Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Láttatok egzotikus helyeket?

Láttatok egzotikus helyeket?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy ki milyen egzotikus országban járt és milyen érdekességeket látott?

Az egzotikus országok alatt, olyanokat értek, hogy pl.: Madagaszkár, Eritrea, Bhután, Suriname, Trinidad és Tobago illetve az óceániai szigetek.

A válaszokat előre is köszönöm😊



2021. szept. 28. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok országban jártam, nem tudom mi érdekelne főleg. Elefántrezervátum meg törzsi ünnepségek (nem ilyen turistavurstli, csak épp arra jártunk, amikor volt egy) Mianmarban, hajózás a Mekong-deltában Vietnámban, dzsungeltúra Mexikóban maja romokkal vegyesen, csónakázás a Gangeszon Varanászinál, hegyi tavak Kazahsztánban, volt sok minden.
2021. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon szép helyek lehetnek, főleg arra lennék kiváncsi, hogy a törzsi/őshonos embereknek milyen szokásaik vannak.

Pl.: ünnepek, hajviselet, tetovalások, táncok stb.

2021. szept. 28. 18:06
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Mar nagyon keves egzotikus hely letezik, a torzsek tagjai miutan elmentek a turistak farmert huznak es iphone-l jatszanak, ez meg PNG-re is igaz.

Amit az elso irt az mind tele van turistaval (en is voltam mindegyiken kiveve Kazahsztan), se nem egzotikus se nem kulonleges.

Eritrea egzotikus lehet de oda nehez bejutni vagyis inkabb Asmara-n kivul utazni.

A tobbiben semmi kulonleges nincs ennek ellenere pl Madagaszkar igen csak erdekes (ha tul tudsz lepni az esztelen erdoirtasokon).

2021. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Socotra, horgászni voltunk ott apósommal. Ott igazából a természeti adottságok érdekesek maguk a helyi emberek nem annyira. Ománban is voltunk szintén horgászni. Amúgy nagyon egzotikus helyeken nem jártam, itt is csak azért voltam mert apóson nagy álma volt de egyedül nem engedték volna el. Én inkább Európa párti vagyok, valahogy Európán meg az európa-közeli helyeken kívül nem érzem magam annyira komfortosan.
2021. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt tapasztaltam, hogy egyre világiasabbá válnak ezek a helyek is. Sajnálom, mert így elveszik a hely varázsa, de a másik oldalról meg érthető, hogy mindenhol zajlik a fejlődés.
2021. szept. 28. 19:02
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
@3 Nyilván a szó hagyományosabb értelmében válaszoltam a kérdésre. Az egzotikustól szerintem etikátlan is elvárni, hogy emberek az elmúlt évszázadok vívmányai nélkül éljenek. A te definíciód tényleg kábé PNG meg az Amazonas 40 napnyi gyalogtúrával elérhető helyeire szűkíti a kört, de praktikusan véve egy olyan fórumon, ahol jellemzően európai meg hazai célpontok meg pár turistagettó kerül kitárgyalásra, a vidéki Mianmar bőven egzotikum, főleg, hogy nagyjából 10 év volt az elmúlt 50-ben, amikor különösebb macera nélkül lehetett az ország egy részén utazni.
2021. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mianmar jo is lenne (8 eve voltam) de sajnos pont a legerdekesebb reszeire nem lehet utazni, pedig pl Putao kornyeken eltoltenek egy kis idot.
2021. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És szerintetek melyik kontinensre érdemes akkor menni, ha még ha nem is annyira, de törzseket szeretnék látni?

Dél-Amerikát nem javasoltátok annyira, mint mondjuk Ázsiát vagy Afrikát.

Esetleg Óceániai szigeteken járt valaki? PL.: Palau, Szamoa, Kiribati stb.?

2021. szept. 29. 00:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

@8 Óceániában a törzsi élet nagyjából annyit jelent, hogy egy csomó ember nyugati segélyeken tengődve nagyon egészségtelen kajákon jól meghízik és nem nagyon csinál semmit.


Amúgy meg ezt eleve ne úgy tessék elképzelni, mint az ilyen kirakatmaszájokat a tévében. A törzsi élet nem sokban különbözik egy kelet-európai faluétól, ugyanúgy van okostelefon meg tévé, a gyerekek sokszor Barcelona mezben rohangálnak, a népviselet meg megmarad az ünnepekre.


Pakisztán törzsi területein például ez azt fedi leginkább, hogy területi alapon lőnek egymásra emberek AK-val kínai alsógatyát hordva.

2021. szept. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mint amit a 9,-s irt. Amugy en ppnaz Emberakat, Maliban a Dogon -okat, Benin*bena z animista torzseket neznem meg.
2021. szept. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!