Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan induljak neki ? Mit...

Hogyan induljak neki ? Mit csináljak ? Hogyan kezdjem ? Iskola, munka, utazás, nyelvek, stb...

Figyelt kérdés

Érettségi van, egy szakmát néztem ki magamnak ami 3 éves.

De addig mi lesz ?

Tavaly érettségiztem estin.

Mellette bérmunkázni tudtam, fizikai meló.

Azóta is ez van, meg még esti előtt is melóztam valamennyi időt.

Falun lakom, kevés fizut kapok, családommal lakom még.


Mit csináljak ?

Amit kinéztem szakma 3 éves.

3 év megintcsak suli és meló.

Érettségi az szinte semmi előnyt nem jelent.

Szakma kéne, de az 3 év.

25 éves lennék a suli végére.

25 lennék, és még semmit sem csináltam csak melóztam rossz fizetésért 12 órában fizikai munkában.

Majd csak utána lenne rendes munkám, rendes szakmával.

Addig otthonról melóba, meló után suliba, utána haza.


Hiába voltam a gimiben és ált. iskben 4es átlag felett mindig.

Rosszul választottam sulit.

De... én mindig is szerettem volna utazni.

Talán kint dolgozni valamennyit, hogy legyen nyugdíjam is :D

Spanyolországba, Olaszországba, Angliába, Horvátországba szétnézni, kint tölteni valamennyi időt, angolul, olaszul, spanyolul megtanulni rendesen beszélni.


De nincs miből kimennem.

Nincsenek ismerőseim, se gazdag rokonaim.

Még jogsi+kocsira sem tellik.


Hogyan csinálja azt valaki, hogy 20 évesen itt vannak, ott vannak, kint élnek, kirándulnak stb...


Azért estin végeztem, mert muszáj volt elmennem dolgozni, meg kihagyni évet.


Nem kimenekülni akarok, hanem tapasztalni, tanulni, "élni", jól érezni magamat, emlékeket gyűjteni.


Hogyan tudnék neki indulni ?

Hogy csinálják azok, akiknek ez sikerült ?

Az hogy talpra kell állni, meg elhatározni, meg kitalálni a dolgokat stb, na ezeket hogyan ?

Értem én ezeket, de mit jelentenek?

Hogyan kell elkezdeni ?


Facen belépten pl olasz csoportokba, próbáltam ismeretségre szert tenni, beszélgettem pár emberrel, de... interneten keresztül valahogyan nekem nem jött össze.


Azt nem lehet elvárni valakitől, hogy fogadjon be x időre, nem is kértem ilyet, de munka lehetőséget sem tudtak nekem szerezni, sem valami szálláshelyet nem tudtam lebeszélni, hogy ez jó ?

Megbízható ? Ismeri valaki ?

Ha így csinálok vagy úgy az jó ?

Igazából nem tudtak nekem érdemben segíteni.

(Még ezt covid előtt is).


Elkezdtem tanulni a nyelvet, eddig egyedül, covid miatt meg tanárral nem tudtam volna (legalábbis egy 60 éves nyelvtanár nem vállalt el ebben az időben, online órákban meg nem tudom, hogy higyjek-e, hogy utalgassak, meg ennyi perc meg ilyesmi. Tehát most per pill egyedül nyomom amikor volt időm)


Nyelvtanulás mellett mi van ?


Van ez az önkénteskedés...

De ez is annyira biztonságtalannak tűnik nekem.

Még sosem voltam más országban, itt meg valami cégnél bejelentkezik az ember, ha beválogatják kiviszik, ki tudja hogyan működnek.

Ez sokkal rosszabb, mintha hotelbe mennék egyedül.

Csakhogy arra nincs pénzem :D


Ja és persze egyedül vagyok, azaz egyedül mennék pl Olaszországba.


Aztán Olaszo.ról azért beszélnek le, mert "nincs munka" jó, de akkor hova menjek ?


Tehát mondom még1x, nem menekülni akarok, hogy kimegyek Angliába az arabokhoz, vagy németekhez mert itthonról mindenképpen lépni akarok, hanem mert tetszik az olasz kultúra, a mentalitás, a látványosságok, a nyelv, az étel.

Miért ne mehetne ki valaki ezért oda ?

Az meg, hogy nincs munka... most komoly ?

Tehát oda nem lehet kimenni ?

Senkinek ?

Mert éhen fog halni, mert nincs munka ?

(Persze tudok pár dolgot, h olaszokat vennének fel leginkább, főleg délen, aztán határozott idejü munkaszerződések stb...)

De akkor most ezért ne menjek ki oda ?

Akkor kezdjek el spanyolul tanulni ?

Oda menjek ?

Mert ott van több lehetőség ?


Könnyebb oda kijutni ?

(Mondjuk ott sincsen 1 ismerősöm sem, még spanyol tanárt sem ismerek).


Bizonytalan vagyok.

Leginkább azért, mert nincs segítségem, de amikor próbálnék kérni tanácsot, akkor nem kapok megfelelőt, ugyanis még mindig ott tartok, hogy nem tudom mi legyen.


Akkor 3 év múla menjek ki ?

Addig melózok és sulizok és nyelvet tanulok és jogsizok ?

