Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ebben az esetben akkor is...

Ebben az esetben akkor is karanténba vághatnak, ha van védettségi kártyám?

Figyelt kérdés
Esküvőre utaznánk ki Romániába keresztszülőkkel, akikkel nem egy háztartásban élek. Nekem van védettségi kártyám, nekik nincs. Hazafelé, Magyarországra való belépéskor emiatt én is karanténba kerülhetek?

2021. júl. 11. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak ők.
2021. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pelenkásfiú válasza:
100%
Jelenleg (ha nem változott megint mióta utoljára olvastam) magyar állampolgár hazajöhet Romániából karantén nélkül attól függetlenül, hogy van-e kártyája.
2021. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
A schengeni határokon megszűnt a határellenőrzés, nem?
2021. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Románia nem Schengen.
2021. júl. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pelenkásfiú válasza:
100%

Kiegészítés a #2-es válaszomhoz:

[link]


"Korlátozás nélkül utazhat Magyarországra az adott személy állampolgárságtól függetlenül:

aki – a polgári légijárművel történő beutazás esetét ide nem értve – a Horvát Köztársaság, az Osztrák Köztársaság, Románia, a Szerb Köztársaság, a Szlovák Köztársaság, valamint a Szlovén Köztársaság területéről lép Magyarország területére."


Ennél a pontnál, ahol Romániát említi, nem írja, hogy kellene oltási igazolvány, a többi pontnál pedig igen.

Vagy én értelmezek rosszul valamit? (Elképzelhető :D)

2021. júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!