Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Óceánjáró hajó állás vélemények?

Óceánjáró hajó állás vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Igen, tudom, hogy rengeteg hasonló kérdés van az interneten, de ahogy láttam már eléggé elavultak. Én nem túl rég találtam rá erre a lehetőségre és véleményekre lennék kíváncsi. 21 éves vagyok és az angol nyelvet felsőközép szinten beszélem. Dolgoztam tavaly nyáron 3hónapot Housekeeperként Amerikában. Mit gondoltok, milyen lehetőségeim vannak bármely munka elvégzésére? Tudom, hogy az elején 7-8 hónapig csak kevés fizetés lesz, és a "legrosszabb" munkákat kapnám, de motivál a tudat, hogy van továbblépési lehetőség és világot is látok. Mit gondoltok? Mennyire hat ki a koronavírus erre a munkakörre? Előfordulhat, hogy nagyobb lesz a munkaerőhiány és nagyobb eséllyel indulhatok? Legkorábban jövő nyárra terveztem, vagy később, előbb be szeretném fejezni az egyetemet. Köszönöm szépen a válaszokat!

2020. okt. 24. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Csak egyetlen mondatodat emelem ki: 'Mennyire hat ki a koronavírus erre a munkakörre?'


Neked semmi fogalmad nincs a teged korulvevo vilagrol, hireket nem olvasol, gozod nincs rola mit okozott a turizmusban a jarvanyhelyzet. Egyszeruen elkepesztonek, vagy inkabb tragikusnak tartom hogy valaki ennyire tudatlan legyen. Ne indulj el sehova, mert kb. mar az elso utcasarkon rossz iranyba fordulsz be es a repuloter helyett a sertezhizlaldaba ersz...

2020. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
28%

"Tudom, hogy az elején 7-8 hónapig csak kevés fizetés lesz, és a "legrosszabb" munkákat kapnám, de motivál a tudat, hogy van továbblépési lehetőség és világot is látok. Mit gondoltok? "


Azt gondolom hogy egy teljesen tájékozatlan bohóc vagy,aki azt hiszi,hogy na most ő majd megcsinálja a szerencséjét......mindezt ugy,hogy azt sem tudja hány óra van délben.

Most tekintsünk el attol,hogy a virus helyzet miatt gyakorlatilag megszűnt az a dolog,hogy turizmus,raadasul globalis szinten,es biztos lehetsz benne,hogy nem egy csettintésre fog ujra beindulni.De a lényeg,igen kuli utolso szar munkad lesz,piri pénzért,csöveskedhetsz 3 masik emberrel egy kabinban,magánélet nulla,de legalább tudod majd magad nyugtatni ezzel a baromsággal amivel amugy a többi másik is,hogy "világot látok" .......nem fogsz te ott latni semmit csak a reggeli kelest a robot munkat,meg aztan ejjel az ágyat ahogy holt fáradtan bele zuhansz....az előbbre lepesről meg annyit,hogy majd az elején rádbízzák az üres pince kulcsát,aztán ha eleget robotolsz akkor a 120. senkiből akár a 119. is lehetsz.......nagy kaarrier.....

2020. okt. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 noro2 válasza:
20%
Krumplihamozas ezerrel
2020. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg ha majd beindul, egy kalandnak jó lesz. Most ugye nem nagyon van hajós munka. Gondolom amerikai hajóra mennél. A magyarok általában felszólgálók, bárosok vagyakarítók lesznek. Neked a housekeeping-ben van tapasztalatod, ha tetszett akkor folytasd ott is. Nincs olyan, hogy krumplipucolás meg alja munka. A housekeeping-esek elsö szerzödés alatt általában a nyilvános, közös területeket takaritják, pl éttermek, bárok, folyosók stb és a másodikban meg a kabinokat. Ott jobb a pénz. De igen, lehet világot látni. A kabinok meg csak 2 személyesek.

Régen voltam én is és kemény volt, de hatalmas élmény.Puhányoknak nem való. Tudni kell dolgozni, nagy a tempó és lelkileg is keménynek kell lenni.

2020. okt. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

A turizmus uj formai nem szunnek meg, de speciel a couple of cruise tipusu vakacio jon vissza legeslegutoljara. Egy hatalmas osszezart kozosseg egyeb fertozo betegsegeknek is melegagya, de a Covid mindent felulmul.

Egyebkent a legismertebb cegek is hirhedtek arrol, hogy mennyire kizsakmanyoljak a munkaerot. Persze magyarkent a rettento alacsony fizetesekhez szokva meg van ertelme, de eddig egy ismerosom sem tudott semmit felmutatni a vegen, csak nem volt vesztenivalojuk, es keves szabadidejukben lattak tenyleg olyan helyeket a vilagbol, ahova nem tudtak volna eljutni.

Szerintem ket evig biztos, hogy barmi mas johet szoba.

2020. okt. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm, ő kb 15 évvel ezelőtt 2 évig volt amerikai hajón. Azt mondta, nagyon kemény, sok meló, de ő élvezte az utazást, hogy sokfelé járt, amikor lehetett, kiment a városba, ahol kikötöttek. Hazajött és vett 2 lakást a munkabéréből, ma kiadja őket és nem dolgozik.

Ha fiatal lennék, mennék.

2020. okt. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
amerikaiak több borravalót adnak mint maga a fizetés, legalább is a rajnai hajózásban
2020. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Talán mert KÖTELEZŐ BORRAVALÓ van az összes hajón.
2020. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Nyilván tudom, hogy milyen hatással volt/van a járvány erre az iparágra, arra voltam kíváncsi, hogy szerintetek munkaerőhiány alakulhat-e ki, vagy ellenkezően (kedves első válaszolók), de köszönöm. Mondjuk egy olyan 1200-1400 dolláros fizetés reálisnak számíthat Housekeeperként szerintetek? Várom a további véleményeket, válaszokat, mindenkinek ment a zöld!
2020. okt. 25. 17:47
 10/10 anonim ***** válasza:
nincs kötelező
2020. okt. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!