Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha (nyugat, vagy dél) Franciao...

Ha (nyugat, vagy dél) Franciaország és (dél) Olaszország között választantok kellene kizárólag emberiesség (idegenekhez való hozzáállás) szempontjából, melyik területre költöznétek szívesebben a járvány után? Melyikre jellemző kevésbé a... (Lent!)

Figyelt kérdés

A felsorolt országrészek közül mely területekre jellemző kevésbé a hátatok mögötti kibeszélés (miközben előttetek önmagukat kedvesnek mutatják)?

És egyéb efféle sunyiságok?


(Ha a nyelvet az ember messze nem beszéli még tökéletesen, lehet ezt jelezni feléjük anélkül, hogy rosszallást/lenézést keltene bennük?)



2021. máj. 6. 09:55
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:
100%

"Ha a nyelvet az ember messze nem beszéli még tökéletesen, "


Magyarul egy eldöntendő kérdésre tudsz annyit mondani,hogy igen vagy nem.Ez mindenhova karcsú,főleg a felsorolt helyekre......mert a francia ha tud sem fog megszolalni mas nyelven,a dél olasz meg a sajátján kívül nem beszél mást,raadasul az is egy dialektus.

2021. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Egy ismerősöm élt pár évet Ny-Fro-ban, nem voltak negatív tapasztalatai. Persze a többi külföldivel könnyebb barátkozni, de mesélte hogy a francia kollégák meghívák ide-oda stb.
2021. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha a nyelvet sem ismered, akkor miért félsz attól, hogy a hátad mögött beszélnek ki amikor ezt nyugodtan megtehetik a jelenlétedben is.
2021. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Hungarikum a sunyisag, nyugodj le.

Del-Olaszorszagra a szegenyseg jellemzo, Del-Franciaorszag pedig pont egy jomodu terulet a ket part es kozotte.

2021. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Magyarul egy eldöntendő kérdésre..."


Egyáltalán nem ennyiben merül ki nyelvismeretünk (vagy ha neked úgy tetszik, akkor a nem-ismeret). De szépirodalmat (egyenlőre) egyikünk sem fog megvitatni.


"Ha a nyelvet sem ismered..."


Igen, ez egyfelől jogos lehetne, de:


"Messze nem beszéli MÉG tökéletesen."


Idővel - már ha fennáll néha ilyen alattomosság - csak zavarni fog minket.

Kérdés (mivel csak ez volt a kérdés, erre két válasz érkezett eddig), hogy vannak-e a fentiekhez hasonló gyakori (vagy jobb esetben csupán ritka, elhanyagolható) esetek a megjelölt területek egyikén?

2021. máj. 6. 20:05
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Hát ezek közül Dél-Franciaországot.
2021. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Timi_R75 ***** válasza:
32%

Olyan kis öntudatos latolnak tűnsz.

Egyébként gondolj bele, rengetegen indulnak neki a világnak telistele megismerési vággyal és némi alázattal, akik idővel sikerrel járnak.

Neked is lehet ez az utad, de tudnod kell, a beugró az, hogy feladod az önérzetes buta magyar mentalitásodat, igyekszel megfelelni ÉS TANULNI odakinn.

Én mondjuk egyiket sem érzem benned.

2021. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Franciaország nyugati része, Bordeaux és környéke.

Éltem ott egy ideig, ismerem az ottani mentalitást.

Ha nem beszéled jól a nyelvet, de valamennyire azért gagyogsz - és ezt megírtam már több kérdésben is -, ha valakivel beszélsz, kérd meg, hogy javítsa ki a hibáidat.

Boldogan és kedvesen megteszik, és rögtön kialakul egy bizonyos kapcsolat.

Dél-Franciaországról ez közel sem mondható el.

Sok szerencsét, nekem sikerült beilleszkednem, és bár ma már az ország másik részén élek francia családommal, soha semmi problémám nem volt.

2021. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Én mondjuk egyiket sem érzem benned."


Figyelj, tényleg nagyon jó film volt a Brian élete, de néhány idevetett bithalmazból ilyen feltételezésekbe bocsátkozni az azért eléggé árulkodó. Rólad.

Még ha ezzel a hozzászólásommal meg is erősítettem feltételezéseidet, azért téged sem kell félteni, te is elég nagy franc vagy! :DD


Vladimir Putin jut rólad az eszembe, mond minden földi jókat, egyik tényleg magvasabb, mint a másik, de a háttérben valójában ő az egyik legnagyobb fekália-kavaró! :))

2021. máj. 7. 17:40
 10/13 A kérdező kommentje:
Nyolcas! Köszönöm a tippet, ment a zöld! ;)
2021. máj. 7. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!