Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ausztria Medve szurdok járt...

Ausztria Medve szurdok járt ott valaki?

Figyelt kérdés

Mit kell róla tudni. Azt hallodtam hogy fárasztó, de körbe lehet járni vagy a végén vissza kell fordulni??

Milyen tanácsokat adnátok a túrával kapcsolatban.



2020. máj. 9. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Belépő 3,5 € (2018). Mixnitztől indulva a patak mentén 3 km bemelegítő túra 350 m szint, kb. 45 perc. Utána jön a szurdok, 115 híd, 49 létra, kb. 2900 létrafok, hossz 1400 m, szint 350 m. Nagyon szédülőseknek nem ajánlott, technikai nehézség nincs. Szépek a sziklafalak, sok a ciklámen és más virág, meg a 24 kisebb nagyobb vízesés. Csak felfelé lehet benne menni (egyirányú). Ezért az előzés is nehéz. A bejáratnál van eligazító tábla. A végén van Guten Hireten Hütte (1209 m), ahol lehet enni inni (nem olcsó).

A Hütte mellett indul a turistaút vissza a parkolóba, jól ki van táblázva, és nagyon változatos. Lesz széles murvás út, aztán erdei ösvény, aztán legelőn átvezető keréknyom, majd ismét széles út, majd elérjük a patak menti ösvényt. Aki nem kellően gyakorlott, érdemes egész napot ráászánnia.

A terep hűvös, kiszámíthatatlan az idő, tehát esőkapbát szükséges, kellő mennyiségű víz (nincs iható közben, a Hüttén kívül). Érdemes cserepólót vinni, hogy a tetején az izzadtat lecserélhessük.

2020. máj. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A válaszoló kihagyott egy 3. lehetőséget.A tünde után még van lehetőség a hegy csúcsához feljutni ami 1700m magas.Egy kereszttel a tetején.Szerintem ha az ember jó kondiban van ,azt is érdemes megkockáztatni.Már 3-4 éve voltam ott ,de ha jól emlékszem max egy óra plusz a csúcs.

De hogy idén mikor nyit,azt nem tudom.De a hivatalos oldalon biztos fel van tüntetve...

2020. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotak.

Állítólag a napokban nyit majd, de egyenlőre még nem mennék inkág augusztus, szeptember fele.

A nyári szárasság mennyire befolyásolja a látványt? Itt arra gondolok, hogy akkor is megvan minden kisebb vízesés is?

2020. máj. 10. 17:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos hogy van.

Pl a myrafalle kisszurdokot úgy oldották meg ,hogy egy kis víztározód és zsilipet építettek a szurdok tetejére.Így bármekkora a szárasság , akkor is tudják a vizet pótolni.De gondolom a medveszurdoknál ilyen probléma még nincs...

2020. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!