Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Németországba is van karantén...

Németországba is van karantén aki vissza megy az országba? Van kinti lakcim és munkahely.

Figyelt kérdés

Nem azért kérdezem mert utazni akarok.


Hanem mert úgy volt hogy a párom augusztus végén jön Magyarországra-akkor még nem volt itthon karantén annak aki külföldről jön. Szeptember lett volna mire megy vissza. De lemondta az utat azérr mert hogy akkor neki kint karantén van.

Ez igaz? Ha igen mikortól van kinn karantén?

Mert felajánlottam azt is szeptember után hogy fizetem az itthoni tesztet neki de akkor se jött mert h attól még neki kinn karantén van


2020. szept. 22. 06:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Sztem igy akar velem szakitani.
2020. szept. 22. 06:39
 2/12 D. Brasco ***** válasza:
17%
Ezt nagyon jol latod,ugyanis a németeknel nincsen karantén ha magxarországról utazol oda.
2020. szept. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

HA valaki Rizikóterületröl (MO ide tartozik) jön Németországba, akkor a jelenleg aktuális szabályzások szerint vagy a határátlépés után a lehetö legrövidebb úton a lakhelyére/tartózkodási helyére kell, hogy utazzon és ott kell töltenie 14 napot a lakás elhagyása nélkül, kivéve, ha van aktuális negatív koronatesztje. A korlátozás akkor rövidülhet, ha a belépés után végezetett teszt negatív, akkor megszünik a kijárási körlátozás.


Szóval a 2-es nem jól tudja, igenis vannak megszorítások!

2020. szept. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És azt nem tudod hányadikától lépett életbe ez?
2020. szept. 22. 07:53
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Aug 28-tól
2020. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Pontosabban akkori az a közlemény, amit találtam, lehet korábbi dátum is, de nem keresgélten ilyen irányban.
2020. szept. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 qkker1 ***** válasza:
66%

"És azt nem tudod hányadikától lépett életbe ez?"


Pontosat nem tudok, de kb. 2 hete.

2020. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 qkker1 ***** válasza:
66%

Tévedtem, csak 8 napja.

[link]

2020. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor simán tudott volna jönni augusztua végén úgy hogy szeptember első hetében megy vissza.
2020. szept. 22. 19:35
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Mivel már augusztustól (28-tól) érvényes ez a szabályzás, ezért nem. Ugyanis nem az számit, mikor ment MO-ra, hanem hogy mikor jön vissza.
2020. szept. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!