Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akkor ez a zöldkártya menet...

Akkor ez a zöldkártya menet hogy is működik?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm Amerikában aki azt javasolta hogy házasodjunk meg és úgy én is állampolgár lehetek! Annyit tudok hogy 90 napom van megházasodni és utána 2 évig nem szabad elválni! Ez alatt az idő alatt kapok egy ideiglenes zöldkártyát amivel munkába is járhatok? Tudnom kell valamit az Amerikai történelemről? Hol lesz a nehéz rész ebben a házasodásban a 2 év alatt? Mire kell számítanom ebben az időben?
2021. márc. 1. 14:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Milyen interjúra kell számítani a K-1 vízum igénylése után?
2021. márc. 1. 14:20
 2/12 D. Brasco ***** válasza:
82%
Annyira hitelesek ezek a kerdesek,mikor valakinek egy adott országban ahova menni akar ott él valamilyen rokona/barátnője/haverja/keresztanyja térde kalácsa,de azért ide a gyakorira jön kérdezni ez ügyben....raadasul pont az USA-val meg zöldkártyával kapcsolatban,amiről eddig kb 3millio kerdes lett feltéve ea megvalaszolba,csupán csak használni kellene a keresőt....de még az sem megy.....de te masik kontinensre költöznél meg hátasodnál.....hát hogy e....
2021. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Én éppen most vagyok a K-1 vízum folyamatban de a pandémia miatt eléggé eltolódott minden.


A barátnőd beadja az I-129F es nyomtatványt kitöltve és az összes támogató dokumentumot. Kell születési anyakönyv kivonat, a párkapcsolat hitelességéről bizonyíték, fotó ami bizonyítja, hogy az elmult két évben személyesen is találkoztatok és hasonlók. Család illetve barátokat nyilatkozatai akik ismernek mindkettőtöket.


Ezt elküldöd a USCIS-nek és befizetsz vele $535. Ha minden rendben akkor kb. 8-10 hónap mulva lesz interjud a követségen ahol kiállítják a vizumot ha mindent rendben találnak. Ott is van extra költség, kb. az egész vízum $1000 ha mindent te magad csinálsz.


Kimész összeházasodsz és beadsz egy tömérdek papirt státusz modosításra. Az kb. kerül $2000-ba illetve arra jön még az ügyvéd dija ha kell egy. 8 hónapra rá megküldik a munkavállalási engedélyt majd 1 év mulva lesz egy zöldkártya inerju. Ide is kelle egy csomo papir és bizonyíték is.

2021. márc. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
D. Brasco-nál a pont! :)
2021. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Ferfikent igy mentem ki Kanadaba.

Megismerkedtem itthon egy novel, nem sejtettem hogy Kanadaban el.

Par het utan kozolte hogy a szuleinel tolti a szabadsagat.Ket honapot volt itthon alaposan osszemelegedtunk.

Vele mentem vissza Kanadaba mint turista.15 eve volt ez.Majd ott beadtuk akkor a papírokat, mintha kinn ismerkedtunk volna meg.Mar nem jottem haza.

Eloszor Montrealban eltunk 10 evet, majd a kanadai prerire koltozunk egy hangulatos kisvarosba,igazabol annyira szep,hogy minden reggel kimegyek az erkelyre es szivok par percig friss kanadai levegot.

2021. márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kanada és sok évvel ezelőtt....


EGyáltalán nem releváns az USA és a jelenlegi helyzetre!!!!!!

2021. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as valaszhoz tovabbiak:

1. gyorsabb, ha a kerdezo kimegy es ott hazasodik, es ott adja be a papirokat. Erdemes ugyvedre aldozni

2. a "gyorsasag" fugg attol, hogy melyik allamban adja be a peticiot. Vannak allamok, ahol 3-4 honap, van, ahol egy ev

3. Eloszor a munkavallalasit kuldik ki, az 3-4 honap minden allamban

4. nem erdemes ide-oda koltozkodni, az "gyanus" a bevandorlasiaknak.

5. Erdemes azonos cimen lakni, ruhakat-fogkefet stb. ott tartani.

6. a jarvany ota nem erdemes elutazni Magyarorszagra, mert a zoldkartyasokat sok macera utan vagy beengedik, vagy nem.

7. A baratnodnek be kell mutatnia az utolso 3 ev adobevallasat, es bizonyitania kell, hogy a jovedelme tobb, mint 24ezer evente, vagy van olyan vagyontargya, amivel "szponzoralni" tud.

8. Ha tul sok a hitele, akkor kellhet egy harmadik szemely, aki hajlando szponzoralni (a legjobb pl. anyos/apos/sogor stb)

2021. márc. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És milyen kérdésekre kell számítani a zöldkártya interjún? Miből és mennyire kell felkészültnek lenni?
2021. márc. 2. 08:45
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

8: nem tudsz úgy felkészülni, hogy ne hozzanak zavarba, ha egy szikrányi kétségük támad, hogy színlelt házasság.

Nagyon felkészültek!

2021. márc. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

#7


Amit tanácsolsz az illegális és keményen büntetik. Kimenni házasodni csakis K1 vízummal lehet amennyiben már házasság a cél. ESTA illetve egyéb nem-bevándorlói vízummal kimenni és összeházasodni törvényszegésnek minősük. Ezt hivják 90 napos szabálynak.


Szintén nem függ nagy mértékbe az államtól mert 4 feldolozási központ van ahova az államok földrajzilag vannak besorolva.

2021. márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!