Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ki szeretnék költözni Olaszors...

Ki szeretnék költözni Olaszországba, vannak kint élő magyarok?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla, néhány tapasztalat jól jönne

2020. máj. 27. 00:52
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Én augusztusban költözök, bár én egyetemre fogok ott járni. Érdemben nem tudok hozzáadni, mert még kint nem éltem hosszabb ideig, de már számtalanszor voltam kint és nekem az a tapasztalatom, hogy az olaszok többsége nagyon rendes, kedvesek (legalábbis akiket én ismerek) és segítőkészek is. Mindig minimum két-három új ismeretséggel tértem haza, azóta is rendszeresen érdeklődnek felőlem, de angolul szinte egyáltalán nem beszélnek és úgy hallottam, hogy munkát nem könnyű kint találni, (nagyon magas is ott a munkanélküliség), illetve nem igazán kötnek határozatlan időre munkaszerződést, mert nem éri meg a munkáltatónak inkább pár havonta keres új alkalmazottat. Én albérlet keresésben vagyok jelenleg, erről annyit tudok mondani, hogy az árak ahhoz képest magasak, hogy milyen lepusztult szobákat akarnak kiadni, de ki lehet fogni azért jókat (Közép-Olaszország). Remélem azért tudtam segíteni :-) 22/L
2020. máj. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
48%
Mire vagy pontosan kivancsi?
2020. máj. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
73%
Biztos vannak,magyarokkal már mindenhol lehet találkozni.
2020. máj. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mennyire biztonságos, milyen munkalehetőségek vannak, mennyi ideig tart "felállni" a kezdeti nehézségekből ilyenek
2020. máj. 27. 10:39
 5/10 anonim válasza:
16%

Rengeteg magyar lány él kint..."egzotikus táncosnők". :)

Melót, olasz nyelv nélkül nem fogsz találni, csicska melóra meg ott a sok afrikai.

2020. máj. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem, te leszel az első.
2020. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem lehetne elolvasni a kérdés alatti bővítményt? A hasznos válaszokat nagyon köszönöm :)
2020. máj. 27. 18:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy európai viszonylatban nagy és diverz országról beszélünk, Torinónak kevesebb köze van Palermóhoz, mint Budapestnek Bécshez vagy Debrecennek Krakkóhoz. Így elég nehéz válaszolni.
2020. máj. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésedre válaszolva én itt élő magyar vagyok, éltem Közép-Olaszországban is több évig, most már több mint egy éve déli nagyvárosban élek. Én imádom, de ez teljesen személyes egyéni vélemény. A tenger látványát nem lehet megunni.

Röviden munka nincs, de mivel nem írtad mivel foglalkozol, mihez értesz vagy itt mit szeretnél csinálni így ehhez nem tudok jobban hozzászólni. Amit az első válaszoló írt az igaz, contratto a tempo indeterminato-t szinte képtelenség szerezni, vagyis határozatlan idejű szerződést, egyelőre még az olasz férjemnek sem sikerült (és még hosszú az út előtte) pedig régóta egy helyen van, de még mindig nem érte el azt a szintet, hogy megkapja, neki mondjuk az egyetemen belül van pozíciója, itt kissé másképp működik ez az egész.

Olaszul gondolom jól beszélsz, másképp semmi értelme kiköltözni, angolul (vagy más nyelven) nagyon kevesen tudnak folyékonyan.

Nagyon nem mindegy az sem, hogy hová szeretnél menni, észak és dél két teljesen különböző világ, ha a valódi Italiat akarod látni akkor délt ajánlom, itt viszont még rosszabb a helyzet munka-fronton. De kirándulni ide érdemes jönni.

Első válaszoló, melyik egyetemre mész? Ha Közép-Olaszország, lehet ugyanaz ahová én is jártam.

2020. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az albérlet: itt is nagyon nem mindegy melyik városról van szó, de nagyvonalakban Rómában, Milánóban kb 500€/fő-től kiadó egy szoba és 1000€-tól felfelé ha saját lakást akarsz (pici 1 szobás), szintén nagyváros, de délen kb 250€/fő-től a szoba és 500€-ért már kisebb lakást is találsz. Kisvárosban (ahol én jártam egyetemre) 150€ volt a szoba és utána 350€ egy 50nm-es lakás.
2020. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!