Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mediterrán országokban telente...

Mediterrán országokban telente lehet majdnem olyan olcsón egy hónapot eltölteni mint pl. Vietnámban/Indiában? Utóbbi két célország megfelelő lenne a napsütés/árak tekintetében de a csak repülővel megközelíthetőségük miatt egy öt tagú családnak drága.

Figyelt kérdés

Nyilván nem 30/40 eFt-nyi dong/szoba/hónap árakra gondoltam, mert ebben Vietnám verhetetlen, de olcsóbbra jöjjön ki a hónap szállás tekintetében, mint napi 20-25 eFt/szoba (két szoba esetén; egy ide kevés, ezért keressük a (legalább valamennyire) olcsó lehetőségeket).


Sajnos Algéria és a hozzá hasonló országok kiesnek, nem tartjuk őket (eléggé/minimálisan) biztonságosnak.



2020. nov. 26. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán. Egzotikusabb vidékek Európában nem nagyon vannak, Dél-Amerika jóval drágább az ázsiai országoknál, Afrika meg ugye biztonsági és egyéb beutazási kérdésekben nem a legjobb, bár európaiként ez is drága kontinens.

Dél-Délkelet-Ázsiában még Indonézia is jó, de repjegy terén ugyanúgy drága.

2020. nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy Indiába gyakran lehet kifogni 100k körüli repjegyeket, ha ez mondjuk 70-nel drágább, mint egy szicíliai vagy faroi retúr, akkor fejenként napi 2300ft-ot kell spórolni a szálláson meg kaján, ennyivel meg bőven olcsóbb India bármelyik európai országnál, valamint tényleg van téli meleg, míg akár Portugália vagy Málta is csak Magyarországhoz képest mondható kellemesnek, nyilván nem fogsz kint medencében fetrengeni.
2020. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 D. Brasco ***** válasza:
100%
Azert europaban ne nagyon szamolj meleg es napsütéses téllel......ahogy mas is irta,csak magyarországhoz képest melegebbek/naposabbak ezek a helyek.Max még a kanári szigetek ami szóba jöhet,de izzadni valoszinuelg ott sem fogsz,fürdeni meg pláne nem.
2020. nov. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kettes! Ezt a 100 eFt körüli repülőjegy árat retúrra értetted, ugye? Vietnámba/Indonéziába 150-160 körül per fő ki lehet fogni úgyszint retúr jegyeket? Azért ilyen kevés összegeket írok, mert mint ahogy említettem, nálunk nem két ember repül.
2020. nov. 26. 15:01
 5/16 anonim ***** válasza:

3:

Kanári szigeteken januárban-februárban 17 fok az átlaghőmérséklet, 19 a vízé. Olyankor én simán fürödnék, ennél hidegebb vízben is szoktam fürödni, egy rövid időre még márciusban is be szoktam menni a 11 fokos isztriai tengerbe. Csak mondjuk a Kanári szigetek nem annyira olcsó, de lehet hogy még így is olcsóbban kijön egy hónapra az olcsóbb eljutás miatt, mint Távol-Kelet.


Mondjuk én inkább Máltát, Ciprust vagy a spanyol mediterrán tengerpartot valasztanám. Esetleg Korzikát. Utóbbi kettőnél egyik nao a tengerparton hesszelnék, másik nap meg fel a hegyekbe hágóvassal, hótalppal.

2020. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 D. Brasco ***** válasza:

5:korzika nem egy túl jo valasztás télre.Egyaltalan nincs ott olyankor jó idő.Fagyni ugyan nagyon ritkán szokott a part mentén,de 4-5fok egxaltalan nem ritka ejszaka.Raadasul elég sok a felhős es csapadekos napok száma.A hegyvidék idojarasa meg nyilván sokkal hidegebb.Ott nyaron is simán van hó.

Akkor mar inkabb az emlitett kanári vagy esetleg málta vagy ciprus.

Esetleg a karib terseg,tekintve hogy rengeteg europai orszagnak van ott tengeren tuli terulete vagy megyéje.Mondjuk nem egy kifejezett olcso hely,de ha ugyes vagy szerintem meguszod annyibol mint ha a kontinentalis europat vagy annak szigeteit.

2020. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igazad van, megnéztem Korzikát, az valóban túl csapadékos télen. Viszont spanyol tengerpart Sierra Nevada környékén az nem rossz.
2020. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
@4 Retúrra, persze. Legutóbb 2018-ban voltam Indiában, akkor 79k-ért vettem a retúrt, de az tényleg extrém jó ár volt. Vietnám 150k alatt sima, annyiért főszezonban is sokszor van, 19-ben 109k volt a retúrom. Indonézia kicsit drágább, mert vagy a turistagettó Balira mész, ami eleve nem olcsó, viszont ha elvagy ott is, akkor oké, egy hónapot Jakartában viszont az ellenségeimnek sem kívánnék, onnan még tovább kell repülni valahova.
2020. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
39%
Ha EU akkor Sardinia,és eldugott partok... Caribic akkor Dominika és Kuba...Mexicoba jelenleg is lehet utazni,nincs bezérva. Thaiföld Azsiaban nyitott,viszont akrantenba kell menned.
2020. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kuba azt olvastam, hogy rohadt drága! Azt sem tudom mennyire biztonságos. Szardínia telente napsütéses órák számát tekintve mennyire áll jól, vagy rosszul? Illetve mennyire olcsó vagy drága ott az apartmanok, rosszabb esetben szállodák árai?
2020. nov. 27. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!