Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Franciaországba történő...

Franciaországba történő utazás esetén a francia határ átlépésekor a PCR-teszten melyik dátumot veszik figyelembe, a mintavétel dátumát vagy az eredmény kézhezvételének időpontját?

Figyelt kérdés
(Van olyan labor, amelyik hétfőn veszi a mintát és szerdán este lehet az eredményért menni, így nem mindegy, hogy melyik dátum a figyelembe veendő, mivel 3 napos friss kell Franciaországa.)

2021. febr. 9. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Az eredmény dátumát.

Ha nincs naprakész negatív teszted, megcsinálják itt ingyen, de az 7 napos karantént von maga után.

Ha rokonnál, ismerősnél tudsz lakni, elfogadják. Ha nem, kapsz egy nagyon olcsó hotelszobát, ami ugyan nem egy luxushotel, de az ár nagy részét az állam vállalja.

2021. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az eredményt maximum 24 órán belül megkapod.
2021. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon rendes vagy, köszönöm szépen, hogy írtál!


Az a baj, hogy tegnap több helyen is megkérdeztem és különböző válaszokat kaptam, így eléggé össze vagyok zavarodva, mert a legtöbb helyen azt mondták, hogy a mintavétel időpontja számít.


Így most már végképp nem tudom, hogy mi lehet az igazság.


Amit te mondasz, az sokkal jobb lenne.


Szerinted hol kérdezzem meg, ahol 100%-os biztonsággal helyes választ tudnának adni a kérdésemre?


A konzulátuson?

2021. febr. 10. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Most volt időm, kicsit jobban utánanéztem.

Még az EU államokból sem lehet Franciaország területére lépni február 1.-e óta, "sauf motif impérieux", azaz életbevágó vagy elhalaszthatatlan okok miatt, amiről igazolás kell.

A belépéshez - akármilyen járművel érkezel - egy 72 óránál nem régebbi negatív tesztet, és egy olyan kijelentést tartalmazó levelet, amelyben becsületedre állítod, hogy nem vagy Covid 19-el fertőzött.

Amennyiben ezek hiányoznak vagy érvénytelenek, megcsinálják a tesztet itt, de ez 7 napos karantént jelent.

Az előbb tévesen tájékoztattalak, elnézést: a 72 óra a teszt elvégzésétől, és nem az eredmény megkapásától számít.

Hozzáteszem, hogy itt 18h után csak kivételes és hivatalos papírral igazolt esetben lehetsz az utcán.

Az éttermek, látványosságok, mozik és egyéb kulturális- és sportlétesítmények zárva vannak, a 20000 nm.-nél nagyobb plázák stb. szintén.

A fontos üzletek ás áruházak este hatkor bezárnak.

Ennyit erről.

Ha valami konkrét kérdésed van ezeken kívül, megpróbálom kikeresni a neten.

Nem tudom, milyen célból jönnél, de pillanatnyilag nem könnyű az itteni élet.

2021. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tényleg igazán aranyos vagy, hogy külön utánajártál! Hálásan köszönöm ezt a segítőkész hozzáállást.


Köszi a pontosítás, semmi gond nem történt. (Örültem volna, ha úgy van, ahogy először írtad. ;-))


Igen, tudom, hogy ott is kijárási tilalom (vagy korlátozás) van, csak ott 18 órától. (Itthon 20 órától.)


Tegnap chateltem egy tranzit cég ügyfélszolgálatával, amely utasokat szállít, akár Franciaországba is és az illető nem mondta, hogy ne lehetne mostanában odautazni, pedig ez volt a téma.


Szabad kérdeznem, hogy honnan származik ez az információ? "Még az EU államokból sem lehet Franciaország területére lépni február 1.-e óta, "sauf motif impérieux", azaz életbevágó vagy elhalaszthatatlan okok miatt, amiről igazolás kell."


Úgy tudom, hogy az állomások (pl. vasútállomás) éjszaka sincsenek lezárva. Ezt nem jól tudom? Kérlek, írj, hogy te mit tapasztaltál ezzel kapcsolatban! A tranzit cég ugyanis ott tudna kitenni (pontos címet még nem tudok) és ott kell megoldanom valami csatlakozást - egyelőre így látom.


Nem érint, hogy mikor vannak nyitva a plázák, turistalátványosságok, éttermek, mozik. Nem turizmus miatt megyek - ha sikerül menni.


Írok privát üzenetet neked azzal kapcsolatban, hogy miért mennék.

2021. febr. 10. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!