Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik Angliában élnek, hogy is...

Akik Angliában élnek, hogy is van ez a pontrendszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A barátommal (én 21, ő 22, ha esetleg valaki javasolná, hogy előbb éljünk együtt itthon: több, mint egy éve együtt lakunk) szeretnénk kiköltözni Angliába ősszel, viszont a pontrendszer terén elég tájékozatlanok vagyunk. Valaki elmagyarázná, hogy hogyan is van ez? Ugye, szakképzettséget igénylő munkát kell vállalni, de nem feltétlenül kell szakképzettnek lenni, ha jól tudom.

Pont vagy fizetés alapján maradhatunk kint? Illetve még amiket érdemes tudni, "meghallgatnám".

Neki pincér szakmája van, én sima 5 éves gimnáziumba jártam (nyelvi szak), így nekem nincs szakmám. Mindketten folyékonyan beszélünk angolul egyébként.


Előre is nagyon köszönöm, ha lehet, a sértő megjegyzéseket kerüljük 😄.



2021. aug. 25. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Ebben kb minden benne van:

"Under the Skilled Worker route, anyone you want to hire from outside the UK will need to demonstrate that:


they have a job offer from a Home Office licensed sponsor

the job offer is at the required skill level – RQF 3 or above (A Level and equivalent)

they speak English to the required standard

In addition to this, the job offer must meet the applicable minimum salary threshold. This is the higher of either:


the general salary threshold of £25,600, or

the specific salary requirement for their occupation, known as the ‘going rate’"


Röviden esélytelen.

2021. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
33%

Az első válaszoló nagy valószínűséggel nem él Angliában és csak egy cikket másolt be.


Én London egyik kültéri régiójában élek, elég nagy a munkerőhiány és a munkáltatók szívesen felvesznek szakmanélküileket munkakörökre és ezeket a feltételeket egyszerűen megteszik/kiskapukkal megoldják. Csak angol nyelvtudás a nagyon mérvadó; mivel anélkül tényleg nem vesznek fel. Javaslom a munka keresést indeed.com -on vagy esetleg pozitív visszajelzesű munkakozvetitoket. Sok sikert

2021. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

mesélj milyen kiskapukkal?

vagy ez csak a halottam valamit a közértben aki látott valakit?

2021. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
A Brexit nem veletlenul lett megszavazva. Eleguk van a kelet-europaiakbol. Munkaero Hongkongbol is jo, eddig nem lehetett.
2021. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nikolett2545 válasza:
75%
Szia. Az első badarság, nem esélytelen. A másodikban van némi igazság, de nem pont így van teljesen. Viszont,csak tenni kell érte és optimistán, tényleg megoldható. Én spanyol férjem is szakmanélküli, de egy autóiparban dolgozik és itt tud lenni. Én pedig 3 éve élek kint vele szóval ettől se kell félni.
2021. aug. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

"Az első válaszoló nagy valószínűséggel nem él Angliában és csak egy cikket másolt be."


Csupán 13 éve.


"Én pedig 3 éve élek kint vele szóval ettől se kell félni."

Persze neked van pre setled státuszod nekik visa kell a két dolog ég és föld.


"Én spanyol férjem is szakmanélküli, de egy autóiparban dolgozik és itt tud lenni. "


Ugyan az.


"Viszont,csak tenni kell érte és optimistán, tényleg megoldható."


Persze kell egy szakma ami vagy hiányszakma vagy évi 25+ ezer fontot fizet.


Csak hogy számokkal is érzékeltessem egy kezdő regisztrált tanár kap 25 -26 ezer fontot évente. Diplomás egyetemet végzet.


De ha van HGV1 jogosítványod azzal is tudsz munkát szerezni mert az is 25 + -t fizet és nem kell hozzá szakma.



Szakma nélkül vagy mint pincér ezt az összeget nem fogjátok megkapni. Igen munka erő hiány van, de senki nem fog felvenni olyan fizetéssel ami megadná a potonokat ami kell a vizumhoz.


A másik megoldás ha feketén dolgoztok, de azt inkább nem részletezem.

2021. aug. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!