Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha Japánban alá kell írnom...

Ha Japánban alá kell írnom valamit, akkor azt hogy írom alá? bővebben lent

Figyelt kérdés
lehet sokatoknak egyértelmű a válasz, de csak biztosra szeretnék menni. tehát én úgy tudom, hogy bárhol ahol aláírást kérnek, azt a saját nyelvemen kellene írnom. Tehát japánban is ugyanúgy írjam oda hogy pl. Kovács István? vagy ezt máshogy kéne megoldanom? köszönöm a válaszokat és kérlek a gyűlölködő válaszokat kerüljük ha lehet;)

2021. aug. 28. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted egy aláírás hitelességén, a jogi alapon változtat bármit az, hogy keleti (magyar ill. japán) vagy nyugati írásmód szerint írod?


Elsősorban leginkább ne írj alá olyan papírokat, amiket nem értesz meg, a többi mellékes.

2021. aug. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan írd magyarul (pláne, ha nem tudsz japánul írni 😜).
2021. aug. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én simán a rendes nevemet írtam alá mindenhol. Bár nálam csak maximum szobabérlés volt, ott meg angolul adták oda a szerződést. Az adatlapon meg a csávó mondta is, hogy mit hová kell írni. Igen, latin betűkkel írtam oda a magyar nevemet, ami az útlevélben is szerepel. Más külföldi is így csinálja. :)
2021. aug. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az aláírás a te "névjelzésed", még csak az sem kell, hogy el lehessen olvasni, a léyneg, hogy mindig (nagyjából) ugyanúgy nézzen ki - ugyanis ennek alapján azonosítják be, hoyg te írtad alá vagy más.

AZ aláírásod lehet akár iskolai díszítösor is, ha más nem vagy csak nehezen tudja utánozni!

Ebböl következöen mindenhol úgy kell aláírni valamit, ahogy mindig is szoktad.


Más kérdés, hogy csak olyasmit szabad aláírni, amit elötte elolvastál és megértettél, különben nagyon megjárhatod.

2021. aug. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy írj alá mindent, ahogy az igazolványod v. az útleveled aláírtad!
2021. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. aug. 28. 14:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Angliában is a magyar sorrendben írom, mivel az az aláírásom.
2021. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!