Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan mentesülhet egy egyén...

Hogyan mentesülhet egy egyén a karantén alól? Ha oltásra hívtak be, akkor arra az időre mentesülök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 nap múlva Magyarországra - haza - utazok repülővel, és tudom azt, hogy a belépést követően 10 napra hatósági karanténba kell vonulnom. Ezzel feltétlenül nem is lenne gondom, de hívtak kint tartózkodásom alatt, hogy mehetek oltásra. Ha a 10 napos hatósági karantén alatt hagyom el a házat, azért, hogy beoltsanak, az karantén megszegésének számít?

Ugyanis ha a mentesülni akarok karantén alól, akkor is kéne 2 db PCR tesztet csinálnom 48 órás különbséggel, így ahhoz is el kéne hagynom a karantént. Ebből gondoltam, hogy logikusan az oltásra is jár ilyen fajta "védettség", hisz oltás fontos. :D


Továbbá azt hallottam, hogy ha külföldön lakást akarok venni, és az ügyben utaztam el, az is üzleti útnak számít, így azzal is tudok mentesül a 10 napos hatósági karantén alól. Erről is tud valaki bővebb információt? :)


Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!


U.I.: Csak a félreértés elkerülése végett: Nagyon is hiszek a vírusban, illetve az oltás hatékonyságában. Külföldi tartózkodásom alatt egyszer sem hagytam el a lakást, így nem is fertőzhetődtem meg. A karantént csupán oltás megoldása miatt nem akarnám.



2021. ápr. 8. 12:16
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Egy kis update: Hazajöttem, majd rá 1 napra kiderült, hogy nem is kerültem bele a rendszerbe. :)
2021. ápr. 18. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!