Majd utána gyűjtök pár hónapig-évig, aztán megyek ki bárhova is ?


Hogy csinálja az, akinek ugyanígy csak érettségije van, azt mégis külföldre jár mindenhova ?

Nyaralni, lakni stb...

Hogy ?


Mit kéne nekem is csinálni ?


Tudom, hogy még előttem áll az élet, de ha nem találok ki valamit, előttem is marad.

És mivel épp nincsen semmi komoly (kapcsolat) vagy bármi az életemben így könnyen mozoghatok még(!).


Ha meg változik, akkor talán ugrik minden ?


Sok huszon évesnek sikerült, biztos nem valami nagy dolog, csak még nem látom.


Köszi ha tudsz segíteni pár tippel, és hogy elolvastál!



#utazás #nyelv #idő #iskola #Olaszország #A nyelvtanuláson kívűl valami egyéb ötlet ? :D
2021. máj. 11. 02:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is, legyen félretett pénzed, ha ki is akarsz menni. Nem tudom milyen területre szeretnél, de ha esetleg munkásszállást kell fizetned, akkor ne maradj pénz nélkül. Kb. Olyan 2-3 havi lakbért sztem vigyél magaddal plusz a kaja.

A nyelvtanulást jól teszed, magadtól is, youtube-on is teli van segítő tanárokkal, egész jól elmagyarázzák. Helyedben az angolt tanulnám meg jobban. Több országban megértik és akkor kevesebb időt kell tanulnod így előbb mehetsz bárhova, úgy, higy meg is értenek.

Persze jó, ha van jogsid is, de nem létfeltétel.

Vedd fel a kapcsolatot kint élő/dolgozó magyarokkal facebookon vannak csoportok. Tudom, hogy írtad, hogy nem megy ez az írásos dolog. Meg figyeld a hirdetéseket! Az fontos nagyon. Valószínűleg kevesebb lehetőséged lesz, mivel tényleg nem túl jól választottál pályát. Milyen téren gondolkodtál amúgy? Kertészet, segédmunka ilyesmi?

2021. máj. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Cnc gépkezelő-programozó.

Ezen gondolkodtam.

Jól fizet, azt mondják nem annyira bonyolult és talán olyan szakma, ami még sokáig jó lehet.


(De ez még esetleg változhat, egészen szeptemberig :D)


Hirdetéseket szoktam nézni, ami tetszene, és nem találom kamunak fel is szoktam hívni, kérdezősködök, abból baj nem lehet, de általában MINDIG tapasztalatot várnak, vagy tökéletes idegen nyelvet (s az olaszoknál az angol sem sokat számít, főleg úgy, hogy hiába voltam én 4es vagy 5ös mindig angolból, tudom, hogy harmat gyenge még, és valahogy abban is elakadtam :D nem nagyon tudok fejlődni benne, ezért is kezdtem bele az olaszba, hogy ha oda mennék, akkor tudjak pár dolgot. Jelen megy, múlt azt nemrég kezdtem, de jó lenne ha valaki segítene benne :D sokkal könnyebben menne :D :D).

Szóval ált. ezért sem mondják, hogy pont rád volt szükségünk, egy huszon évesre, aki nem beszéli a nyelvet folyékonyan, és még szakmája sincsen :D ráadásul huszon éves, azaz biztos lógós :D és ebben javarészt igazuk is van.

És abban is, hogy a velem egyidősek ott folytatják a melóban és ugyan azzal a hozzáállással, mint ahogy a suliban abba hagyták.


Mondjuk azt sem tudom, hogy hogyan legyen...

Iskola előtt menjek ki ?

Megtanulok olaszul, körülnézek, lesz pár ismerősöm, aztán jöjjek vissza tanulni, aztán újra ki ?

Vagy először suli ?


(Ez a covid már csak hab a tetején, meg a migránsok :D)


A sorrend sincs meg...


Nekem az is jó lenne, ha csak így simán kimennék.

De mivel ? Nincs semmim :D

Se pénz, se szakma, és még nyelv sem :D

De ha nyelv tudás lenne, akkor se lenne szakmám még :D


És ezzel is hátrányban lennék egy olasszal szemben :D

Hiába lennénk ugyanott szakma nélkül, a kis Gio-t előbb vennék fel mint engem :D

És igazuk is van :D :D


Köszi a válaszodat 1es!

Ment a pacsi!

2021. máj. 11. 10:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld meg a sulit, akár mellette ha van lehetőséged részmunkaidőre melót is vállalhatsz. Olyat ami átfedésben van a suliddal.
2021. máj. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja, úgy csináltam eddig is... :/ :D

Szóval még tuti toporognom kell :(


Látod, tényleg nem annyi az egész mint amit mondanak, hogy találd ki, határozd el, legyél karakán-kezdeményező, stb... :D

Most is csak egyedül te tudtál írni ide :D


Pedig sokan csak megmondani tudják :D


Am te veled mizu ?

Te is kimentél valahova ?

2021. máj. 11. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát én a 3. Szakmám kezdem érettségi után. Szóval nem unatkozok 😀 amúgy én is 25 vagyok.
2021. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja most nézem, hogy te 22 vagy😅
2021. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!