Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Drága hobbi a lakóautózás?

Drága hobbi a lakóautózás?

Figyelt kérdés
Egyszer voltam egy lakókocsis nyaraláson, én nagyon élveztem, volt egy varázsa. 3-4 millió között nézegetek, 30 éves Fiat Ducato-k vannak ennyiért. Gyakorlatilag faék egyszerű technika. Sokan mégis le akarnak beszélni erről az egészről, mert egy vagyonba kerül ez a hobbi. Valóban? Mi az, ami egy 30 éves egyszerű szívódízel motoros technikában annyira sokba kerül?
2020. aug. 9. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, sokba kerul. Nem az auto maga, hanem a fenntartasa (nem 6-7 litert fogyaszt 100-on, hanem 10-11-et, dragabb a biztositasa is). Az oreg olasz auto lehet hogy 'faek', de akkor is rettentoen megbizhatatlan, raadasul lassu mint a tetu. Nem hajthatsz be vele akarhova (kempingekbe pl. csak oda, ahol fogadnak lakoautot), nem alhatsz parkolokban mert a rendorok elzavarnak / megbuntetnek es/vagy valaki ki is rabol. Mindamellett telen hasznalhatatlan (nincs hoszigetelese, futese), tehat tarolni is kell valahol, ami szinten penzbe kerulhet.
2020. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, sokba kerül. Nem az autó maga, hanem a fenntartása.Nem 6-7 litert fogyaszt 100-on, hanem sebességtől függően 10 (80km/h)-15 (130km/h) litert. A régi motorokkal sok a gond, újabban egyre több város vezet be környezetvédelmi korlátozásokat, hogy euro 4-6 előtti motoros géppel be sem szabad hajtani. Akárhova behajthatsz, ahova befér, alhatsz közúti parkolókban is (magánterületen, áruház parkolóban nem). Én most épp egy belga autópálya melletti P+R parkolóban vagyok furgonnal egy lakóautós család mellett, a kutya sem törődik velünk. Télen is használható, mert van hőszigetelés és állófűtés. Tárolni tartósan leginkább csak a saját udvaron lehet. A helyedben előbb kipróbálnám a dolgot, lehet bérelni is, fullextrás, modern lakóbuszt láttam 70ezer/nap díjon, ha valahol van régebbi modell, azt biztos sokkal olcsóbb kibérelni is.
2020. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D. Brasco ***** válasza:

Igen sokba kerül de nem az auto maga.

Hanem annak a fentartasa(benzin,szervizek,a jellegéből adódó dolgok:tiszta víz/szennyvíz ,gáz stb stb)

Ezen kivul hosszu tavon a legjobban felszerelt lakóautó is kényelmetlen tud lenni.Más is írta,hogy nem állhatsz meg vele csak úgy akárhol ahol éppen kedved tartja.Jó persze persze hallotunk már olyan sikersztorikrol hogy valakik végigmentek europan azt soha sehol semmi baj nem volt,de több olyat is ismerek amikor a rendőrök vagy egyeb szervek úgy elhajtottak őket mint a magzatvizet,rosszab esetben egy akkora büntetéssel,hogy majdnem beszartak mikor látták az osszeget.

Én is azt mondanam eloszor probald ki berelheto autokkal,aztan döntsd el valoban kell-e ez neked

2020. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Doctorpls válasza:

Kedves kérdező!



Annyival kiegészíteném, hogy az alábbi linken megtalálod, hogy hol tudsz éjszaka is parkolni: [link]



A Ducatoval kapcsolatban, meg a turbó dízeleket kerüld sztem (30 éveseknél).


Speedzone-ban Vályi István beszél a lakóautózás előnyeiről és hátrányairól. YT-n fenn van, sztem érdemes megnézni, ott már el tudod sztem dönteni, hogy benne vagy-e ilyen "buliba" vagy sem.

2020. nov. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!