogy nem német.

2019. okt. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Sajnos ez ismerős.Ránézésre tudják, anélkül, hogy megszóalna az ember. Már az üzletben is érezhetően másképp kezelik az embert mert tudják, hogy nem német.

Nem tudom más népekkel is ezt csinálják e,de sok embert ismerek, akik a világ minden pontjáról jöttek, és nem volt ilyen rossz tapasztalatuk, nekik segítettek.

2019. okt. 8. 15:17
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban élek, soha nem volt egyetlen egyszer sem probléma abból, hoyg magyar vagyok.

Viszont azt nem tudom elképzelni, hogy lehet rajtad látni, hogy magyar/nem német vagy?!?!?!?

A Rathaus-nál meg nem tudom, mit csináltál, hogy igy állnak hozzád, de a hiba garantáltan nem az, hogy magyar vagy, hanem valami más.

2019. okt. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Bizonyára az én hibám, hogy amikor az ügyintéző elkérte a személyiigazolványomat akkor undorítóan felordított, hogy hah magyar! miért nem megy haza?
2019. okt. 8. 18:42
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára igen, mert egyébként nincs ilyen.
2019. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen tapasztalatom. Egyszer nem engedtek be egy buliba, akkor biztos voltam benne, hogy a káeurópaiságom miatt, aztán másnap felvilágosítottak, hogy a társaságomban lévő csaj alig bírt állni a lábàn a face controlnál és ezért nem támogatták a mulatozásunkat.
2019. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
örülök ha másnak nincs ilyen tapasztalata, de ez nem jelenti azt, hogy én nem viselkedtem megfelelően. Ez meg a tipikus magyar hozzállás. Csak gratulálni tudok hozzá! ott rúgjunk a "honfitársunkba" ahol tudunk, ugye? Nem tudom hol lenne ez az én hibám, hogy kedvesen, normális hangnemben segítésért folyamodtam hozzájuk (kihangsúlyozom nem pénzért, mert egyértelműen ez lesz a következő komment) és az volt a reakció, hogy takarodjak haza, meg, hogy hah magyar. Ehhez nem hinném, hogy bárkinek is joga lenne, főleg egy hivatalban, meg egyébként sehol sem.
2019. okt. 8. 21:52
 8/21 anonim ***** válasza:
Amiért a magyarok utálják a románokat, szerbeket, stb Magyarorszagon.
2019. okt. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nyugat-Európa egyáltalán nem jó hely, csak sokat lehet keresni :)
2019. okt. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként valóban te hozzáállásoddal van a baj. Külföldön elek, bár nem Németországban. Nyeovtanfoylamra járok, ahol kb minden nemzetiség megfordul. Kb 80% azt mondja, negatívan állnak hozzájuk mindenhol. A maradék szerint teljesen közömbösek, vagy nagyon kedvesek. Eloszor nem ertettem, hogy lehet ez, aztán rájöttem: nem véletlen ám az a mondás, hogy amilyen az adjon isten, olyan a fogadd isten. Tudod, a panaszkodósok valahogy sosem érnek oda időben a tanfolyamra, mindig hiányzik valami eszközük, lazán beszélgetnek, telefonálnak vagy smseznek az órán. Köszönni ritkán szoktak, megköszönni meg - mondjuk hogy láttad hogy leesett a tolla és felvetted, vagy nyitva tartottad neki az ajtót- na azt soha. De volt olyan is, aki a múltkor oda esett a bárhoz az épületben, ahol tanulunk és köszönés minden nélkül majdhogynem rákiabált a kiszolgálóra hogy "kávé". Az meg mondjuk lazan közölte vele, hogy ez itt nem szokás, mehet máshova.

Próbáld ki, ha udvarias vagy, azt kapod vissza te is.

2019. okt. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!