Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan mentesülhet egy egyén...

Hogyan mentesülhet egy egyén a karantén alól? Ha oltásra hívtak be, akkor arra az időre mentesülök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 nap múlva Magyarországra - haza - utazok repülővel, és tudom azt, hogy a belépést követően 10 napra hatósági karanténba kell vonulnom. Ezzel feltétlenül nem is lenne gondom, de hívtak kint tartózkodásom alatt, hogy mehetek oltásra. Ha a 10 napos hatósági karantén alatt hagyom el a házat, azért, hogy beoltsanak, az karantén megszegésének számít?

Ugyanis ha a mentesülni akarok karantén alól, akkor is kéne 2 db PCR tesztet csinálnom 48 órás különbséggel, így ahhoz is el kéne hagynom a karantént. Ebből gondoltam, hogy logikusan az oltásra is jár ilyen fajta "védettség", hisz oltás fontos. :D


Továbbá azt hallottam, hogy ha külföldön lakást akarok venni, és az ügyben utaztam el, az is üzleti útnak számít, így azzal is tudok mentesül a 10 napos hatósági karantén alól. Erről is tud valaki bővebb információt? :)


Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!


U.I.: Csak a félreértés elkerülése végett: Nagyon is hiszek a vírusban, illetve az oltás hatékonyságában. Külföldi tartózkodásom alatt egyszer sem hagytam el a lakást, így nem is fertőzhetődtem meg. A karantént csupán oltás megoldása miatt nem akarnám.



2021. ápr. 8. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Mi lenne, ha a haziorvosodat hivnad fel ezzel?
2021. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én felhívnék igazából bárkit, csak Svájcban vagyok, ahol 550 Ft/perc, ami elég húzós... Így első körben, hátha van valaki, aki járt így, tudna segíteni.

Végső soron lehet majd felhívom. :)

2021. ápr. 8. 13:23
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha eletvitelszeruen Svajcban elsz, hogyhogy Magyarorszagrol kaptal ertesitest hogy mehetsz oltasra...?
2021. ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként mi lenne, ha betartanád a magyar törvényeket, és elfogadnád, hogy karanténba kell menned?

Persze csináltathatsz 2 db PCR tesztet. Magánügyed, hogyan gazdálkodod ki.

Vagy maradsz a valagadon.

Ez van.

2021. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem élek éltevitelszerűen Svájcban. Ide kellett utaznom 2 hétre. :) Magyarországon lakom.
2021. ápr. 8. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem ellenőrzik amúgy a karantént. A szüleim elkapták a covidot, pozitív tesztjük volt, a háziorvosuk előírt 10 nap karantént, ami tegnap járt le. Betartották, de egyszer se jöttek ellenőrizni.
2021. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Mondod a házidokinak hogy karcsiban leszel nem tudsz menni majd mész utána. Most pörög a dolog főleg hogy a fiataloknak nem kell a ruszki kincs astra és ezekből van dögivel.
2021. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Nekem ma éjfélkor jár le a karanténom. Németországból utaztam haza, és a visszaút miatt mentem tesztet csináltatni, ami pozitiv lett. Mivel a tesztet itt csináltattam, és van is itt lakcimem, itt kellett karanténba vonulnom.

A lényeg hogy most nagyon le lehetnek terhelve, egyszersem ellenőriztek, bárhova mehettem volna, az ellenőrzés amúgy is csak videóhivás lett volna...nekem kellett napokig telefonálgatnom,hogy egyáltalán a karanténról a határozatot megkapjam, azért nem árt ha van valami hivatalos papír, amin legalább szerepel,hogy meddig tart a karantén. Egyébként az is nevetséges, hogy a 10 nap leteltével véget ér, nem kell negativ teszt eredmény, és az is nevetséges hogy csak megkérdezték, kivel élek most, mondtam egyedül és ezzel le is volt zárva a kontaktkutatás. Visszagondolva, akár Németországba is visszamehettem volna, és ott is leülhettem volna a 10 napot.

Nemrég láttam egy magyar filmet, amiben elhangzott: nyugi, Magyarországon még nem volt olyan, hogy rendesen betartottak volna valamit (mármint a hivatal részéről).

2021. ápr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Egyébként ha autoval jönnél,nem kapnál karantént. Tele a határ Hegyeshalomnál, mindenki jön megy, magyarok nem adnak karantént.

Csak a pozitiv teszt miatt.

Üdv, 8-as voltam.

2021. ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Menjel Becsbe es gyere be transzfer ceggel nincs karanten, problema megoodva.Mint ahogy a 9.-is mondja, es nekem is sajat tapasztalat.
2021. ápr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!