Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Új-Zélandon hova érdemes...

Új-Zélandon hova érdemes költözni, ahol a legkevésbé találkozik az ember veszélyes állatokkal?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom, hogy jövő nyáron szeretnék kitelepülni Új-Zélandra végleg, mivel itthon nem találom a helyem sem emberileg sem pénzügyileg.

A kérdés az, hogy hova érdemes költözni, ahol nem megy be a lakásodba tenyérnyi mérgespók vagy varánusz?

Én Queenstownra gondoltam, esetleg lentebb Invercargill-ra.

37/F


2020. ápr. 6. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem költözhetsz ki csak úgy. Milyen végzettséged van? Angolul beszélsz?
2020. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Te összekevered Új-Zélandot Ausztráliával. És nem fogsz csak úgy kitelepülni. Elég szigorúak a bevándorlási szabályok, több diplomával sincs sok esélyed.
2020. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 D. Brasco ***** válasza:
57%
Teljesen felejtős amit leirtál és nem a veszélyes állatok miatt.....
2020. ápr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akinek volt már tapasztalata, azt szívesen venném, ha leírná. :)
2020. ápr. 7. 08:58
 5/14 A kérdező kommentje:
Angolul beszélek meg van egy OKJ-s grafikusi papírom.
2020. ápr. 7. 09:03
 6/14 D. Brasco ***** válasza:
Esküszöm nem.értem az embereket.......hogy az ilyen "én most pedig külföldre költözök" lázálmok elött,mi lenne ha utána néznének annak,hogy mik a költözés feltételei a fogadó országban........mondjuk ha te is csak 2percet töltöttél volna kereséssel hamar rájöhettél volna,(hogy tudom ez most paraszt lesz de ez van)hogy ezzel az okj-s büfészakoddal meg a "beszélek angolul" képességeddel gyakorlatilag a segged kitörölheted!Komoly pontrendszer van aminek meg kell felelni stb stb......de mondegy is....a lényeg hogy au esélyed bármire is kereken nulla!Még a working holiday vizumot semmtudnad megigenyelni,mert elmultal 35.....ugyhogy további jó álmodozást!
2020. ápr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem költözött ki ismerősöm. De nem úgy, hogy csak gondolt egyet. Jelentkezni kellett, és egy pontrendszer alapján rangsorolnak. Kell szakképzettség, munkatapasztalat, munkáltatói ajánlat. Ő IT területen dolgozott itthon is. Tehát a végzettség, tapasztalat megvolt. És ez a terület akkor keresett volt nagyon. Gondolom, most is.

Van a neten több oldal, blog is, ami összefoglalja, hogyan lehet kijutni. De tényleg nem egyszerű. Szakképzett bevándorló vízum kell, különben csak turistaként mehetsz ki, nem dolgozhatsz és 3 hónapot maradhatsz max.

2020. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy aki úgy gondolja "nem jó nekem itt, nem érzem jól magam meg pénzt se keresek", túlnyomórészt valahogy úgy képzeli az életet, hogy tömegek igyekeznek (másutt) az ő igényeit kielégíteni. Nem, még kevésbé, mint itt. Ott talán barátságosabbak és méltányosabbak, de a magánélet(körülmények) nem tartoznak e témába. Abban az lesz neked, amit kiküzdesz (az itthoni szokások, működési rendszer intézmények és kapcsolatok ismerete nélkül).

Természetesen lehet módszeresen felkészülni hiányszakmákban, akkor messze jobb lesz pénzügyileg. Csakhogy ezen felül is van még néhány szempont.

2020. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igazából megoldható, mennyi pénzed van? A legjobb megoldás megegyezni valakivel, hogy köttök egy érdekházasságot.

20-30ezer dollár már ott is pénz, pl egy aljább nő biztos belemegy ennyiért, majd elváltok szépen pár év múlva, és bumm, állampolgár lettél.


Nem kell ám elhinni, hogy mindeki orvos meg phd-vel rendelkezik, akik kitelepülnek. Rengetegen rendelkeznek kamu papírokkal is( főleg az indiaiak, pakik)


Egyszóval minden csak pénz kérdése.

2020. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Maradok itthon.
2020. ápr. 8. 00:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!