Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Albániai eladó (főképp lakossá...

Albániai eladó (főképp lakossági) ingatlanokra milyen albán keresőszavakkal kereshetek rá? A hely, az alapterület és a tól-ig ártartomány bőven elég lenne az adott oldalon belül. Angol nyelv sztornó,mert így csak a tehetősöknek szánt házakat mutatja.

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha albanul nem tudsz szotarozni, lennenek meg nagyobb gondok is. Tehetos angoloktol en nem felnek.
2020. szept. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Angol nyelv sztornó."


Senkitől nem fér senki, a nyelvet azért sztornóztam, mert ha angol keresőszavakkal keresel ingatlant, akkor csak a tehetős embereknek szánt méregdrága házakat adja ki bármely Google találat, a helyi ingatlan árakat (angolul) egy találat sem mutatja, vagyis azokat, amelyek helyi lakosoknak szánnak az ottaniak, azaz amelyek nem drága luxus ingatlanok, hanem elérhető (helyi) árúak. Ezeket keresem én, vagyis inkább keressük mi, vásárlás céljából.

2020. szept. 11. 23:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Utazgatás közben sokszor làttam a shitët szót, eladót jelenthet.
2020. szept. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha már jártál ott, és ha megengeded, megkérdezném:


Utcákon sétálgatás szempontjából, vagy az esti órákban tízig, mennyire tűntek számodra Albánia városai a turista szemszögéből biztonságosnak?

2020. szept. 12. 08:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztonságosak. Egy-egy erőszakosabb kéregetőbe még bele-belebotlottunk a 2010-és évek első felében, de később már ez sem volt. Viszont a pocsék építésügyi szabályozás miatt könnyű kitörni a bokádat a járdákon, pincelejáróknál, aknafedeleknél, szóval ilyen természetű veszélyek vannak. A kóbor kutyák falkával is kerülni kell vagy jól megdobálni őket kővel, mint a helyiek. Igaz utobbiak a vonatokat is kutyának nézik, szóval érdemes este felhúzni az ablakokat és leülni a fal mellé. Vezetés közben pedig még mindig sok a haszonállat az országutakon, meg az emberállat is.


Egyébként remek kis ország, kicsit időutazás, kicsit harmadik világ, de ez adja a báját, meg a gyönyörű természeti környezet és a gazdag kulturális örökség - amelynek értékével egyre kevésbé vannak tisztában, így erodálódik rendesen. Még addig menj, amíg nem falja fel Albániát is a globalizáció!

2020. szept. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy rákerestem:


“Shitët shtëpia / apartament ne —település —“

2020. szept. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!