Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Sok magyar miért nyaral még...

Sok magyar miért nyaral még Magyarországnál is melegebb déli országokban?

Figyelt kérdés
Már legalább 5 éve elviselhetetlenül melegek a magyar nyarak a klímaváltozás miatt, mégis azt látom a Facebookon, hogy az ismerőseim mennek Olaszországba, Görögországba, Bulgáriába, a tehetősebbek Egyiptomba.

2021. júl. 28. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

1. A tenger remekül hűsít.

2. Nem vagyok kíváncsi a Balatonra. Ugyanolyan áron megszállhatok egy komfortos déli apartmanban, a kristálytiszta-vízű tenger partján. (a repjegy ugyan nyilván drágább, de megéri így is)

3. Itthon simán előfordul júliusban is, hogy egy hétig esik az eső és 20 fok van.

2021. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Garantáltabb a jóidő, egész héten keresztül, mint itthon...


Azért a Balcsin ki lehet fogni olyan zivataros, netán hűvösebb hetet, hogy fürödni sincs kedved...

2021. júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

A Karpat-medence egy katlan. Ilyen fos meleg meg tropusokon sem okvetlenul van.

Emlekszem, regen Spanyolorszagbol busszal jottunk haza. Ott barmennyi Celsius fok is volt, friss volt a levego, ejszakara lehult, kizarilag napon a szieszta idejen volt meleg. Olaszorszag rosszabb volt. Ausztria epp akkor meg rosszabb. Magyarorszag pedig a foldi pokol.

2021. júl. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem amiatt megyünk mediterrán országokban, mert fázunk itthon. Más a kultúra, emberek, ételek, építészet, szokások, növényzet, tájak, természeti képződmények. Egyetértek abban, hogy Magyarországon nagyon szép helyek vannak, viszont ha nekem éppen a Földközi-tengeri feeling-re van szükségem, akkor azt nem tudja Tihany. De fordítva sem. Ahogyan egyiknek sem feladata más desztinációk imitálása. De egyébként vannak akik ilyenkor tényleg északabbra mennek "nyaralni", mert ők meg azt a feelinget csípik jobban, pl Skandinávia színes házak, fenyvesek, norvég fjordok kellemes 15-20 fokban.
2021. júl. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pl azért járok külföldre mert elköltözni nem szeretnék, de minél több kultúrát, várost, szokást stb szeretnék megismerni, ezzel tágítva a világnézetem.
2021. júl. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nem az időjárás érdekel, hanem a kultúra, a gasztronómia, az építészet és az emberek. Oké, én itthon maradtam idén , de ezeket a kapcsolódási pontokat nagyon is keresem a mediterráneummal.
2021. júl. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tengerparton es a magas hegyekben teljesen maskent van forrosag es a legmelegebb orakban a helyiek is arnyekba vonulnak. Tenger felol mindig jar a levego es a baromi nagy vizfelulet kellemesse teszi a kornuezetet ... a hegyekben alapbol huvosebb van.
2021. júl. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Koszos, iszapos a Balaton, nem lehet búvárkodni. A tengerben viszont fantasztikus tiszta a víz, csodás az élővilága, remek látnivalók vannak a víz alatt. Ezenkívül a sós levegő még egészséges is. Nekem parlagfűallergiám van, a dokim szerint is jó és tapasztalatból is érzem, tudom, hogy jó az a sós levegő a tüdőmnek.
2021. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A stabil 30-35 fok, eső nélkül szerintem tök jó. Itthon simán lehet, hogy szabin vagy, kifizettél mindent a nyaralásba és nem tudtok vízbe menni, mert végig szar idő van.
2021. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!