Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Pusztinában, Déván, vagy...

Pusztinában, Déván, vagy Nagyváradon érünk majd valamit olasz nyelvvel? Mivel úgy tudjuk hasonlít az átalakított/tákolt románra. Vagy muszáj/érdemesebb románul is tudni? Él Erdélyben (innen) valaki? Mit szól az echte román ha olaszul szólalunk meg?

Figyelt kérdés

Angol/olasz, német/olasz nyelveket beszélünk, mást egyenlőre nem.


A magyarokkal nyilván el leszünk a magyarral is.



2021. máj. 16. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Erdély Magyarország. Már csak méltóságból sem lennék hajlandó ott oláhul megszólalni, még ha tudnék, akkor sem.
2021. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Igen értik van egy ismerősöm aki Romániában nőt fel felnőttként költözött Magyarországra ő simán olvassa az olasz szövegeket pedig sosem tanult olaszul csak románul
2021. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Méltóságból sem lennék hajlandó ott oláhul megszólalni, még ha tudnék, akkor sem."


Osztom a nézeteidet, de ha a járvány után az utazások alatt például megszólít egy rendőr, vagy találkozunk csángó magyarokkal, akik lehet nem mindegyike tud jól magyarul, akkor mindketten úgy gondoljuk érdemesebb lenne (legalább) olaszul értekezni velük. (Oláhul csak a legvégső esetben - pláne, mivel nem beszéljük.)


Elég lehet-e helyette az olasz?


Köszönöm második! Jöhetnek még észrevételek!

2021. máj. 16. 16:15
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, amúgy én próbáltam már szót érteni olaszul Erdélyben, vicces sztori kerekedett belőle :) Kolozsváron egy fornettisnél román volt az eladónő. "Vorrei del questo" - mondtam, és mutattam az egyik sütire, mire ő kérdezett valami olyasmit, hogy mennyit. Én mondtam, hogy "cinque", 5 darabot szerettem volna. Ő erre adott vagy fél kilót, és 5 lejet kellett fizetnem :D Legalább a szálláson a szobatársaim is jóllaktak :D
2021. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!