Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ez most komoly? A mai, elvileg...

Ez most komoly? A mai, elvileg szegény Kárpátaljára az alábbi megállapítás valóban igaz lenne? (Falusi, illetve kisebb városi ingatlan kérdés.)

Figyelt kérdés

150-200 négyzetméteres (közepes, esetleg valamivel jobb állapotú) vidéki házak mennyi hrivnyába kerülnek ma Kárpátalján?


"1,5 millió hrivnya, felújított állapotban pedig legalább 2 millió hrivnya."


15-20 millió forint? Van ott egyáltalán faluhelyen erre fizetőképes kereslet?



2021. febr. 16. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen óriási házért csak 15-20 millió forintnyi hrivnya? Hasonlítsd össze például az ungvári árakat a vidékiekkel, máris nem lesz olyan mellbevágó az az ár. Ez is csak egy piac, keresel-kínálat szabályozta árakkal. Nyilván van, aki túlértékeli az ingatlant, de sok hirdetést végigpörgetve igen, van valamekkora kereslet ezekre ilyen árak mellett is.
2021. febr. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem magas, a 10-15 millió forint már reálisabb lenne.
2021. febr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első! Faluhelyen! És kicsiny városokban 15-20 millió! A mélyszegénységről elhíresült Ukrajnában!


Ott nincs CSOK, ami a 10 milliós támogatottsága miatt 30 milliós (magyarországi), ráadásul városi(!) családi házak árát 30+10 millió forint helyett 60-70 millió forintra növelte volna!


Mi miatt kérnék el annyit mégis?


Honnan lenne rá pláne faluhelyen kereslet?


200 nm meg minden csak nem óriási... Elterjedt alapterület, de csak közepes szint. 150 meg még kisebb, inkább már átlagos.

2021. febr. 16. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja jó, tehát akkor mindenki tök hülye és azért hirdeti a házát annyiért, amennyiért, mert igazából senkinek sem akarja eladni, csak úgy jól esik neki égetni a pénzt és fizetni a hirdetőknek.


Értem.

2021. febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem válaszoltad meg a - hármas hozzászólásom közepén feltett - kérdést. Csak kezded átvinni teljesen felesleges személyeskedésbe a dolgot. Én ezt szeretném elkerülni, szerintem - így érzem - te is így vagy igazából ezzel.

Csupán szeretném megérteni, hiszen ezért kérdeztem rá, hogy ott, ahol havi 50-70 ezer forintnyi hrivnya csupán a legnagyobb átlag keresete, miért kérnek faluhelyen ekkora összegeket vidéki családi házakért?

Igen, biztosan megvan az oka. Éppen azért tettem fel a fenti kérdést a kiírás részletezésének végén, hogy információt kapjak kárpátaljaiaktól az okra.

Semmi baj, ha te nem tudsz válaszolni. Írnak ide helyiek is idővel, majd ők, legfeljebb várok egy kicsit. Csak nem őszülök bele - remélem! :)

2021. febr. 16. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ukránul rákerestél az árakra? Érdemes, és nem angolul. Helyi oldalakon, helyi nyelven, akkor megtudod nagyjából, bár még az is lehet, hogy az olcsóbbak nincsenek fent a neten.
2021. febr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!