Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van értelme 1 napra kimenni...

Van értelme 1 napra kimenni Horvátországba csak azért,hogy lássuk a tengert?Van értelme reggel odaérni és este indulni is vissza?

Figyelt kérdés
Én nem mennék el 1 napos buszos kirándulásra azért hogy láthassam a tengert Horvátországban.Még a balatonra se látom értelmét 1 napra lemenni nemhogy Horvátországba.Ha én elmennék,csak úgy,hogy legalább 1 hetet ott vagyok.

2021. aug. 24. 11:02
A kérdező szavazást indított:
1 napra is érdemes kimenni Horvátországba a tengerpartra
1 napra nincs értelme kimenni Horvátországba
1 napra még a Balatonra sincs értelme elmenni
41 szavazat
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Meg buszon ülve nem is lehet normálisan aludni,fáradtan kialvatlanul nem lehet kellemes a tengerparton sétálgatni.
2021. aug. 24. 11:07
 2/33 anonim ***** válasza:
69%

Most nem tudom miert kell ez az uszito kerdest. Csak azert mert 5 evente felborul egy busz az uton? Ezt a kockazatot mindenki vallalja, az is, aki mindennap autoval jar be dolgozni.

Ha valakinek jo az egy napos horvat lubickolas is, akkor tegye, ha ez a vagya. En is tobb napra szoktam utazni, de valaki csak ennyi engedhet meg maganak.

2021. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
2 De nem jobb úgy elmenni hogy ott vagyok egy hetet legalább?Kipihenten fürdök a tengerbe,elmegyek várost nézni,vásárolni,élvezem a szállodai szobát,az ellátást,van mindenre időm.Jobb az szerintem.
2021. aug. 24. 11:13
 4/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem, kérdező, nincs értelme. Balesettől függetlenül.


És szerintem mindenkinek van felelőssége a balesetekben, aki ilyen útra megy. Ugyanis egyre olcsóbban akarnak utazni, és két dolgon lehet spórolni, béren, karbantartáson.

Ezért aztán nyugdíjas sofőröket alkalmaznak, a kisebb adó- és járulékteher miatt, akik jó eséllyel fáradékonyabbak, másképp reagálnak a melegre, kialvatlanságra.

És próbálják a műszakira felkészíteni a járműveket, majd a következőig senkit nem érdekel, milyen az állapota.

nyilván kivételek vannak...


Tudomásul kellene venni, hogy a biztonságnak ára van, amit meg kell fizetni. Mi múlt héten nyaraltunk, volt ott egy német csoport. A sofőreik ugyanabban a szállodában voltak, mint ők, teljes ellátással, ami nyilván meglátszik az utazás árában. Cserébe nyugodotak lehetnek, hogy nem a 40 fokos buszban aludt fél órát.

2021. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván a buszbalesetre gondolsz.


Teljesen egyetértek veled. Kb. 2x500 km-t utazni egy szűk napi ottlétért? És ráadásul két éjszakát buszon utazni? Köszönöm, ennél én nívósabb nyaralásra vágyom.


A feltételek nálam a következők:


1. SOHA NEM ÉJSZAKÁZOM BUSZON! Huszonévesen elment, harminc körül még egyszer hazafelé kibírtam, de már akkor se volt jó.


2. Ha egy napom lenne nyaralni/pihenni/strandolni, akkor maximum a Balatonig mennék el (tőlünk kb. két óra autózás). Vagy ha máshol laknék, hasonló távolságra levő tóhoz.


3. De egy napi strandolást a lakóhelyemen is meg tudok oldani. Gyakorlatilag a Balatonra akkor mennék, ha legalább egy hétvégém van rá (péntek délután lemenni és vasárnap késő este visszamenni. 500 km távolságra én is csak akkor mennék, ha legalább egy hetet ott töltök. Mivel éjszakai buszozás vagy autózás nálam kizárva, ezért gyakorlatilag egy nap lenne az odautazás, egy meg a visszautazás. Így egy hétnél rövidebb időre lemenni színtiszta időpocsékolás lenne.

2021. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Aki elmegy ilyen útra, annak nyilván van számára értelme.
2021. aug. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

4: "És szerintem mindenkinek van felelőssége a balesetekben, aki ilyen útra megy. Ugyanis egyre olcsóbban akarnak utazni, és két dolgon lehet spórolni, béren, karbantartáson."


Nagy igazságot írtál le!

Már régen volt, vagy 20 éve egy borzalmas baleset, a veronaihoz hasonló (talán még több halálos áldozattal). Aki rá akar keresni: deutschlandsbergi buszbaleset. A kőszegi gimnázium diákjai mentek síelni Ausztriába, iskolai szervezésben. A busz (nyilván közel-távol a legolcsóbb) idősebb volt, mint a rajta utazó diákok: több, mint 18 éves volt! A kőszegi vállalkozó Szigetszentmiklóson vizsgáztatta le utoljára a buszt. Rögtön az jutott eszembe, hogy valószínűleg közelebb nem talált volna olyan vizsgaállomást, ahol átengedték volna. A busz fékje átmelegedett a hegyi utakon a folytonos fékezéstől. Van egy ún. retarder fékje a busznak, amivel nem is próbált a sofőr fékezni, mert tudta (!), hogy az nem működik. A vége az lett, hogy a busz lezuhant a szakadékba. Ha jól emlékszem, több, mint 20 középiskolás meghalt. A sofőr túlélte. Börtönbe került. Szabadulása után élőhalottként tengette életét, néhány év után gyakorlatilag belehalt a lelkiismeret-furdalásba. Ausztriában utána megszigorították a külföldről jövő buszok műszaki ellenőrzését.

2021. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Goldmund, én még emlékszem rá, nem sokkal előtte voltunk mi is kirándulni. A sofőr begipszelt alkarral akart elvinni bennünk, a szüleink közölték, hogy sehova, amíg nem lesz másik sofőr. Nagy a feleősségünk a saját biztonságunk érdekében.
2021. aug. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
A 2003-as siófoki tragédia német turistái nem egy napra jöttek. 33 halálos áldozat volt, ha jól emlékszem.
2021. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
64%
csakhogy 9 azt egyszerű figyelmetlenség okozta, amit pénzzel sem tudsz megelőzni.
2021. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!