Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért probléma a nyaralásnál...

Miért probléma a nyaralásnál a hazaérkezéskor kötelező 2 hét karantén?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvastam mostanság, hogy valaki csak azért mondta le a nyaralását, mert - bár kifelé lehet menni nyugodtan, és a szálloda is fogadná - de visszaérkezéskor még mindig van a 2 hét kötelező karantén.


Ennek az okát nem értem. Hiszen gondolom senki nem ugrik azonnal a munkába vissza a hazaérkezést követő másnap amúgy se (+sok helyen ugye home office van), ráadásul emellett amúgy is kipiheni utána otthon az ember a nyaralás okozta fáradalmakat.

Akkor mi az oka, hogy emiatt engedi el az ember mindössze az előre megtervezett nyaralását?


A kérdéssel nem kötekedni szeretnék, szimpla kíváncsiság, illetve érdeklődés.



2020. jún. 11. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok olyan munkahely van, ahol egyben kiadnak több hetet. Elmegyek egy hétre nyaralni, aztán két hétig otthon kuksolok.

Ha meg is kapom így a szabit, a maradék kevesebb lesz.

Nem tud mindenki otthon dolgozni. Én pl. tudnék, mert a weboldalunkat adminisztrálom, de az eladó kollégák nem a nappalijukban várják a vevőket.

2020. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen gondolom senki nem ugrik azonnal a munkába vissza a hazaérkezést követő másnap amúgy se" Én például igen, soha életemben nem vettem ki arra szabadságot, hogy otthon legyek, mert nekem ez pazarlás, ha hajnalban szállok le, akkor is dolgozom másnap reggel.

Másrészt egy csomó helyen már nincs home office.

2020. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk pici gondolkodással egyértelmű: nincs anynin szabadsaga
2020. jún. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Először is, home office nagyon sok helyen nincs. Másodszor, 10 nap szabadság után még ki kéne venned még 10 -et, jelezném hogy 20-25 éves korodig 20 nap szabadsággal rendelkezel, 25 után +1 aztán így tovább egészen 30 db-ig.

Tehát nincs az embereknek annyi szabadsága, én pl. családdal megyek tudnék home officeban maradni, de két szülőnek nincs erre lehetősége.

2020. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Sunshinedoll ***** válasza:
91%

- Nem szívesen vennék ki 1 hónapot amiből 2-őt nyaralok, kettőt meg itthon töltök, ráadásul sok munkahely nem is ad ki így egyben ennyi szabit.

- Nagyon sok helyen nincs/már nincs home office.

- Én például nyaralás után másnap vagy max egy nappal később már dolgozni szoktam (attól függően, mennyire hosszú a hazaút és milyen napra/időpontra esik az érkezés. Nyilván, ha reggel szállok le, akkor nem megyek be dolgozni, de ha éjfélkor, akkor igen), nem fogom arra pazarolni a szabadnapjaimat, hogy itthon üljek, kivéve ha beteg vagyok.

2020. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
A nyaralás okozta jóleső fáradalmakat eszembe se jutna kipihenni, amúgy is gyűlölök pihenni és én se vennék ki szabit arra, hogy otthon tespedjek. Összesen évi 27 nap szabim van csak, nem pazarolok egyet se erre a célra. És oké, hogy én bármikor dolgozhatok otthonról, de a legtöbben azért nem.
2020. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy sokan 3-4 hetet ki tudnak venni. Lehet, hogy nincs is eleve annyi napjuk. Nem hiányozhatnak ennyit.

Egyébként én ezt a panaszt Horvátország kapcsán láttam. Ami tök jogos. Ha Szerbiába, Szlovéniába, Romániába lehet menni és hazajönni karatén nélkül, akkor oda miért nem? Szerencsére tegnap már ez is megoldódott.

Én nem nyaralni járok oda, hanem barátokhoz, mivel a határ közelében élünk. Most végre mehetünk :) Úgy nyilván nem érte volna meg, hogy átmegyünk 1-2 napra, aztán 2 hét karantén.

2020. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
44%
Ez a kérdés most mennyire komoly?
2020. jún. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Gratulálok kérdező, a legviccesebb trollkerdes amit jó ideje olvastam itt.
2020. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
67%
Ilyen hülyeséget hogy lehet kérdezni :)
2020. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!