Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy a legegyszerűbb és...

Hogy a legegyszerűbb és legolcsóbb eljutni Budapestről Kolozsvárra?

Figyelt kérdés

Egy fesztiválra mennénk, ami júli. 29-én kezdődik. Van vonat, de az hajnali háromkor ér Kolozsvárra, ami annyira nem jó. Néztem még magánbuszokat, de 15k az egyirányú út. Telekocsin is gondolkodtam, de azok ugye 2-3 nappal az indulás előtt szoktak meghirdetve lenni.

Valakinek van valami ötlete/tapasztalata?



2021. júl. 19. 18:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Marosvásárhely kb 50 perc repülővel. Onnan azt hiszem két óra Kolozsvár vonattal. Ja és a repülő reggel 6-kor megy, szóval az sem lesz probléma, hogy az éjszaka közepén értek oda. (Esetleg Bécsből van Kolozsvárra közvetlen járat, nem tudom ez nektek mennyire opció)
2021. júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Amig kiersz ferihegyre az minimum 1 ora plusz check in az is 2 ora amig felszal plusz 1 ora az ut. Onnan mig feljutsz Kv rra kb osszesen 6 ora. Kocsival 5,5 orat teszek ha kilépek.


Udv

Egy kolozsvari lakos.

2021. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát én azt is megnéztem most, hogy Marosvásárhely repülőtértől a vasútállomás 1 óra tömegközlekedés, és arra is kéne várni 2 órát. Szóval összesen ez a megoldás is jó sok óra lenne.
2021. júl. 20. 11:56
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Menjetek be taxival a vasútállomásra akkor. Nem néztem menetrendet, de abban a két órában üljetek be kajálni, nézzétek meg a belvárost! Amúgy mégis mit vártál? Majd 500 km van a két város között. Azt hitted háztól házig megjárod másfél óra alatt? Ha nem tetszik semmi, akkor maradj otthon!
2021. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
nincs kocsitok? Romániában nagyon pocsék a tömeg közlekedés. Kolozsvár egy kivétel ez alól, viszont a tömeg nyomor ott is jelen van főként a dolgozó napokon. Ezen kívül ha a város külső részén kapsz szállást akkor megint csak kocsival kell menj. Ha meg elmentek Székelyföldre is vagy a hegyekbe ott pláne nem lehet kocsi nélkül menni, kb középkori szint van :D
2021. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Naaa, nem kell bemorcogni. :( Nem akartam körülményesnek tűnni, csak a lehetőségeket latolgattam. Köszönöm a válaszokat.
2021. júl. 20. 13:44
 7/16 A kérdező kommentje:

Az előzőt a négyesnek írtam.

Ötös: nincs kocsink. :( Mérán lesz egyébként a fesztivál, oda már gyakran járnak buszok, szóval csak Kolozsvárig kritikus a dolog.

2021. júl. 20. 13:47
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha te mondod, akkor legyen úgy.


Én voltam a Kolozsvári lakos :D

2021. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mérán ha jól emlékszem megáll egy rahedli nyomorvonat ami Váradról jön. Tehát ha te elmész Váradig ott felszállsz egy nyomorvonatra (kb 1500 forint volt a jegy annó mikor még vonatoztam) és leszállsz direkt Mérán. Utána ha van kedvetek bejárjátok a várost
2021. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Melyik mellett döntöttél végül? Kíváncsi vagyok:D
2021. júl. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!