Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért rühellik a magyarokat...

Miért rühellik a magyarokat Németországban?

Figyelt kérdés
Sajnos ez nem vicc. Több helyen is megkaptam, hogy miért nem takarodok haza, nem segítenek mert magyar vagyok.Többek között a Rathausban is, egy hivatalos helyen közölte ezt velem ag ügyintéző. Ez számomra felfoghatatlan.Azért jöttem ide, hogy új életet kezdjek, de bárhova megyek, sehol nem segítenek amint meglátják a személyiigazolványomat.
2019. okt. 8. 14:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Én Németországban élek, soha nem volt egyetlen egyszer sem probléma abból, hoyg magyar vagyok.

Viszont azt nem tudom elképzelni, hogy lehet rajtad látni, hogy magyar/nem német vagy?!?!?!?"

Pedig lehet. Lassan 10 éve élek itt, és bizony amikor bevásárolni megyek, már öltözködésről, viselkedésről sokszor kiszúrni, ki a magyar, még mielőtt megszólalna.

De egyébként amit a kérdező ír azt elképzelhetetlennek és kitalációnak tartom.

Elhiszem, hogy akad olyan szobanáci, aki pükhendien vagy lekezelően viselkedik a külföldiekkel, mert hülyék mindenütt vannak. De az, hogy csak a magyarokkal, és főleg a Rathausban, hivatalosan - ez ha igaz lenne, már rég a ezen csámcsogna a Bild.

2019. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Pedig lehet. Lassan 10 éve élek itt, és bizony amikor bevásárolni megyek, már öltözködésről, viselkedésről sokszor kiszúrni, ki a magyar, még mielőtt megszólalna."


Persze, azokat a magyarokat ki lehet szúrni, akik nem úgy néznek ki, ahogy normális lenne. (Pl vonaton aki 5 perccel indulás után már eszik és addit, amíg le nem száll), de akikröl nem látod, hogy azok, olyan is rengeteg van, csak ök nem "magyarosan" viselkednek, hanem ahogy kultúrhelyen szokás.

2019. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Tiszta sor. De ők valószínűleg nem is szembesülnek a kérdező által felvetett "hozzájukállással". Aki meg a suttyóval viselkedik úgy, ahogy az megérdemli - hát néha én is szívesen leköpném egyiket-másikat, legyen akár magyar, román lengyel vagy bolgár.
2019. okt. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak Németországban, hanem eddig ahol megfordultam szinte mindenhol. Sajnos egy bizonyos alja, de nagyon hangos réteg csinálja nekünk a reklámot. Nem csak mi vagyunk ebben a helyzetben, hanem sok más nemzet, pl. a lengyelek is. VISZONT. Ha beszéled a nyelvet, integrálódsz, nyitott vagy a helyi szokásokra akkor általában normálisan fognak veled bánni, ha nem is egyből, egy idő után. A Németországban élő magyar barátaimnak (egyikük Berlinben, a másik Hamburgban) sikerült beilleszkednie, de csak azoknak, akik be is akartak illeszkedni. Azokat az ismerőseimet, akik kinn is csak magyarokkal élnek, magyarokkal lógnak, nem beszélnek németül, meg se próbálnak integrálódni, ki is nézik onnan. Mondjuk őket meg ez pont nem érdekli.

A Rathausos történeted viszont én sem hiszem el.

2019. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jellemző. Van pár ember, aki a Kelet-Európát nem szereti, de ő sem vágja a képedbe. Egyébként sokkal több olyan visszajelzést kaptam, hogy "jaj 1985-ben voltam Budapesten / Balatonon / stb., és nagyon szép volt". Vagy hogy "ohh van egy munkatársam, a Pista, ő is magyar".


Amit lenéznek egyesek, az a lepukkant megjelenés (és viselkedés), amit bizony nem nehéz a kelet-európai munkásosztállyal azonosítani (de a saját lepukkantjaikat is lenézik). És itt a lepukkantság a drága ruhákat jelenti...

2019. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mármint: a lepukkantság nem azt jelenti, hogy nincs drága ruhád.
2019. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem csak a magyarokkal, a saját volt keletnémetjeikkel is tudnak utálatosak lenni. Pedig a régi levelezőbarátnőm szerint a volt keletiek szabálytartóbban, kiejtésre szebben beszélnek németül. Nem is messze laktak a volt határtól, hanem szinte a volt határon. A férje a jobb kereset miatt ment nyugatabbra dolgozni, és hiába volt echte német, őt is kihasználták, lenézték.
2019. okt. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, aki kioktatsz engem az udvariasságról, Elárulod nekem mégis miből gondolod azt, hogy én nem vagyok udvarias? Miből képzeled azt, hogy én olyan vagyok, mint a szedett-vedett csoporttársaid? Szerintem a te hozzállásoddal van a probléma. Ja mégsem, mert a taplóság hungarikum. Az hogya kedves "honfitárs" állandóan a másikban keresi a hibát, a másikat szidja, lehúzza, beleköt.
2019. okt. 10. 12:12
 19/21 A kérdező kommentje:
Aki pedig kételkedne, valószínűleg nem unalmamba és jókedvemben találok ki ilyen történeteket. És köszönöm szépen, nem vagyok se lepukkant, sem udvariatlan, sem tapló, se semmi más hasonló amit itt egyesek feltételeztek rólam, és én például nem nézem le a Magyarországon élő más nemzeiségű embereket sok magyarral ellentétben, mivel azért mert van valakinek pár rossz tapasztalata egy népcsoporttal az a büdös életbe nem jelenti azt, hogy az összes ember egy nulla.
2019. okt. 10. 12:17
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha elolvastad volna figyelmesen a válaszokat, akkor láthatnád, hogy nem utálják a magyarokat általánosságban, legfeljebb egyes egyedeket!

A Rathaus-os sztori meg egyértelmüen kitaláció!.

2019. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!