Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Keresek megbízható külföldi...

Keresek megbízható külföldi egészség biztosítási céget magyar állampolgároknak (amivel ugye logikusan az Eus TB kártya érvényes marad külföldön) amit én külföldről tudnék fizetni. Valaki tud ilyet? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem értem. Külföldön vagy, és egy magyar céggel akarsz szerződni, olyan módon, hogy az érvényes legyen abban az országban, ahol tartózkodsz? Van ennek értelme?:)


Úgy találtam hogy mindig az aktuális országban, egy helyi biztosítóval érdemes szerződni.

2021. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az EU-s TB kártya csak akkor érvényes, ha valamelyik tagállamban biztosított vagy (vagy pl a magyar rendszerben lehetsz EÜ szolgáltatásra jogosult, ehhez hasonló máshol is van pl a gyerekekre).

Privát biztosításból neked nem lesz EU-s TAJ kártyád.

2021. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Külföldre költözök de Magyarországról szeretném ha menne az egészség biztosítás

Hogy tudom ezt csinálni?

2021. aug. 31. 23:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Fizess privát biztosítást.
2021. szept. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogyan? Tudnál ajánlani valamit?
2021. szept. 1. 00:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Külföldre költözök de Magyarországról szeretném ha menne az egészség biztosítás


Nem dolgozol külföldön bejelentéssel. Idehaza pedig utalod minden hónapban a TB összegét.


Nem is értem, miért ragaszkodsz az EU-s TB kártyához?

Minden országban más ellátást nyújt. Leginkább csak sürgősségit.

2021. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden "nyugati" EU-s országban (mondjuk nagy segítség lenne az is, ha megírnád hogy a "külföld" az mégis melyik országot takarja) lehet kötni 100-150 EUR/hó között olyan egészségbiztosítást ami magán ellátásban a fogtöméstől kezdve a törött csontokon át az onkológiáig mindent tartalmaz. Nem értem, hogy miért a magyar TB-n keresztül szeretnél magadnak külföldi ellátást.


Itt tudsz tájékozódni arról, hogy mi mindent, és mi mindent nem tartalmaz az EU-s TB kártyával való ellátás: [link]

2021. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6: ezt ne ajánlgasd, mert csalás.
2021. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
svedorszag
2021. szept. 2. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!