Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vonaton szabad enni jelenleg?

Vonaton szabad enni jelenleg?

Figyelt kérdés
Sima szendvicsre gondoltam, nem büdös kajàra meg ilyenekre. Elég hosszú útról van szó.
2021. febr. 27. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Sokan csinálják teljes nyugalommal, szerintem kallerfüggő: ha nem tetszik neki a képed, akkor megbüntethet "járványügyi előírások megszegéséért", de nem szoktak.


(Olyan ez, mint az összes többi "szigorú" korlátozás ebben az országban.)

2021. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Miért ne lehetne?Legfeljebb megkínálod eggyel a kalauzt is,ha netalántán akadékoskodni akarna.De ne úgy mondjad neki,hogy adsz egy szendvicset ha nem büntet meg,mert az megvesztegetésnek számítana,hanem hogy ez ajándék neki,mivel látod hogy szegény egész nap csak föl-alá járkál,és megszántad őtet.
2021. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az evés, ivás nincs tiltva, csak nehéz megoldani FOLYAMATOS maszkviselés közben. Márpedig azt úgy kell viselni, hogy orrod, szád elfedje. Még tüsszentésre, orrfújásra sincs külön engedmény, de azt nyilván nem várja el senki, hogy a maszkot használd erre.
2021. febr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, akkor bemutatnàd, hogy hogy kell folyamatos maszkviselés közben étkezni? Nagyon érdekel, tényleg...

Amíg az utcán kötelező volt mondjuk úgy ettem, hogy levettem, haraptam, és azonnal visszahúztam, de elég kínlódás volt íg megenni egy csokit is.

Egyébként olyan vonattal utaztam, ahol külön kabinok voltak, ültünk benne ketten a baràtommal, és még a függönyt is elhúztuk, ajtót becsuktuk, és kétszer jött a kaller csak. Mire belépett, elhúzta a függönyt simán elraktuk a szendvicset.

Egyébként kötve hiszem azt, hogy a kaller sem eszik egész nap, csak azért mert egész nap a vonaton utazik, és folyamatosan maszknak kell rajta lennie.

2021. febr. 27. 17:17
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
A törvényeket idióták, illetve magánhelikopterrel rendelkezők hozzák, ha nem tűnt volna fel. Ők szerintem azt se tudják, mi az a vonat (de lehet, hogy amúgy is a cselédjeik etetik őket).
2021. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Persze, higy idióták. Apámtól egy órája búcsúztam el, mert covidban fog meghalni. Egy ember fertőzte meg, aki beteg volt, de maszkot nem viselt. 99% a valószínűsége.
2021. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Részvétem


bocs, most jöttem rá, hogy kicsit összekevertem, mert a köztéri maszkolásra gondoltam az üres utcán. Németországban betiltották a textil maszkokat, mert elősegítik a felülfertőzödést. Itt meg kötelező az üres utcán naponta órákig hordani...

2021. febr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A vonatkozó kormányrendelet értelmében orrot, szájat elfedő maszk viselése kötelező. Ennyi.


A gyakorlatban csak túlbuzgó utastársak vagy jegyvizsgálók, rendőrök fognak azért bäsztatni, mert mondjuk falatonként lehúzod-visszahúzod a maszkodat.


Múlt héten egyébként utaztam 3 órát vonaton, még sörözgetni is tudtam ezzel a módszerrel.

2021. febr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ötös, egyetértek!

Hatos, nagyon sajnálom, részvétem!

Rajtam mindig mindenhol van maszk, de amikor reggeltől majdnem estig kell utaznom, akkor muszáj azért ennek. Csatlakozások között is egy pár perc volt, állandóan futnunk kellett, hogy elérjük + az államàson is kötelező maszkot viselni, szóval ott se egyen az ember. Meg, mint írtam, ketten voltunk össz-vissz a zárt kabinban.

Hetes, igen erről hallottam, rokonaim kint élnek Németországban, és szoktam tőlük kapni az információt. Sajnos ott még rosszabb a helyzet, mint itthon. Katasztrófa az ami jelenleg megy a világban.

2021. febr. 28. 13:05
 10/10 A kérdező kommentje:
Ennem*
2021. febr. 28. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!