Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba költözzek,...

Melyik országba költözzek, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Azon gondolkoztam, hogy felnőtt koromban, amikor már befejeztem a tanulmányaimat itthon, elköltözzek egy másik országba, lehetőleg az EU-n kívül (nem tetszik nekem az élet itt Európában, sok helyen voltam már az Únión belül, és valami másra vágyok). Esetleg Európán belüli országok közül szóba jöhet Olaszország, Franciaország, Spanyolország, ezek az országok tetszettek nekem. Nem feltétlenül lényeg, hogy gennyesre keressem magam, inkább életstílust szeretnék váltani, de azért nem árt egy olyan állás, ahol keresek annyit, hogy meg tudjak élni, tehát szegény országokba azért nem mennék. A hideget nem szeretem, mindenképpen inkább olyan helyre mennék, ahol jó idő van, és tavasszal már elég a pulcsi. Én ilyen országokra gondoltam, mint Japán, Brazília, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Izrael, Törökország, Chile, Argentína, Mexikó, Szingapúr, Tajvan. Ti melyiket javasoljátok? Esetleg tudtok valami új ötletet adni?

2021. máj. 1. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kelet-Ázsiába nagyon nehéz bevándorolni. Ha kimondottan kiemelt munkaválkaló lennél, csak akkor.

Latin-Amerika könnyebb, de cserébe szegényebb, sokszor nehezebb munkát találni és hát én pl nem szívesen költöznék olyan országba ahol a közbiztonság közel sem jó pl Brazília.

Mivel szerepel EU-n belüli ország az általad írt listán elsőnek azokkal próbálkoznék.

2021. máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Olvass utána az országoknak és amelyik megtetszik arról olvass még többet,nézz vidiket,találj ismiket onnan stb.EU-n kívül milliós zép terület van.
2021. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utána szoktam olvasni az országoknak, de akkor mégtöbbet fogok olvasni ezzel kapcsolatban.
2021. máj. 1. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Kanári-szigetek nagyjából ezt tudja, Izrael nem rossz opció anyagi szempontból sem, de igazából csak akkor komolyan vehető lehetőség, ha a származásod miatt tudsz alijázni. Minél előbb döntsd el, a felsorolt opciók gyakorlatilag mindegyikéhez szükséges a helyi nyelv ismerete, Tajvan esetleg részleges kivétel. Ha hajlandó vagy valami komolyabb önéletrajzot összetalicskázni főleg IT vagy pénzügyi vonalon, akkor amúgy Szingapúr jó eséllyel a legjobb, feltéve, hogy el tudod fogadni, hogy az egy elég kemény rendőrállam bizonyos szempontokból. Cserébe tiszta, egész évben meleg van, kiemelkedő életszínvonalon lehet élni, illetve rendkívül fontos légi csomópont, a fél világ bejárható onnan könnyen és relatíve olcsón.
2021. máj. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Most leleszek pontozva, de szerintem felesleges ilyenen törni még a fejed, mert ezernyi dolog fog még változni az életedben. 1-2 év szakközép hátra van még, utána egyetemre akarsz menni gondolom, megint jó esetben 3.5 év, és akkor még 0 tapasztalatod van gyakorlatilag. Majd 1-2 évvel előtte ráérsz ilyeneken gondolkozni, és leszűkíteni a kört. + javaslom, hogy előtte látogass el az adott országba azért. Ilyen dél amerikai, meg törökország féle célok úgyis csak egy hirtelen fellángolás részedről.
2021. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Érdemes elgondolkozni a külföldi(akár ingyenes) egyetemi képzéseken is.
2021. máj. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Kanada
2021. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!